Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВАМИ АПК СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РОЗВИТОК ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВАМИ АПК СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Назва:
РОЗВИТОК ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВАМИ АПК СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,88 KB
Завантажень:
218
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
СУМСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Лісова Людмила Олександрівна
УДК 339.5.012:338.43.01
РОЗВИТОК ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВАМИ АПК СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Спеціальність 08.00.04 – економіка та управління підприємствами
(за видами економічної діяльності)
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Суми – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Сумському національному аграрному університеті
Міністерства аграрної політики України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Михайлова Любов Іванівна
Сумський національний аграрний університет,
завідувач кафедри менеджменту
зовнішньоекономічної діяльності та євроінтеграції
 
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Губенко Василь Іванович
Білоцерківський національний аграрний університет
завідувач кафедри менеджменту зовнішньоекономічної діяльності
кандидат економічних наук, доцент
Зінчук Тетяна Олексіївна
Державний вищий навчальний заклад
”Державний агроекологічний університет”,
м. Житомир, доцент кафедри
зовнішньоекономічної діяльності підприємств
Захист відбудеться “03” липня 2008 р. об 1100 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 55.859.01 в Сумському національному аграрному університеті за адресою: 40030, м. Суми, вул. Кірова, 160, зала засідання вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Сумського національного аграрного університету за адресою: 40030, м. Суми, вул. Кірова, 160.
Автореферат розісланий “02” червня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук, доцент В.В. Пилипенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми. Однією з особливостей ХХІ сторіччя є зростаюча економічна взаємозалежність усіх країн в умовах глобалізації, регіоналізації й диверсифікації товарних, фінансових, інвестиційних та інших ринків. Все це визначає специфіку та особливості зовнішньоекономічної діяльності, яка відіграє вирішальну роль у перебігу національних внутрішніх та посиленні міжнародних інтеграційних процесів, створенні передумов для нарощування темпів соціально-економічного розвитку. Нині проблема ведення зовнішньоекономічної діяльності є найскладнішою для товаровиробників як з точки зору умов торгівлі, так і постійно оновлюваних ”правил гри” на світовому ринку. Особливо актуальним це питання є для підприємств агропромислового комплексу, керівники яких в першу чергу мають усвідомити необхідність активного та постійного регулювання зовнішньоекономічної діяльності та загрозу припинення виробництва суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності АПК України, що може стати неконкурентоспроможним при набутті повноправного членства України в СОТ. Недостатній рівень опрацьованості та суперечливості окремих наукових положень, а також відсутність досконалого механізму регулювання зовнішньоекономічної діяльності слід вважати основними причинами нестабільності та все ще низької ефективності цієї діяльності в агропромисловому комплексі.
Головна мета держави в цих умовах полягає в розробці зовнішньоекономічної стратегії, визначенні напрямків розвитку експортного потенціалу, підтримці галузей агропромислового комплексу та підприємств в розвитку експортних виробництв.
Проблеми управління, регулювання та стимулювання зовнішньоекономічної діяльності України, у т.ч. й АПК, досліджувалися багатьма вченими. У першу чергу слід назвати наукові праці А. Альохіна, В. Авер’янова, В. Будкіна, І. Бураковського, В. Власова, А. Гальчинського, В. Геєця, В. Горьового, В. Губенка, Б. Данилишина, С. Дем’яненка, Т. Зінчук, С. Кваші, О. Кириченка, А. Кредісова, Л. Михайлової, А. Мокія, О. Онищенка, М. Павловського, М. Портера, П. Саблука, О. Шпичака та ін. Вже впродовж тривалого часу приділяється значна увага дослідженню аспектів ефективності управління зовнішньоекономічною діяльністю, формуванню та використанню експортного потенціалу у працях Ф.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЗВИТОК ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВАМИ АПК СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок