Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЧИННИКИ ЗАХВОРЮВАНОСТІ ТА СМЕРТНОСТІ В ОСІБ З АРТЕРІАЛЬНОЮ ГІПЕРТЕНЗІЄЮ СІЛЬСЬКОЇ ПОПУЛЯЦІЇ (проспективне популяційне дослідження)

ЧИННИКИ ЗАХВОРЮВАНОСТІ ТА СМЕРТНОСТІ В ОСІБ З АРТЕРІАЛЬНОЮ ГІПЕРТЕНЗІЄЮ СІЛЬСЬКОЇ ПОПУЛЯЦІЇ (проспективне популяційне дослідження)

Назва:
ЧИННИКИ ЗАХВОРЮВАНОСТІ ТА СМЕРТНОСТІ В ОСІБ З АРТЕРІАЛЬНОЮ ГІПЕРТЕНЗІЄЮ СІЛЬСЬКОЇ ПОПУЛЯЦІЇ (проспективне популяційне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,36 KB
Завантажень:
414
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ
МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ДМИТРЕНКО СВІТЛАНА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 616.12-008.331.1-036.2:312.2(478)
ЧИННИКИ ЗАХВОРЮВАНОСТІ
ТА СМЕРТНОСТІ В ОСІБ
З АРТЕРІАЛЬНОЮ ГІПЕРТЕНЗІЄЮ СІЛЬСЬКОЇ ПОПУЛЯЦІЇ
(проспективне популяційне дослідження)
14.01.11 - Кардіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора медичних наук
Харків — 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті терапії Академії медичних наук України, м. Харків.
Науковий консультант — академік НАН і АМН України,
доктор медичних наук,
професор МАЛА Любов Трохимівна,
директор Інституту терапії АМН України.
Офіційні опоненти: Заслужений діяч науки і техніки України,
доктор медичних наук, професор
ЛАТОГУЗ Іван Кіндратович,
Харківський державний медичний університет
МОЗ України, завідувач кафедри внутрішніх
хвороб, лікувальної фізкультури та спортивної
медицини;
доктор медичних наук
НІКОЛЕНКО Євген Якович,
Харківська медична академія післядипломної
освіти МОЗ України, професор кафедри
загальної практики – сімейної медицини;
доктор медичних наук
ГОРБАСЬ Ірина Михайлівна,
Інститут кардіології ім. М.Д. Стражеска АМН
України, м. Київ, провідний науковий
співробітник відділення популяційних
досліджень.
Провідна установа  — Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України, кафедра шпитальної терапії №2.
Захист відбудеться 14 червня 2001 р. о 13-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.64.600.04 при Харківському державному медичному університеті МОЗ України (61002, м. Харків, пр. Леніна, 4).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського державного медичного університету МОЗ України (61002, м. Харків, пр. Леніна, 4).
Автореферат розісланий 11.05.2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доцент Л.І. Овчаренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Артерiальна гiпертензiя (АГ) – найбiльш поширене в Україні хронічне захворювання, яке посідає провiдне мiсце в структурі непрацездатності, iнвалiдизацiї та смертностi населення (Коваленко В.М., Свіщенко Е.П., Смірнова І.П., 1999; Дзяк Г.В., Перцова Н.О., 1999).
Незважаючи на те, що чинники ризику АГ відомі, їх вплив на розвиток захворювання у жителів сільської місцевості повністю не вивчений, не встановлена їх поширеність залежно від соціальної ознаки обстежених, а також серед селян, хворих на АГ.
АГ наносить величезну шкоду здоров'ю населення, збiльшуючи ризик розвитку серцево-судинних ускладнень i смертi (Оганов Р.Г., 1997). В групi чоловiкiв з АГ за 10 рокiв спостереження смертнiсть вiд IХС та мозкових iнсультiв збільшилася бiльше, нiж удвiчi (Волож О.І. та інші, 1997). Наявнiсть артерiальної гiпертензiї значно скорочує середню тривалiсть життя (Оганов Р.Г., 1996).
Особливо актуальна ця проблема для сiльського населення України, де якiсть лiкувально-дiагностичної допомоги потребує докорiнного полiпшення, а спеціалiзована медична допомога повинна бути максимально наближеною до сiльського жителя (Журавель В.І., Рогач І.М., 1998). Тому є актуальним вивчення розповсюдженостi артерiальної гiпертензiї в рiзних регiонах України, особливо в сiльськiй мiсцевостi (Горбась І.М., 1995). Попереднi масовi обстеження не характеризували динамiку АГ на фонi основних чинникiв ризику в неорганiзованiй сiльськiй популяцiї протягом 8-10-рiчного перiоду, а також результати профiлактичних заходiв АГ на селi. Своєчасна дiагностика і лiкування хворих на АГ забезпечують суттєве зменшення частоти основних ускладнень: мозкового iнсульту, iнфаркту мiокарда та серцево-судинної смертностi (Макаревич Т.Ю, 1997). Iснують iстотнi регiональнi вiдмiнностi в показниках смертностi населення України. Особливо це стосується сiльських жителiв, де вивчення та аналiз показникiв смертностi за певний промiжок часу не проводився, в тому числі у взаємозв'язку з основними чинниками ризику АГ. Також має значення пропаганда здорового способу життя серед сiльських жителiв, забезпечення їх санiтарно-просвiтницькими матерiалами, що пояснюють природу розвитку АГ та причини виникнення її ускладнень, про шкiдливiсть палiння, малорухомого способу життя, ожирiння, надмiрного вживання кухонної солi, алкогольних напоїв, психо-емоційного та психо-соцiального перевантаження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: ЧИННИКИ ЗАХВОРЮВАНОСТІ ТА СМЕРТНОСТІ В ОСІБ З АРТЕРІАЛЬНОЮ ГІПЕРТЕНЗІЄЮ СІЛЬСЬКОЇ ПОПУЛЯЦІЇ (проспективне популяційне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок