Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> місце і роль українського драматичного театру наддніпрянщини другої половини хіх – початку хх ст. в національно-культурному відродженні

місце і роль українського драматичного театру наддніпрянщини другої половини хіх – початку хх ст. в національно-культурному відродженні

Назва:
місце і роль українського драматичного театру наддніпрянщини другої половини хіх – початку хх ст. в національно-культурному відродженні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,21 KB
Завантажень:
375
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЗАПОРІЗЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Шкода Наталія Анатоліївна
УДК 792.2(477) “18-19”
місце і роль українського драматичного театру наддніпрянщини другої половини хіх – початку
хх ст. в національно-культурному відродженні
07.00.01 – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Запоріжжя – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі новітньої історії України Запорізького національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор історичних наук, професор
Турченко Федір Григорович,
Запорізький національний університет,
завідувач кафедри новітньої історії України.
Офіційні опоненти: | доктор історичних наук, професор
Шип Надія Андріївна,
Українська академія зовнішньої торгівлі
Міністерства економіки України,
завідувач кафедри суспільних наук.
кандидат історичних наук, доцент
Дєдков Микола Васильович,
Запорізький національний технічний університет,
декан гуманітарного факультету,
завідувач кафедри українознавства.
Провідна установа: | Донецький національний університет, кафедра історії України, Міністерство освіти і науки України, м. Донецьк.
Захист відбудеться “ 26 ” січня 2007 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради к 17.051.01 у Запорізькому національному університеті Міністерства освіти і науки України, за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корпус 5, ауд. 326.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Запорізького національного університету за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корпус 2.
Автореферат розісланий “ 25 ” грудня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Г.Ткаченко


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. У період становлення нової демократичної держави значно зріс інтерес громадськості до історії України, особливо до проблем, які раніше або не були достатньо висвітлені, або ж протягом тривалого часу подавалися необ’єктивно. Однією з них є визначення місця і ролі українського драматичного театру другої половини ХІХ – початку ХХ ст. в національно-культурному відродженні.
У радянській історіографії пріоритетне місце належало дослідженню питань політичної, соціально-економічної історії, зацікавленість проблемами мистецького, культурологічного спектру традиційно визначалася за залишковим принципом, недооцінювалась їх значимість. Тому вивчення тем з історії культури набуває особливої актуальності.
Неупереджений аналіз творчої діяльності українських професійних і аматорських драматичних колективів другої половини ХІХ – початку ХХ ст. дозволяє зробити висновок про його багатофункціональний характер. Актуальність дослідження даної проблеми зумовлена тим, що у відповідний історичний період сценічне мистецтво виконувало не тільки естетичні завдання, але й цілу низку етносоціальних ролей – етнозберігаючу, етноконсолідуючу, націєтворчу. Актуальним є з’ясування зв’язку між етносоціальною функцією сценічного мистецтва і суб’єктивним чинником його розвитку – творчими і психологічними суперечностями між його провідними діячами.
Зв’язок з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертації пов’язана з комплексною науковою темою кафедри новітньої історії України Запорізького національного університету “Модернізаційний процес в Україні другої половини ХІХ – першій половині ХХ ст.” (шифр держреєстрації №ДР 010 ЗУ 000 731) і розкриває один з аспектів її наукового напрямку.
Об’єктом дослідження є національно-культурні процеси в Наддніпрянській Україні другої половини ХІХ – початку ХХ ст.
Предмет дослідження – місце і роль українського драматичного театру Наддніпрянщини другої половини ХІХ – початку ХХ ст. в національно-культурному відродженні.
Мета роботи полягає у визначенні місця й ролі українського професіонального театру й аматорських драматичних гуртків у національно-культурному відродженні, виявленні особливостей і провідних тенденцій їх розвитку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: місце і роль українського драматичного театру наддніпрянщини другої половини хіх – початку хх ст. в національно-культурному відродженні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок