Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК СИСТЕМИ ОСВІТИ В НІМЦІВ НА ПІВДНІ УКРАЇНИ 1789 – 1938 рр.

РОЗВИТОК СИСТЕМИ ОСВІТИ В НІМЦІВ НА ПІВДНІ УКРАЇНИ 1789 – 1938 рр.

Назва:
РОЗВИТОК СИСТЕМИ ОСВІТИ В НІМЦІВ НА ПІВДНІ УКРАЇНИ 1789 – 1938 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,52 KB
Завантажень:
270
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н. Каразіна
ЗАДЕРЕЙЧУК Іван Панасович
УДК 94 (477)(=112.2) “178/193”: 37(09)
РОЗВИТОК СИСТЕМИ ОСВІТИ В НІМЦІВ НА ПІВДНІ УКРАЇНИ
1789 – 1938 рр.
Спеціальність 07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії України та допоміжних історичних дисциплін Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського
Науковий керівник:– |
доктор історичних наук, професор
Ганкевич Віктор Юрійович,
Таврійський національний університет
ім. В.І. Вернадського, професор кафедри історії України та допоміжних історичних дисциплін
Офіційні опоненти:– |
доктор історичних наук, професор
Білоцерківський Василь Якович,
Харківський національний педагогічний університет
ім. Г.С. Сковороди,
професор кафедри історії України–
кандидат історичних наук, доцент
Посохова Людмила Юріївна,
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна,
доцент кафедри історії України
Провідна установа: | - Донецький національний університет, Міністерство освіти і науки України, кафедра історії України, м. Донецьк
Захист відбудеться 30 вересня 2005 р. о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.10 Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна (адреса 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. V – 58).
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н.Каразін за адресою: 61077, м. Харків,
пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий 29 серпня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пугач Є.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Освіта завжди виконувала важливу роль у житті людей, визначала рівень їх духовного розвитку. Історія школи будь-якої етнічної групи повинна викликати інтерес у дослідників у зв'язку з глибоким впливом, який вона справляє на розвиток народу. Німецька школа у Російській імперії та СРСР, яка за час свого існування пережила злети й падіння, яку то закривали й забороняли, то знову відкривали й забороняли, сьогодні намагаються відродити ентузіасти – нащадки німців-колоністів, що живуть в Україні.
Тому спроби відродження ними національної системи освіти набула актуальності. У той же час німецька система освіти, яка склалася у колоністів Півдня України, мало досліджена. Відомо, що, у зв'язку із депортацією, вивчення цього питання було практично неможливе у роки радянської влади, а ті поодинокі праці, які з’являлися, мали тенденційний характер. Із проголошенням незалежності України відроджується інтерес до історії численних етнічних груп, що проживають на території країни, зокрема до історії й культури німців Півдня України.
Варто підкреслити, що термін “німці” є збірним: під ним мається на увазі населення Півдня України, яке розмовляло німецькою мовою. До його складу входили не лише німці, але й австрійці, швейцарці та інші. За релігійною ознакою виділялися лютерани, меноніти та католики. Саме тому в дисертації вживається узагальнюючий термін – німці, або німецьке населення, для представників вихідців із німецькомовних країн Європи, що наприкінці XVIII-XIX ст. прибули на Південь України на запрошення російського уряду й заснували тут свої поселення.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, тематиками. Дисертація виконана в рамках програми 0103V008793 “Історичне дослідження міжнаціональних та міжконфесійних відносин у Криму” Кримського відділення Інституту сходознавства НАН України. Тема була затверджена на засіданні кафедри історії України та допоміжних історичних дисциплін Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського.
Об'єктом дослідження є система народної освіти німецькомовного населення Російської імперії та СРСР наприкінці XVIII – 30-х рр. ХХ ст.
Предметом дослідження виступає створена німцями на Півдні України система освіти.
Хронологічні рамки дослідження охоплюють 1789-1938 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: РОЗВИТОК СИСТЕМИ ОСВІТИ В НІМЦІВ НА ПІВДНІ УКРАЇНИ 1789 – 1938 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок