Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПАРТНЕРСЬКА ВЗАЄМОДІЯ У ПРОЦЕСІ СТАНОВЛЕННЯ громадянського СУСПІЛЬСТВА (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

ПАРТНЕРСЬКА ВЗАЄМОДІЯ У ПРОЦЕСІ СТАНОВЛЕННЯ громадянського СУСПІЛЬСТВА (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

Назва:
ПАРТНЕРСЬКА ВЗАЄМОДІЯ У ПРОЦЕСІ СТАНОВЛЕННЯ громадянського СУСПІЛЬСТВА (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,40 KB
Завантажень:
460
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ ВІЙСЬКОВИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Жданенко Світлана Борисівна
УДК 316.3: 316.6 + 130.3 + 13
ПАРТНЕРСЬКА ВЗАЄМОДІЯ
У ПРОЦЕСІ СТАНОВЛЕННЯ громадянського СУСПІЛЬСТВА
(СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)
09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Харків – 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі філософії Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник доктор філософських наук, професор Данильян Олег Геннадійович, Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, завідувач кафедри філософії
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор Чаплигін Олександр Костянтинович, Харківський національний автомобільно-дорожній університет, завідувач кафедри філософії та політології;
кандидат філософських наук, професор Рибалко Веніамін Кузьмич, Харківський державний педагогічний університет ім. Г.С.Сковороди, професор кафедри філософії.
Провідна установа:
Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, кафедра філософії, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться " 5 " червня 2003 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.702.05 при Харківському військовому університеті за адресою: 61043, м. Харків, вул. Динамівська, 6, ауд. Д - 606.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського військового університету за адресою: 61043, м. Харків, майдан. Свободи, 6.
Автореферат розісланий " 5 " травня 2003 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук, професор Мануйлов Є. М.


 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Формування громадянського суспільства є одним з пріоритетних завдань для держав, які прагнуть до демократичних перетворень на основі цінностей європейської політичної культури. Такі цінності можуть бути реалізовані тільки на підставі послідовного утвердження демократичних основ розвитку суспільства, прав і свобод людини у всіх їхніх проявах, побудови правової держави, становлення громадянського суспільства. Особливо це завдання актуальне для країн СНД і, зокрема, для України, яка конституційно закріпленим орієнтиром обрала побудову демократичної, соціальної, правової держави.
Сучасний етап розвитку українського суспільства характеризується глибокими, докорінними змінами у всіх основних сферах громадського життя. Ці зміни зумовлюють гостру необхідність гармонізації інтересів різних соціальних груп, суспільства в цілому і владних структур цивілізованим неконфліктним шляхом, що забезпечує можливості для формування і розвитку громадянського суспільства. Таким шляхом є, насамперед, утвердження суспільних відносин партнерського типу. Тому аналіз проблеми партнерської взаємодії як фактора, що створює умови для збереження політичної стабільності, динамічного розвитку економіки і соціальної сфери, формування громадянського суспільства набуває особливої актуальності.
Разом з тим, потреба в дослідженні партнерської взаємодії виникає не тільки при вирішенні безпосередньо практичних проблем у різних сферах людської діяльності, але вимагає, насамперед, теоретичного осмислення. Партнерський характер відносин між соціальними суб'єктами останнім часом стає властивим багатьом сферам соціального життя і частково є теоретично осмисленим. Дослідження партнерства в конкретних сферах людської діяльності здійснюється спеціальними соціальними науками, але при цьому перевага віддається інструментальному значенню партнерської взаємодії.
У той же час існує потреба у дослідженні, яке дозволить вирішити проблему партнерської взаємодії з позиції ціннісного орієнтира, ідеальної моделі належного. Така модель повинна служити методологічною підставою для теоретичних досліджень прикладного рівня й орієнтиром для практичних дій щодо створення умов для становлення громадянського суспільства. Це завдання може бути вирішене тільки в межах соціально-філософського дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПАРТНЕРСЬКА ВЗАЄМОДІЯ У ПРОЦЕСІ СТАНОВЛЕННЯ громадянського СУСПІЛЬСТВА (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок