Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕРЖАВНИЙ УСТРІЙ УКРАЇНИ: ПРОБЛЕМИ ТЕОРІЇ І ПРАКТИКИ

ДЕРЖАВНИЙ УСТРІЙ УКРАЇНИ: ПРОБЛЕМИ ТЕОРІЇ І ПРАКТИКИ

Назва:
ДЕРЖАВНИЙ УСТРІЙ УКРАЇНИ: ПРОБЛЕМИ ТЕОРІЇ І ПРАКТИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,70 KB
Завантажень:
399
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В.М. КОРЕЦЬКОГО
УДК 321.01
ТЕЛЕШУН Сергій Олександрович
ДЕРЖАВНИЙ УСТРІЙ УКРАЇНИ:
ПРОБЛЕМИ ТЕОРІЇ І ПРАКТИКИ
23.00.02 — політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора політичних наук
Київ — 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі суспільних дисциплін Київського інституту внутрішніх справ Національної академії внутрішніх справ України.
Науковий консультант —
доктор політичних наук, доцент
КРЕСІНА Ірина Олексіївна,
Інститут держави і права ім. В.М.Корецького НАН України, завідувач Центру по організаційному та науково-методичному забезпеченню підготовки “Юридичної енциклопедії”
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор
АНДРУЩЕНКО Віктор Петрович,
Інститут вищої освіти АПН України, директор
доктор історичних наук, професор
КОРМИЧ Людмила Іванівна,
Одеська національна юридична академія, завідувач кафедри соціальних теорій
доктор політичних наук, доцент
КАРМАЗІНА Марія Степанівна,
Київський торговельно-економічний університет, професор кафедри філософських і суспільних наук
Провідна установа
Інститут політичних та етнонаціональних досліджень НАН України, відділ теоретичних та прикладних проблем політології.
Захист відбудеться “ 6 ” жовтня 2000 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.236.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора політичних наук в Інституті держави і права ім. В.М.Корецького НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту держави і права ім. В.М.Корецького НАН України.
Автореферат розісланий “5 ” вересня 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор політичних наук Горбатенко В.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Актуальність дослідження сутності та особливостей державного устрою як форми організації політичної влади зумовлена тими нагальними проблемами, що виникли в процесі розбудови незалежної Української держави, зокрема в ході організації влади на чітко окресленій території, що стала національним здобутком українського народу.
Практика українського державотворення свідчить, що конституційно закріплена унітарність державного устрою України потребує збереження, подальшого вдосконалення існуючого державного устрою і конкретизації перспектив його розвитку з метою подолання проявів сепаратизму в ряді регіонів України, зокрема Закарпатті, Криму і Донбасі, гармонізації міжетнічних і міжконфесійних відносин, вдосконалення функціонування всіх гілок державної влади і в цілому механізму держави як організаційно-політичної основи державного устрою України. Це має сприяти формуванню в Україні єдиної політичної нації, що складається з титульного етносу та інших етнічних груп, які проживають на території Української держави, оптимізації відносин між центром і регіонами, розвитку місцевого самоврядування, вдосконаленню функціонування різних видів автономій, зрештою становленню інститутів громадянського суспільства.
Проблематика національно-державного устрою в посттоталітарних державах актуалізувалася у зв’язку з виявом двох основних тенденцій, що мають глобальний характер. По-перше, посилення відцентрових, автономістських та сепаратистських настроїв і домагань (в Україні це Крим, Закарпаття, Донбас) зумовило феномен регіоналізації. Виникли нові стосунки між центром і регіонами. Останні дедалі впевненіше формулюють свої політичні, економічні та навіть культурні (у зв’язку з мов-ним питанням) інтереси. Відтак потреба знайти оптимальний баланс інтересів центру і регіонів (особливо етнокультурних) зумовила докорінний перегляд засад регіональної політики. Ця політика висунулася на передній план, поряд з економічною і соціальною, в панорамі суспільних пріоритетів. По-друге, глибока структурна криза, що охопила всі сфери суспільного життя в Українській державі, етнічний сепаратизм актуалізували консервативні настрої, що виявилися у пошуку власного, українського шляху, опертого на традиційні цінності, національні звичаї та особливості, пошук загальноприйнятних цілей і тих політичних сил, які б артикулювали різні інтереси й консолідували суспільство навколо національної ідеї.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: ДЕРЖАВНИЙ УСТРІЙ УКРАЇНИ: ПРОБЛЕМИ ТЕОРІЇ І ПРАКТИКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок