Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ЕНТОМОФАГІВ ОСНОВНИХ ШКІДНИКІВ ГОРОХУ В ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ЕНТОМОФАГІВ ОСНОВНИХ ШКІДНИКІВ ГОРОХУ В ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

Назва:
ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ЕНТОМОФАГІВ ОСНОВНИХ ШКІДНИКІВ ГОРОХУ В ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,10 KB
Завантажень:
302
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЛІСОВИЙ МИКОЛА МИХАЙЛОВИЧ
УДК: 632.9 : 633.4
ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ЕНТОМОФАГІВ ОСНОВНИХ ШКІДНИКІВ ГОРОХУ В ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
03.00.09 – ЕНТОМОЛОГІЯ
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
сільськогосподарських наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі екології і технології застосування ентомофагів та біологічно активних речовин (БАР) Інституту захисту рослин УААН
Науковий керівник – кандидат біологічних наук,
Тронь Микола Матвійович, провідний
науковий співробітник, Інститут захисту рослин УААН
Офіційні опоненти – доктор сільськогосподарських наук
Шелестова Валентина Сергіївна,
професор кафедри ентомології та зоології
Національного аграрного університету
 
кандидат сільськогосподарських наук
Пащенко Володимир Миколайович,
головний агроном Агропромислової
корпорації “Велес“, м. Київ
Провідна установа – Полтавський державний сільськогосподарський інститут Міністерства аграрної політики України, кафедра екології та ботаніки, м. Полтава.
Захист дисертації відбудеться “15 ”червня 2001р. о 12 год на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.004.02 в Національному аграрному університеті за адресою : 03041, м. Київ – 41, вул. Героїв оборони, 15, навчальний корпус № 3, аудиторія 65.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аграрного університету: 03041, м. Київ – 41, вул. Героїв оборони, 11, навчальний корпус № 10
Автореферат розісланий “14“ травня 2001р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради ___________ Менджул В.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Горох – головна культура в Україні, яка стабілізує проблему рослинного білка. Резервом підвищення урожайності і його якості є захист рослин від шкідників. Перед наукою і практикою постало завдання екологічного захисту гороху на основі раціонального використання природних регулюючих факторів агроценозів, а саме ентомофагів. Це можливо лише після детального вивчення екології, динаміки чисельності фітофагів і корисних комах в посівах гороху та проведення заходів, які підвищують ефективність ентомофагів.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана в рамках тематичного плану відділу екології і технології застосування ентомофагів і БАР: Завдання 03.03 “ Розробити біологічні способи боротьби з шкідниками та хворобами сільськогосподарських культур як складової частини інтегрованого захисту рослин ”, державна реєстрація теми : № 01970012337.
Мета і завдання досліджень. Метою досліджень було вивчення біоекологічних особливостей ентомофагів основних шкідників гороху і обгрунтування можливості проведення заходів, які підвищують ефективність корисних комах, для одержання якісної продукції та збереження навколишнього середовища.
В завдання роботи входило вивчення видового складу основних шкідників гороху та їх ентомофагів, уточнення синхронності сезонного розвитку і динаміки чисельності фітофагів та ентомофагів, і їх ролі в регулюванні чисельності шкідників гороху, дослідження різних прийомів підвищення ефективності ентомофагів та безпечного застосування хімічних засобів. Обгрунтувати систему захисту гороху, використовуючи різні прийоми в залежності від фази розвитку виду.
Об'єкт дослідження. Горох посівний, його основні шкідники та їх ентомофаги.
Предмет дослідження. Взаємовідносини між рослинами гороху, фітофагами, ентомофагами. Підсилення ролі останніх для обмеження шкідливості фітофагів.
Методи дослідження. Лабораторний – вивчали фази, строки, взаємодію і співвідношення фітофагів та ентомофагів. Лабораторно-польовий – використовували марлеві ізолятори. Польовий - вивчали динаміку чисельності фітофагів і ентомофагів на змішаному посіві з нектароносами, на токсикованих рослинах та на контролі, тобто чистому посіві гороху.
Наукова новизна одержаних результатів. Уточнено структуру ентомокомплексу агроценозу гороху. Виявлено 34 види фітофагів, які належать до 7 рядів і 14 родин; 32 види ентомофагів шкідників гороху, що належать до 4 рядів і 9 родин, із яких – 62,5 % хижаки, а 37,5 % – паразити.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ЕНТОМОФАГІВ ОСНОВНИХ ШКІДНИКІВ ГОРОХУ В ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок