Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІКОНІЧНІСТЬ ХУДОЖНЬОГО ОБРАЗУ (НА МАТЕРІАЛІ ТВОРІВ І.С. ШМЕЛЬОВА)

ІКОНІЧНІСТЬ ХУДОЖНЬОГО ОБРАЗУ (НА МАТЕРІАЛІ ТВОРІВ І.С. ШМЕЛЬОВА)

Назва:
ІКОНІЧНІСТЬ ХУДОЖНЬОГО ОБРАЗУ (НА МАТЕРІАЛІ ТВОРІВ І.С. ШМЕЛЬОВА)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,32 KB
Завантажень:
349
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Шкуропат Марина Юріївна
УДК 82.0
ІКОНІЧНІСТЬ ХУДОЖНЬОГО ОБРАЗУ
(НА МАТЕРІАЛІ ТВОРІВ І.С. ШМЕЛЬОВА)
Спеціальність 10.01.06 – теорія літератури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
 
Донецьк – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Горлівському державному педагогічному інституті іноземних мов Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: – доктор філологічних наук, доцент
Корабльов Олександр Олександрович,
Донецький національний університет
завідувач кафедри теорії літератури
і художньої культури
Офіційні опоненти: – доктор філологічних наук, доцент,
Давидова-Біла Ганна Вікторівна,
Донецький національний університет
професор кафедри української літератури
і фольклористики –
кандидат філологічних наук, доцент
Васильєв Євгеній Михайлович,
Рівненський інститут слов `янознавства
Київського славістичного університету,
завідувач кафедри теорії та історії світової літератури

Захист відбудеться 05.07.2007 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.11 у Донецькому національному університеті (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24
Автореферат розісланий 04.06.2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філологічних наук,
доцент Тараненко О.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження обумовлена інтеграційними процесами, що відбуваються в гуманітарних науках, необхідністю знаходити загальні й вирізнювальні аспекти наукового, художнього й релігійного знання.
Однією з помітних тенденцій, наявних у сучасній філології, є звернення до релігійно-філософської думки, зокрема, до епохи російського релігійно-художнього ренесансу рубежу XIX-XX ст., коли “відбулося або було підготовлене відродження онтології мистецтва, онтологічного його розуміння й повернення до життя художнього образу як буттєвості змістів, недосяжних іншим сферам свідомості” Гей Н.К. Категории художественности и метахудожественности в литературе // Литературоведение как проблема. – М., 2001. – С. 283.. Особливу значущість для літературознавства здобувають роботи П.О. Флоренського, С.М. Булгакова, Є.М. Трубецького, в яких була досліджена феноменологія ікони й підготовлена методологічна база для розвитку онтологічної теорії художнього образу.
Будучи однією з найбільш динамічних складових художнього цілого, художній образ здатний до несподіваного розкриття нових ракурсів своєї сутності. З одного боку, він стверджує внутрішню органічність твору, концентрує на собі почуттєві внутрішньо-зовнішні прояви художньості, з іншого боку, має потенціал, який саморозкривається, чим забезпечує переростання власних меж і інтенсивний рух до осягнутої розумом ідеї.
Традиція сприйняття художнього образу як “образу життєвого цілого” (М.М. Гіршман) дає можливість виявити в ньому ознаки взаємовияву різних сфер людської життєдіяльності, залишаючись при цьому центром зосередження змістів, у якому, перетворюючись та взаємопроникаючи, в нерозривну єдність зливаються суб'єктивне й об'єктивне, природне й надприродне, тимчасове й вічне. За певних обставин художній образ стає епіцентром складних взаємних звернень між мистецтвом і релігією.
Поняття “іконічність”, що слугувало змістовним центром цього дослідження, було запропоноване угорським дослідником В.В. Лєпахіним. Загальнотеоретичне значення цього терміна конкретизується, по-перше, в аспекті східно-християнської релігійної традиції й, по-друге, на матеріалі творів І.С. Шмельова, які презентують різноманітні можливості для розгляду іконічності як першооснови художньої образності.
Іконічний художній образ має підвищений ступінь актуалізації онтологічного змісту, який досягається суггестивно активною формою, цілком підпорядкованою інтенціям духовного змістовияву.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ІКОНІЧНІСТЬ ХУДОЖНЬОГО ОБРАЗУ (НА МАТЕРІАЛІ ТВОРІВ І.С. ШМЕЛЬОВА)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок