Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОРЕКЦІЯ ПСИХІЧНОГО І ФІЗИЧНОГО РОЗВИТКУ ІНВАЛІДІВ З ПОРУШЕННЯМ ФУНКЦІЙ СПИННОГО МОЗКУ

КОРЕКЦІЯ ПСИХІЧНОГО І ФІЗИЧНОГО РОЗВИТКУ ІНВАЛІДІВ З ПОРУШЕННЯМ ФУНКЦІЙ СПИННОГО МОЗКУ

Назва:
КОРЕКЦІЯ ПСИХІЧНОГО І ФІЗИЧНОГО РОЗВИТКУ ІНВАЛІДІВ З ПОРУШЕННЯМ ФУНКЦІЙ СПИННОГО МОЗКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,36 KB
Завантажень:
186
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ (м. Одеса) імені К.Д.УШИНСЬКОГО
ЗІНОВ’ЄВ ОЛЕКСАНДР МИКОЛАЙОВИЧ
УДК:372.36+616.988.23
КОРЕКЦІЯ ПСИХІЧНОГО І ФІЗИЧНОГО РОЗВИТКУ
ІНВАЛІДІВ З ПОРУШЕННЯМ ФУНКЦІЙ СПИННОГО МОЗКУ
13.00.03. – корекційна педагогіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Одеса 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Словянському державному педагогічному університеті, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: -кандидат педагогічних наук, доцент
Пристинський Володимир Миколайович
Словянський державний педагогічний
університет, доцент кафедри теоретичних,
методичних основ фізичного виховання
і реабілітації
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
дійсний член АПН України
Синьов Віктор Миколайович
Київський інститут внутрішніх справ,
начальник кафедри соціальної педагогіки
кандидат педагогічних наук, доцент
Лянной Юрій Олегович
Сумський державний педагогічний університет
імені А.С.Макаренка, завідувач кафедри фізичної реабілітації
Провідна установа - Запорізький державний університет, кафедра спорту, Міністерство освіти і науки України,
м. Запоріжжя
Захист дисертації відбудеться “14” березня о 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.053.01 при Південноукраїнському державному педагогічному університеті (м.Одеса) імені К.Д.Ушинського за адресою: 65029, м.Одеса, вул. Ніщинського, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету (м.Одеса) імені К.Д.Ушинського за адресою: 65020, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
Автореферет розісланий “11” лютого 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Трифонова О.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Багаторічний досвід вітчизняної і зарубіжної практики роботи з інвалідами, які мають порушення опорно-рухового апарату, і зокрема, інвалідами з порушенням функцій спинного мозку в шийному відділі, засвідчує, що фізична культура і спорт для означеного контингенту є найбільш дієвим методом з- поміж усіх інших видів фізичної реабілітації (Вісковатова Т.П., Віцько С.М., Глоба О.П., Григоренко В.Г., Колесник Є.А., Любезнов Ю.Ю., Лянной О.Ю., Сермеєв Б.В., Синьов В.М., Соколовський В.С., Штеренгерц О.Ю.). Саме тому вона повинна функціонувати як лікувально-педагогічна і психологічна системи, що дозволяють на різних етапах корекції і компенсації їхньої рухової сфери ефективно і оперативно вирішувати як часткові, так і перспективні завдання. Психолого-педагогічна реабілітація інвалідів засобами фізичної культури дозволяє в оптимальному об’ємі реалізувати співвіднесеність лікувальних, психологічних і педагогічних факторів і забезпечує тим самим їхню інтелектуальну, емоційну і фізичну адаптацію до умов оточуючого середовища (Вісковатова Т.П., Глоба О.П., Григоренко В.Г., Лянной О.Ю., Синьов В.Н., Сермеев Б.В., Шеремет Б.Г., Ярмаченко М.Д.). Фізична реабілітація, структурним компонентом якої є корекційне навчання фізичних вправ, розвиток фізичних якостей, нервово-м’язової працездатності, моторно-вісцеральної регуляції, як лікувально-педагогічна система в наш час потребує подальшого теоретичного, експериментального і методичного обґрунтування. Практика фізичної і соціальної реабілітації засвідчує, що вона повинна стати підґрунтям формування в нашому суспільстві фізичної культури для інвалідів як соціально обумовленого явища з відповідним науковим, організаційним, програмним та фінансовим забезпеченням. Корекційна фізична культура повинна надати інвалідам можливість задовольняти достатньою мірою свої естетичні і етичні потреби, прагнення до фізичного вдосконалення і реалізації себе як особистості в різних сферах людської діяльності (Бенков С., Бонев Я., Васін Ю., Вісковатова Т., Віцько С., Глоба О., Гозова А., Григоренко В., Зембатий А., Іполитова М., Коган О., Лівшиц А., Лубовський В., Лянной Ю., Мастюкова Є., Начинова Є., Раку С., Сергієнко Л., Сермеєв Б.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: КОРЕКЦІЯ ПСИХІЧНОГО І ФІЗИЧНОГО РОЗВИТКУ ІНВАЛІДІВ З ПОРУШЕННЯМ ФУНКЦІЙ СПИННОГО МОЗКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок