Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕТЕРМІНАЦІЯ І СПЕЦИФІКА ДЕВІАНТНОЇ ПОВЕДІНКИ ПІДЛІТКІВ В УМОВАХ ПРОМИСЛОВОГО РЕГІОНУ (на прикладі Криворізького регіону)

ДЕТЕРМІНАЦІЯ І СПЕЦИФІКА ДЕВІАНТНОЇ ПОВЕДІНКИ ПІДЛІТКІВ В УМОВАХ ПРОМИСЛОВОГО РЕГІОНУ (на прикладі Криворізького регіону)

Назва:
ДЕТЕРМІНАЦІЯ І СПЕЦИФІКА ДЕВІАНТНОЇ ПОВЕДІНКИ ПІДЛІТКІВ В УМОВАХ ПРОМИСЛОВОГО РЕГІОНУ (на прикладі Криворізького регіону)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,49 KB
Завантажень:
230
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
КУЧЕРЯВЕНКО Людмила Володимирівна
УДК 316.624
ДЕТЕРМІНАЦІЯ І СПЕЦИФІКА
ДЕВІАНТНОЇ ПОВЕДІНКИ ПІДЛІТКІВ
В УМОВАХ ПРОМИСЛОВОГО РЕГІОНУ
(на прикладі Криворізького регіону)
22.00.04 – спеціальні та галузеві соціології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі соціології та економіки Криворізького державного педагогічного університету.
Науковий керівник: доктор соціологічних наук, професор
Лобанова Алла Степанівна,
Криворізький державний педагогічний університет,
завідувач кафедри соціології та економіки
(м. Кривий Ріг).
Офіційні опоненти: доктор соціологічних наук, професор
Рущенко Ігор Петрович,
Харківський національний університет
внутрішніх справ,
завідувач кафедри соціології (м. Харків);
кандидат соціологічних наук,
старший науковий співробітник
Бова Андрій Андрійович,
Державний науково-дослідний інститут
Міністерства внутрішніх справ України,
начальник першого науково-дослідного відділу лабораторії кримінологічних досліджень (м. Київ).
Захист відбудеться «26» травня 2008 р. о 1400 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.026.001.30 в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий «07» квітня 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ю. О. Тарабукін


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертаційного дослідження зумовлена, по-перше, тим, що процеси трансформації, які мають місце в сучасному українському суспільстві, означають перехід до нової моделі розвитку й супроводжуються системною кризою, що охопила усі його сфери. У соціологічній літературі є усталеною думка про те, що український соціум сьогодні перебуває в стані соціальної аномії. Отже, має місце ціннісно-нормативна дезінтеграція як на макро-, так і на мікросоціальному рівнях організації суспільства, що виявляється в порушенні або ігноруванні значною часткою населення, особливо підлітками, не лише ціннісних норм, а й традицій, стереотипів, усталених стилів мислення та діяльності. У цій ситуації в одних людей посилюється здатність до пошуку ефективних шляхів адаптації в нестабільному соціумі, а в інших, навпаки, вона втрачається, що призводить до поширення девіантних форм поведінки.
По-друге, усвідомлення науковцями (В. Алмазовим, Ю. Антоняном, О. Балакірєвою, Я. Гілінським, О. Злобіною, Н. Макшанцевою, В. Пирожковим, І. Рущенком, В. Соболєвим, Л. Сокурянською та ін.) факту значного розповсюдження асоціальної та антисоціальної поведінки неповнолітніх стало підставою вважати це сучасною рисою стану суспільної свідомості соціуму. Про це свідчать матеріали статистичних установ різного рівня, що фіксують суттєве зростання підліткової злочинності, наркотизації, алкоголізації та суїцидальної поведінки, найуразливішим осередком якої є промислові регіони, особливо Дніпропетровська область.
По-третє, наявні результати розгляду підліткової девіації в працях О. Балакірєвої, К. Васке, Я. Гілінського, О. Злобіної, Ю. Клейберга, Б. Левіна, В. Соболєва, Л. Сокурянської, С. Тачиної, Л. Філонова та ін. свідчать про спрощеність наукового осмислення її причин і специфіки в сучасному суспільстві, що не дозволяє розробити нову ефективну методику соціального впливу на дітей, які мають схильність до девіантної поведінки, визначити шляхи удосконалення сімейного та шкільного виховання, виробити рекомендації з профілактики підліткових девіацій.
Проблемна ситуація полягає в тому, що більшість деструктивних форм девіантної поведінки підлітків носить латентний характер, а це, безумовно, ускладнює процес дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ДЕТЕРМІНАЦІЯ І СПЕЦИФІКА ДЕВІАНТНОЇ ПОВЕДІНКИ ПІДЛІТКІВ В УМОВАХ ПРОМИСЛОВОГО РЕГІОНУ (на прикладі Криворізького регіону)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок