Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Фінансове забезпечення розвитку вищої освіти і науки в Україні

Фінансове забезпечення розвитку вищої освіти і науки в Україні

Назва:
Фінансове забезпечення розвитку вищої освіти і науки в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,17 KB
Завантажень:
336
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Науково-дослідний фінансовий інститут
при Міністерстві фінансів України
Боголіб Тетяна Максимівна
УДК 336.13:378.1
Фінансове забезпечення розвитку вищої
освіти і науки в Україні
08.04.01 – фінанси, грошовий обіг і кредит
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Київ ? 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Науково-дослідному фінансовому інституті при
Міністерстві фінансів України.
Науковий консультант: доктор економічних наук, професор
Чугунов Ігор Якович,
Науково-дослідний фінансовий інститут
при Міністерстві фінансів України, директор Інституту
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Оболенська Тетяна Євгенівна,
Київський національний економічний університет
імені Вадима Гетьмана, проректор університету;
доктор економічних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
Кудряшов Василь Павлович,
Науково-дослідний фінансовий інститут при Міністерстві фінансів України, заступник директора Інституту;
доктор економічних наук, професор
Лук’яненко Ірина Григорівна,
Національний університет “Києво-Могилянська академія”, завідуюча кафедрою фінансів.
Провідна установа: Тернопільський національний економічний університет,
кафедра казначейської справи (м. Тернопіль)
Захист відбудеться “ 18 ” січня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.853.01 Науково-дослідного фінансового інституту при Міністерстві фінансів України за адресою: 01103, м.Київ-103, бульвар Дружби народів, 28, к.221.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Науково-дослідного фінансового інститут при Міністерстві фінансів України за адресою: 01103, м.Київ-103, бульвар Дружби народів, 28.
Автореферат розісланий “ 14 ” грудня 2006р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Павлюк К.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. У глобалізованому світі освіта і наука стали визначальними чинниками людського розвитку, вони є безальтернативним засобом національного самоутвердження. Повноцінним учасником глобальної економіки може бути лише та країна, в якій інтелектуальні професії стали масовими, а інвестиції у розвиток людського потенціалу – вагомими і ефективними. Країни, які свого часу зробили ставку на науку і освіту, тепер стали світовими лідерами.
Світовий досвід засвідчує, що основоположним елементом цього процесу виступає зростання значення знань та інформації – надзвичайно важливих, конче необхідних ресурсів для розвитку суспільства, що докорінно перетворює всю систему суспільних відносин і практику господарського життя, оскільки знання та інформація мають дуже специфічні, відмінні від традиційних, матеріально-фінансових елементів властивості. За такої ситуації суттєво змінюється і роль самої людини як носія і генератора інформації, так і суб’єкта економічних відносин. Особливого значення в цьому контексті набуває освіта як сфера, призначенням якої виступає передача і поширення знань та інформації з метою здійснення глибинних соціально-економічних перетворень.
Освітні послуги, як суспільний товар мають свою споживчу вартість, яка може бути виражена якістю, глибиною та характером надаваних знань. Отже, освіта, як специфічна сфера діяльності, являє інтерес для економічного аналізу в двох аспектах. По-перше, суб’єкти освітньої діяльності функціонують на принципах покриття своїх видатків доходами, а необхідність розвитку та підвищення якості послуг зумовлює потребу в додаткових коштах, що не виключає отримання прибутку. Тому виникає необхідність в удосконаленні відповідного фінансового механізму. По-друге, значний інтерес становить економічний характер результатів освітньої діяльності. Витрати на освіту громадян мають продуктивну природу тому, що підвищення освітнього рівня населення позитивно впливає на зростання показників активної економічної діяльності країни на різних рівнях. Можна вважати, що видатки суспільства на освіту набувають значення інвестицій у людський капітал.
Важливим кроком для вирішення даних проблем повинні стати дослідження з формування нової моделі фінансового механізму розвитку вищої освіти і науки в Україні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: Фінансове забезпечення розвитку вищої освіти і науки в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок