Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОРУШЕННЯ В ОРГАНІЗМІ ЖІНОК ПРИ БЕЗПЛІДНОСТІ ІМУНОЛОГІЧНОГО ҐЕНЕЗУ І СПОСОБИ ЇХ КОРЕКЦІЇ

ПОРУШЕННЯ В ОРГАНІЗМІ ЖІНОК ПРИ БЕЗПЛІДНОСТІ ІМУНОЛОГІЧНОГО ҐЕНЕЗУ І СПОСОБИ ЇХ КОРЕКЦІЇ

Назва:
ПОРУШЕННЯ В ОРГАНІЗМІ ЖІНОК ПРИ БЕЗПЛІДНОСТІ ІМУНОЛОГІЧНОГО ҐЕНЕЗУ І СПОСОБИ ЇХ КОРЕКЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,31 KB
Завантажень:
54
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КОТЛІК Юлія Олександрівна
УДК 618.177 – 089.843:611.013.7/.8:611.438:612.017.1
ПОРУШЕННЯ В ОРГАНІЗМІ ЖІНОК ПРИ БЕЗПЛІДНОСТІ ІМУНОЛОГІЧНОГО ҐЕНЕЗУ І СПОСОБИ ЇХ КОРЕКЦІЇ
14.01.01 – акушерство і гінекологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному медичному університеті МОЗ України.
Науковий керівник: академік НАН України, доктор медичних наук,
професор Грищенко Валентин Іванович,
Харківський державний медичний університет
МОЗ України, завідувач кафедри акушерства і
гінекології №1, Інститут проблем кріобіології та кріомедіцини НАН України, директор.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Татарчук Тетяна Феофанівна,
Інститут педіатрії, акушерства і гінекології АМН України, м. Київ, завідувач відділенням гінекологічної
ендокринології;
 
доктор медичних наук, професор
Щербакова Валентина Василівна,
Харківська медична академія післядипломної
освіти МОЗ України, завідувач кафедри акушерства
та гінекології №1.
Провідна установа: Національний медичний університет
ім. О.О Богомольця, МОЗ України,
кафедра акушерства та гінекології №1, м. Київ.
 
Захист відбудеться “11” листопада 2004 р. о 13.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.01. при Харківському державному медичному університеті за адресою: 61022, м. Харків, пр. Леніна, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного медичного університету (61022, м. Харків, пр. Леніна, 4).
Автореферат розісланий “9” жовтня 2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук, професор В.В.Лазуренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах економічної нестабільності, спаду народжуваності та високого рівня загальної смертності проблеми охорони репродуктивного здоров'я населення набувають особливої соціальної значущості. Відомо, що при частоті безплідних шлюбів 15% і вище (критичний рівень), проблема безплідності досягає державного значення (Ю.С. Паращук,1994; В.И. Кулаков, 2002).
Медико-соціологічні дослідження показали, що в 93% жінок безплідність призводить до психічного та соціального дискомфорту, знижує соціальну адаптацію, професійну активність, підвищує число розлучень (В.И. Грищенко, В.Е. Чадаев, 1996). Таким чином, безплідність має значення не тільки для індивідуумів, але й впливає на суспільство в цілому, знижуючи соціальну й професійну активність цієї групи населення.
Мультицентрові міжнародні дослідження з проблеми репродукції людини, які проведені в 70-90 роки ХХ сторіччя, у значній мірі вирішили проблему діагностики і терапії безплідності в шлюбі (Ф.А. Маргиани, 2002;
С.И. Михалевич, 2002). Однак, незважаючи на досягнуті успіхи, ряд аспектів діагностики та лікування безплідності в шлюбі вимагають подальшого вивчення.
Проблема імунологічної безплідності є однією з найактуальніших проблем сучасної медицини, якнайменш вивчена серед інших форм безплідності.
Зигота, що виникає внаслідок злиття генетичного матеріалу двох гамет, у значній мірі генетично відрізняється від материнського організму й має антигени батьківського походження (В.И. Говалло,1987). Із цієї причини плідне яйце з позазародковими утвореннями є алотрансплантатом, точніше напівалотрансплантатом, і за загальними імунологічними законами підлягає відторгненню. Низкою досліджень у галузі біології трансплантатів було доведено, що чужорідні тканини відторгаються організмом-хазяїном приблизно через 10 днів у зв'язку з включенням імунологічних механізмів, які приводяться до дії антигенами гістосумісності, що знаходяться на поверхні пересаджених тканин. У процесі відторгнення механізми клітинного й гуморального імунітету діють синергічно, причому провідна роль належить клітинному імунітету (В.В.Щербакова 2000). Експериментально доведено, що запліднене яйце є антигенним уже на стадії предімплантаційної бластоцисти (Т.Н. Демина и соавт., 2003). Однак, у нормі такого відторгнення не відбувається.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПОРУШЕННЯ В ОРГАНІЗМІ ЖІНОК ПРИ БЕЗПЛІДНОСТІ ІМУНОЛОГІЧНОГО ҐЕНЕЗУ І СПОСОБИ ЇХ КОРЕКЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок