Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Первинна і відстрочена пластика артеріалізованим шкіряно-м’язoвим клаптем після операцій з приводу місцево-поширеного раку гортані та гортанного відділу глотки.

Первинна і відстрочена пластика артеріалізованим шкіряно-м’язoвим клаптем після операцій з приводу місцево-поширеного раку гортані та гортанного відділу глотки.

Назва:
Первинна і відстрочена пластика артеріалізованим шкіряно-м’язoвим клаптем після операцій з приводу місцево-поширеного раку гортані та гортанного відділу глотки.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,79 KB
Завантажень:
248
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Інститут отоларингології ім. проф. О.С. Коломійченка
Академії медичних наук України
ПИЛИПЮК МИКОЛА ВІТАЛІЙОВИЧ
УДК 616.22-006:616.321-006:089:617.95
Первинна і відстрочена пластика артеріалізованим
шкіряно-м’язoвим клаптем після операцій з приводу місцево-поширеного раку гортані та гортанного відділу глотки.
14.01.19 - оториноларингологія
Автореферат дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата медичних наук
Київ 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконувалась на кафедрі оториноларингології Одеського
державного медичного університету МОЗ України
та у відділенні ЛОР-онкології МКЛ №11 м.Одеси.
Науковий керівник:
кандитат медичних наук Пеньковський Геннадій Михайлович,
доцент кафедри оториноларингології Одеського
державного медичного університету МОЗ України
Офіційні опоненти:
Доктор медичних наук, професор, Лукач Ервін Венцелович,
зав.ЛОР-онкологічним відділенням Інституту
отоларингології ім. проф. О.С.Коломійченка АМНУ
Доктор медичних наук, Абизов Рустем Адильович, професор
кафедри оториноларингології Київської державної академії
післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України
Провідна установа:
Дніпропетровська державна медична академія,
МОЗ України, кафедра оториноларингології,
м. Дніпропетровськ
Захист дисертації відбудеться 23.11.2001 о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26. 611. 01 в Інституті отоларингології ім. проф. О.С.Коломійченка АМНУ за адресою 01680. Україна, м.Київ, вул. Зоологічна, 3.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту отоларингології ім. проф. О.С. Коломійченка, за адресою: 01680, Україна, м.Київ, вул. Зоологічна, 3.
Автореферат розіслано 22.10.2001
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук А. І. Розкладка
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Основним способом лікування місцево-поширеного раку гортані і гортанного відділу глотки, за даними А.І.Пачеса і спіавт. /1988/, Г.А.Опанащенко /1993/, В.С.Погосова і спіавт. /1991/, В.В.Озинковського і спіавт. /1996/, Д.І.Заболотного /1997/, E.C. Christensen, L.A. Hoover /1994/, C. Cole et al. /1995/, S. Hweld, M. Bassiunny /1995/, S. Kamaia /1995/, T. Nakatsuka /1995/, як і раніше, є хірургічний, застосування якого показано хворим з первинно виявленими новоутвореннями, рецидивними пухлинами після променевої терапії, хіміотерапії, різних варіантів комбінованого лікування.
Однак виникаючі в хворих після клінічно ефективних в онкологічному аспекті хірургічних операцій / ХО / великі дефекти м'яких тканин передньої поверхні шиї і глотки, відповідно до численних досліджень, супроводжуються анатомічними і функціональними порушеннями, викликають фізіологічний і психоемоційний дискомфорт через утруднення при прийомі їжі, нечленоподільну мову, постійне витікання ротової рідини, неприємний запах при довгостроково незагоюваних ранах і орофарингостомах, необхідність носіння захисних пов'язок.
Саме проблема ліквідації дефектів, що утворилися, являє собою найбільші труднощі при радикальному видаленні місцево-поширеного раку гортані і нижніх відділів глотки /C.A.O'Boyle, 1992; E.Olszewski et al, 1993; E.Prim et al., 1996; S.Pompei et al., 1997/.
Значна частина хворих піддається до операції променевій терапії, що поряд з поширеністю пухлинного процесу також сприяє подовженню післяопераційного періоду, некрозу тканин, утворенню великих дефектів глотки, а нерідко і дна порожнини роту, що у свою чергу веде до грубого рубцювання тканин навколо дефекту і звуженню глоткового отвору стравоходу /I.M.Triglia et al.,1992; M.Zanfzet et al.,1995/.
Для ліквідації дефектів м'яких тканин передньої поверхні шиї і глотки потрібні складні пластичні операції з елементами реконструкції глотки і шийного відділу стравоходу. При реконструктивно-відновлювальних пластичних операціях / РВПО / застосовують ряд способів /І.А.Курилін, Н.Ф.Федун, 1975; Е.В.Лукач, І.Г.Образцов, 1995/: філатовське стебло, мобілізацію шкірних покривів навколо дефекту; трансплантацію вільних шкірно-жирових, шкірно-м'язових і інших клаптиків; вісцеральну пластику.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Первинна і відстрочена пластика артеріалізованим шкіряно-м’язoвим клаптем після операцій з приводу місцево-поширеного раку гортані та гортанного відділу глотки.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок