Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ЕМПАТІЙНОЇ КУЛЬТУРИ СТУДЕНТІВ ВИЩИХ МЕДИЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ЕМПАТІЙНОЇ КУЛЬТУРИ СТУДЕНТІВ ВИЩИХ МЕДИЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

Назва:
ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ЕМПАТІЙНОЇ КУЛЬТУРИ СТУДЕНТІВ ВИЩИХ МЕДИЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,60 KB
Завантажень:
338
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Харківський національний педагогічний університет
імені Г.С. Сковороди
КУЗНЕЦОВА Ірина Василівна
УДК 378.371
ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ЕМПАТІЙНОЇ КУЛЬТУРИ СТУДЕНТІВ ВИЩИХ МЕДИЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському національному педагогічному університеті
імені Г.С. Сковороди, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник доктор педагогічних наук, професор
Гриньова Валентина Миколаївна,
Харківський національний педагогічний університет
імені Г.С. Сковороди, професор кафедри загальної
педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Сметанський Микола Іванович,
Вінницький державний педагогічний університет
імені Михайла Коцюбинського, завідувач кафедри пе-да--гогіки;
кандидат педагогічних наук, доцент
Єфіменко Нонна Петрівна,
Українська інженерно-педагогічна академія, доцент кафедри охорони праці та навколишнього середовища.
Провідна установа Південноукраїнський державний педагогічний універси-тет ім. К.Д. Ушинського, кафедра педагогіки, Мініс-тер-ство освіти і науки України, м. Одеса.
Захист відбудеться “ 24 березня 2005 року о 13.00 годині на засіданні спеці-алі--зо-ва-ної вченої ради Д64.053.04 у Харківському національному педа-го-гіч-но-му універ-ситеті імені Г.С. Сковороди за адресою 61002, м. Харків, вул. Ар-тема 29, ауд. 216.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного пе--да--го-гічного університету імені Г.С. Сковороди (61168, м. Харків, вул. Блю-хе-ра, 2, ауд. 215 В).
Автореферат розісланий “22лютого 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради С.Т. ЗолотухінаЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Розвиток системи вищої медичної освіти щільно пов’язаний зі змінами, що відбуваються в суспільстві, новою парадигмою системи вищої освіти, що відбито в концепції Міністерства охорони здоров‘я України про реформування вищої медичної школи (1991 р.) та в інших державних документах “Концепція розвитку охорони здоров‘я населення країни” (7 грудня 2000 р.) та Національному плані дій з гігієни довкілля на 2000-2005 рр. Тому важливого значення набуває підготовка медичних працівників, діяльність яких націлена на підвищення якості та ефективності медико-санітарної допомоги, поліпшення стану здоров‘я всіх верств населення. Рівень ефективності та якості використання медичного персоналу залежить не лише від рівня їхньої теоретичної та професійної підготовки, а й від низки суто людських позитивних моральних якостей, які є основою фахової моралі медика, що підпорядкована цілям охорони здоров’я та життя людини.
Найбільш важливою моральною вимогою до лікаря, що визначає гуманізм його професії, є постійна готовність надавати медичну допомогу, уважно ставитися до хворого як до індивідуальності та піклуватися про нього, сповідуючи етичний принцип “Non nocere” (не нашкодь), про що заповідав ще Гіппократ. Основою медичного гуманізму є загальнолюдські норми моральності, чітко визначені медичною етикою та медичною деонтологією. Одна з таких норм – чуйне ставлення до болю, страждань і хвороби іншої людини.
Майбутній лікар має бути готовим до спілкування з пацієнтами, на що звертали особливу увагу філософи і медики М.Амосов, А.Білібін, М.Блохін, С.Вайль, В.Вересаєв, М.Петров, Б.Петровський та ін.
Здійснення професійної діяльності вимагає від лікаря, крім спеціальних знань і досвіду, сформованості таких моральних якостей, як душевність і чуйність, уважність і комунікабельність, тактовність і ввічливість, чесність і правдивість, щедрість і великодушність, моральна чистота, взаємодопомога і взаємоповага, терпимість і наполегливість, рішучість і витримка, а також співчуття і співпереживання, тобто емпатія.
Інтерес до проблеми емпатії виник у зарубіжних дослідженнях у 50-70-ті рр. ХХ ст. у зв‘язку з розповсюдженням гуманістичної психології (А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ЕМПАТІЙНОЇ КУЛЬТУРИ СТУДЕНТІВ ВИЩИХ МЕДИЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок