Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формуванняефективних механізмів господарюванняв агропромисловому комплексі Криму

Формуванняефективних механізмів господарюванняв агропромисловому комплексі Криму

Назва:
Формуванняефективних механізмів господарюванняв агропромисловому комплексі Криму
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,12 KB
Завантажень:
81
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
МИКОЛАЇВСЬКА ДЕРЖАВНА АГРАРНА АКАДЕМІЯ
Зінов’єв Фелікс Володимирович
УДК 338.242: 338.43 (447.75)
Формування
ефективних механізмів господарювання
в агропромисловому комплексі Криму
08.07.02. Економіка сільського господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Миколаїв 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Кримському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України.
Науковий консультант доктор економічних наук, професор, директор Кримського економічного інституту Київського національного економічного університету Руденко Олександр Іванович.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор, член-кореспондент УААН Амбросов Володимир Якович, Харківський державний технічний університет сільського господарства, завідуючий кафедрою економіки;
доктор економічних наук, професор Анічин Леонід Михайлович, Харківський державний аграрний університет ім. Докучаєва, професор кафедри економіки;
доктор економічних наук, професор Благодатний Володимир Іванович, Херсонський державний аграрний університет, завідуючий кафедрою організації.
Провідна установа: Дніпропетровський державний аграрний університет, кафедра економіки.
Захист відбудеться “25” жовтня 2001г. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 38.806.01 в Миколаївській державній аграрній академії за адресою: 54021, м. Миколаїв, вул. Парижської комуни, 9, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Миколаївської державної аграрної академії за адресою: м. Миколаїв, вул. Карпенко, 73.
Автореферат розісланий “19” вересня 2001г.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, доцент Клочан В.Ф.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Здійснювана нині в Україні трансформація механізмів управління в механізми господарювання проводиться без досить обгрунтованої концепції. Це в особливій мірі відноситься до Криму і його агропромислового комплексу (раніш досить ефективному), що забезпечував продовольством не тільки населення півострова і мільйони відпочиваючих, але й експортував продовольство за межі регіону. Система управління, що раніше діяла втрачена, а ринкова економіка ще не склалася.
Перехідна економіка характеризується фінансовою нестабільністю сільськогосподарських формувань, втратою трудової мотивації в колективному виробництві, високим рівнем тенізації. Тривале реформування в аграрній сфері призвело до того, що немає реальних власників землі і засобів виробництва. Державне регулювання не адекватно існуючої ситуації і не приносить бажаних результатів. Реформи недостатньо соціально орієнтовані, слідством чого є крайня міра розшарування суспільства за рівнем отримуваних доходів, впав рівень життя на селі. Поглиблюється диспаритет цін.
У цих умовах прискорення формування ефективних механізмів господарювання стає вирішальним. Ця проблема у різних аспектах знайшла відображення в трудах Амбросова В.Я., Коваленко С.О., Лукинова І.І., Мірошника Л.Е., Оніщенко А.М., Саблука П.Т., Завадського Й.С., Галанца В.Г., Макаренко П.Н., Юрчишина В.В. і багатьох інших. Проте досі є багато актуальних, але невирішених і дискусійних питань, що недостатньо узагальнюють об'єктивні оцінки виникаючих процесів з метою сприяння їх теоретичному, методичному і практичному рішенню.
Реалізація досвіду розвинених країн з урахуванням менталітету нації повинна сприяти виходу з кризи, переходу від переважної системи управління людьми до управління економічними процесами, а власники самі визначать напрям діяльності, форму господарювання, партнерів, ціну виробленої продукції з урахуванням конкурентоспроможності і реалізації узятих на себе зобов'язань. Реформа буде реальною, якщо вдасться сформувати ефективні механізми господарювання і забезпечити умови їх реалізації.
Актуальність теми визначається об'єктивною необхідністю подолання кризи в аграрному секторі Криму на основі комплексного підходу до формування ефективних механізмів господарювання в умовах перехідної економіки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: Формуванняефективних механізмів господарюванняв агропромисловому комплексі Криму

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок