Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК АГРАРНИХ ФОРМУВАНЬ В УМОВАХ БАГАТОУКЛАДНОЇ ЕКОНОМІКИ

СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК АГРАРНИХ ФОРМУВАНЬ В УМОВАХ БАГАТОУКЛАДНОЇ ЕКОНОМІКИ

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК АГРАРНИХ ФОРМУВАНЬ В УМОВАХ БАГАТОУКЛАДНОЇ ЕКОНОМІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,96 KB
Завантажень:
207
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ТИВОНЧУК Світлана Веніамінівна
УДК 631.15.331.5
СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК АГРАРНИХ ФОРМУВАНЬ В УМОВАХ БАГАТОУКЛАДНОЇ ЕКОНОМІКИ
08.06.01 - економіка підприємства й організація виробництва
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економіки АПК Національного аграрного університету Кабінету Міністрів України.
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор, член-кореспондент УААН Руснак Петро Павлович - Національний аграрний університет, завідувач кафедри економіки АПК
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор, член-кореспондент УААН Лобас Микола Григорович - Міжнародний агропромисловий інвестиційний концерн “Агропромінвест-інтернешнл“, Президент.
кандидат економічних наук Федієнко Павло Миколайович - Українська академія аграрних наук, учений секретар відділення аграрної економіки та земельних відносин
Провідна установа - Інститут економіки Національної академії наук України, відділення аграрних проблем, м.Київ
Захист дисертації відбудеться “ 2 “листопада 2000 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.004.01 в Національному аграрному університеті за адресою: 03041, м.Київ-41, вул. Героїв оборони, 15, навчальний корпус 3, ауд. 65.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці НАУ за адресою: 03041, м.Київ-41, вул. Героїв оборони, 11, навчальний корпус 10.
Автореферат розісланий “28“ вересня 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Жебка В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Аграрне виробництво України являє собою складну систему з розвинутими зв’язками (горизонтальними, вертикальними, внутрішніми, зовнішніми, вхідними і вихідними). Зміна парадигми розвитку аграрного виробництва, яка пов’язана з переходом до ринкових відносин, характеризується нескінченною множиною старих і нових комбінацій господарських об’єктів виробництва. Станом на 1 січня 2000 року нараховувалось близько 20 тисяч аграрних формувань різних форм власності, з них приватизовано понад 96 відсотків державних сільськогосподарських підприємств і реформовано 9,8 тис., або майже 100 відсотків колишніх колгоспів.
На базі реформованих колективних та приватизованих державних сільськогосподарських підприємств виникли нові форми господарювання на засадах приватної власності на землю і майно, формується багатоукладна економіка, однак перелому негативних тенденцій в аграрному секторі поки що не досягнуто, соціально-економічна ситуація в цій сфері залишається кризовою.
Проблемам формування і розвитку багатоукладної економіки, розробки ринкового механізму функціонування різних форм господарювання в аграрному секторі присвячено багато робіт науковців, зокрема В.Г.Андрійчука, М.Я.Дем’яненка, П.І.Гайдуцького, В.П.Галушка, В.Г.Галанця, І.І.Лукінова, М.Г.Лобаса, М.Й.Маліка, В.Я.Меселя-Веселяка, О.М.Онищенка, Б.Й.Пасхавера, П.П.Руснака, П.Т.Саблука, В.К.Терещенка, В.М.Трегобчука, О.М.Шпичака, О.В.Шкільова, В.В.Юрчишина та інших. Їх дослідження свідчать, що перехід до ринкової економіки - це історично довгий, еволюційний, багатоплановий процес при якому соціально-економічні умови функціонування аграрних формувань постійно змінюються і вимагає їх адекватної наукової оцінки. Проблеми ефективного функціонування різних форм власності і організації виробництва тісно пов’язані з удосконаленням економічних відносин, формуванням перспективних організаційно-правових структур ринкового типу і освоєнням господарського механізму їх ефективного функціонування. У науковій літературі недостатньо уваги приділяється комплексному дослідженню функціонування різних форм організації виробництва, обґрунтуванню їх розвитку в умовах багатоукладної економіки. Формування ринкової економіки вимагає пошуку нових організаційних форм сільськогосподарського виробництва, які б успішно функціонували в умовах конкуренції і всеукраїнського ринку сільськогосподарської продукції і продовольства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК АГРАРНИХ ФОРМУВАНЬ В УМОВАХ БАГАТОУКЛАДНОЇ ЕКОНОМІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок