Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСНОВИ ТЕХНОЛОГІЇ ОДЕРЖАННЯ БЕНЗИНОВОЇ ФРАКЦІЇ ТА ЕТИЛЕНУ АЕРОЗОЛЬНИМ НАНОКАТАЛІЗОМ

ОСНОВИ ТЕХНОЛОГІЇ ОДЕРЖАННЯ БЕНЗИНОВОЇ ФРАКЦІЇ ТА ЕТИЛЕНУ АЕРОЗОЛЬНИМ НАНОКАТАЛІЗОМ

Назва:
ОСНОВИ ТЕХНОЛОГІЇ ОДЕРЖАННЯ БЕНЗИНОВОЇ ФРАКЦІЇ ТА ЕТИЛЕНУ АЕРОЗОЛЬНИМ НАНОКАТАЛІЗОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,28 KB
Завантажень:
423
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
КУДРЯВЦЕВ
Сергій Олександрович
УДК 665.7.665.647.2:547.917
ОСНОВИ ТЕХНОЛОГІЇ ОДЕРЖАННЯ БЕНЗИНОВОЇ ФРАКЦІЇ ТА ЕТИЛЕНУ АЕРОЗОЛЬНИМ НАНОКАТАЛІЗОМ
05.17.07 - хімічна технологія палива і паливно-мастильних матеріалів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Сєвєродонецькому технологічному інституті Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля Міністерства освіти і науки України, ТОВ Науково-технічний центр “Хіммодерн”.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор,
Заслужений діяч науки і техніки України
Глікін Марат Ароновіч,
Сєвєродонецький технологічний інститут
Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля, професор кафедри технології органічних речовин та палива
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Патриляк Казимір Іванович,
Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України, завідувач відділом каталітичного синтезу, м. Київ
кандидат технічних наук, доцент
Пиш’єв Сергій Вікторович,
Національний університет “Львівська політехніка”, доцент кафедри хімічної технології переробки нафти та газу,
м. Львів
Провідна установа:
Інститут фізико-органічної хімії і вуглехімії
ім. Л.М. Литвиненка НАН України,
відділ хімії вугілля, м. Донецьк
Захист відбудеться “15” червня 200 7 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.07 у Національному університеті “Львівська політехніка” (79013, м. Львів-13, вул. С. Бандери 12, корп. 8, ауд. 339)
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (79013, м. Львів-13, вул. Професорська, 1)
Автореферат розісланий “_14_” травня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 35.052.07
к.т.н., доц. Дзіняк Б.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ.
Актуальність теми. Розвиток технологій виробництва бензинової фракції та етилену з нафти та газу – одна з актуальних задач науки та промисловості. Її задовільне вирішення дозволяє зменшити собівартість продукції. Для вітчизняних НПЗ це сприятиме підвищенню конкурентоспроможності на світовому ринку. В даний час підприємства, як правило, орієнтуються на закупівлю закордонних каталітичних процесів переробки нафти.
В дисертації розвивається принципово нова вітчизняна технологія організації хімічних перетворень – аерозольний нанокаталіз (AnC – aerosol nanocatalysis). Її базовими положеннями є: відмова від носіїв каталізаторів за безпосереднього використання активних компонентів у вигляді аерозолю полідисперсних частинок розмірами 8–100 нм. У реакторі постійно рухається каталітична фаза: порошок каталізатора з початковим розміром частинок ~ 200–300 мкм та інертний матеріал – зазвичай скляні кульки діаметром 1–1,2 мм. При цьому здійснюється синтез наночастинок каталізатора з гіперактивною, постійно відновлюваною поверхнею.
Хімічна реакція та механохімактивація каталізатора проходять in situ. Технологія AnC існує в двох варіантах: псевдо - та віброзрідженому шарі (AnCFB – Fluidized Bed та AnCVB – Vibrating Bed відповідно). Технологія AnCVB за ефективністю перевищує AnCFB. В порівнянні з традиційним каталізом на носіях, аерозольний нанокаталіз у варіанті AnCVB забезпечує зростання швидкості реакції в 104–106 разів у розрахунку на масу каталізатора, адекватне зниження його кількості до 0,3–5 г/м3 реактора, а також зниження температури. З’являються нові, властиві тільки технології AnCVB параметри, що керують активністю каталітичної системи: частота, амплітуда коливань та ін. Розвиток основ технології AnCVB та застосування її для виробництва бензинової фракції та етилену з вуглеводнів є об’єктом дослідження в даній роботі.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами і темами.
Робота є складовою частиною наукового напрямку кафедри Технології органічних речовин і палива Сєвєродонецького технологічного інституту Національного університету ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОСНОВИ ТЕХНОЛОГІЇ ОДЕРЖАННЯ БЕНЗИНОВОЇ ФРАКЦІЇ ТА ЕТИЛЕНУ АЕРОЗОЛЬНИМ НАНОКАТАЛІЗОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок