Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Адміністративно-правове забезпечення управлінської діяльності в Україні

Адміністративно-правове забезпечення управлінської діяльності в Україні

Назва:
Адміністративно-правове забезпечення управлінської діяльності в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,23 KB
Завантажень:
46
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В.М. КОРЕЦЬКОГО
ШКОЛИК АНДРІЙ МИХАЙЛОВИЧ
УДК 342.5
Адміністративно-правове забезпечення управлінської
діяльності в Україні
Спеціальність 12.00.07 – теорія управління; адміністративне право і процес; фінансове право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі адміністративного та підприємницького права економіко-правового факультету Одеського державного університету ім. І.І. Мечникова
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор
Васильєв Анатолій Семенович,
Одеський державний університет
ім. І.І. Мечникова, декан
економіко-правового факультету
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
Пахомов Іван Микитович,
Одеський державний економічний
університет,
завідувач кафедри правознавства
кандидат юридичних наук, доцент
Нагребельний Володимир Петрович,
Інститут держави і права
ім. В.М. Корецького НАН України,
заступник директора
Провідна установа: Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка, кафедра
конституційного і адміністративного права
Захист відбудеться 26 січня 2001 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.236.03 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук в Інституті держави і права ім. В. М. Корецького НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці інституту.
Автореферат розіслано “26” грудня 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Усенко І.Б.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Протягом останнього десятиріччя в Україні відбувалась постійна перебудова в апараті виконавчої влади. Проте в багатьох випадках реформи проводились з поспіхом, без відповідного наукового обгрунтування, що зумовлювало необхідність наступних додаткових змін.
З прийняттям нової Конституції України, яка визначила основні засади структуризації та функціонування органів виконавчої влади, адміністративно-правові дослідження управлінської діяльності отримали надійну основу для свого розвитку. Більше того, розроблення Концепції адміністративної реформи та проведення її в Україні було визнане за одне з найнагальніших завдань, що стоять перед державою.
Тому вибір теми роботи: дослідження визначального, адміністративно-правового аспекту управлінської діяльності в Україні, - не випадковий.
По-перше, потребують критичного переосмислення зміни, що відбувались в апараті державного управління протягом перших років державотворення. Повинні бути максимально висвітлені концептуальні помилки реформування управлінської діяльності, яких було допущено в цей період.
По-друге, проголошена в Україні адміністративна реформа, з огляду на змінюваність суспільних орієнтирів, може стати перманентним явищем (при цьому наступні зміни можуть заперечувати попередні), і тому потребує детального наукового обгрунтування. Сказане, без сумніву, не виключає існування постійних “косметичних” змін в державному апараті, що відбуваються в усіх демократичних державах.
Таким чином, аналіз адміністративно-правового забезпечення управлінської діяльності в Україні має важливе значення як для розвитку науки адміністративного права, так і для використання цього аналізу при реформуванні та вдосконаленні діяльності апарату виконавчої влади. Останнє стосується як нормотворчої, так і правозастосувальної діяльності управлінських органів усіх рівнів. Саме тому різні аспекти цього питання були і залишаються предметом наукового інтересу провідних вчених-адміністративістів в Україні: В.Б. Авер`янова, О.Ф. Андрійко, Ю.П. Битяка, А.С. Васильєва, І.П. Голосніченка, Є.В. Додіна, Є.Б. Кубка, В.М. Марчука, Н.Р. Нижник, В.Ф. Опришка, А.О. Селіванова, В.Н. Селіванова, І.М. Пахомова, В.Ф. Сіренка, В.В. Цвєткова.
Вищевикладене вказує на актуальність цього дисертаційного дослідження, його теоретичне та практичне значення.
Зв`язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Адміністративно-правове забезпечення управлінської діяльності в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок