Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТИМІЗАЦІЯ СТРУКТУРИ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ УГІДЬ І ПОПЕРЕДНИКІВ ОЗИМОЇ ПШЕНИЦІ ДЛЯ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ ПРИ ПЕРЕХОДІ СЕЛА ДО РИНКОВИХ ВІДНОСИН

ОПТИМІЗАЦІЯ СТРУКТУРИ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ УГІДЬ І ПОПЕРЕДНИКІВ ОЗИМОЇ ПШЕНИЦІ ДЛЯ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ ПРИ ПЕРЕХОДІ СЕЛА ДО РИНКОВИХ ВІДНОСИН

Назва:
ОПТИМІЗАЦІЯ СТРУКТУРИ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ УГІДЬ І ПОПЕРЕДНИКІВ ОЗИМОЇ ПШЕНИЦІ ДЛЯ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ ПРИ ПЕРЕХОДІ СЕЛА ДО РИНКОВИХ ВІДНОСИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,91 KB
Завантажень:
477
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ІНСТИТУТ ЗЕМЛЕРОБСТВА
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
ЛУК’ЯНЕЦЬ ВОЛОДИМИР ЛУКИЧ
УДК 631.11:631.111.2:633.11
ОПТИМІЗАЦІЯ СТРУКТУРИ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ
УГІДЬ І ПОПЕРЕДНИКІВ ОЗИМОЇ ПШЕНИЦІ
ДЛЯ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ ПРИ ПЕРЕХОДІ СЕЛА
ДО РИНКОВИХ ВІДНОСИН
06.01.01 – загальне землеробство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
сільськогосподарських наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Уманській державній аграрній академії Міністерства аграрної політики України
Науковий керівник– | доктор сільськогосподарських наук, професор Єщенко Володимир Омельянович, Уманська державна аграрна академія, завідувач кафедри загального землеробства.
Офіційні опоненти | - доктор сільськогосподарських наук, професор, головний науковий співробітник лабораторії сівозмін Інституту землеробства УААН Бойко Петро Іванович.
- кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри загального землеробства Національного аграрного університету Кротінов Олексій Павлович.
Провідна установа | - Білоцерківський державний аграрний університет
Захист дисертації відбудеться “18 ” червня 2003 року о 10 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 27.361.01 при Інституті землеробства УААН.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту землеробства УААН.
Відгуки на автореферат у двох примірниках, завірені печаткою установи, просимо надсилати за адресою: 08162, Україна, смт. Чабани Києво-Святошинського району Київської області, Інститут землеробства УААН, вченому секретареві Спеціалізованої вченої ради.
Автореферат розісланий “ 16 ” травня 2003 року.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Л.О. Кравченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вступ. Розвиток рослинницької галузі в нашій країні тенденційно йшов по шляху розширення посівних площ за рахунок розорювання природних угідь, які вважались малопродуктивними. Інтенсивне землеробство велось і на схилових землях, що робило його екологічно небезпечним.
Не виваженою на сьогодні залишається стратегія виробництва в нашій країні конкурентноздатного продовольчого зерна озимої пшениці, коли розширення посівних площ основної хлібної культури супроводжується розпилюванням тих незначних матеріально-грошових вкладень у це виробництво, якими сьогодні володіє село. В результаті замість інтенсивних технологій використовуються спрощені, а посіви озимої пшениці розміщаються після гірших попередників, що обумовлює формування замість продовольчого фуражного зерна низького ґатунку.
При однорічному використанні багаторічних трав (люцерни чи конюшини) на один укіс як попередника озимої пшениці не використовується той потенціал, який закладено природою цих багаторічних культур, а перенесення високої вартості насіннєвого матеріалу трав на відповідно невеликий врожай їх зеленої маси чи сіна супроводжується зростанням собівартості кормової продукції для тваринництва, що робить останнє збитковим.
Актуальність теми. Над вирішенням проблеми оптимізації співвідношення між природними угіддями і землями в обробітку в межах країни в останні роки працювало ряд науково-дослідних установ і провідних вчених (В.Ф. Сайко, О.Г. Тараріко та ін.), а для умов Черкащини наші дослідження в цьому напрямі виконані вперше.
Якість окремих попередників озимої пшениці стосовно конкретних грунтово-кліматичних умов розглядалась різними дослідниками лише з господарського боку, в той час як нами ці попередники оцінювались і з екологічної точки зору. Все це вказує на актуальність таких досліджень.
Зв’язок роботи з науковими програмами. Дослідження по темі дисертаційної роботи є складовою частиною науково-дослідної тематики кафедри загального землеробства Уманської державної аграрної академії (номер державної реєстрації – 0199U000221) у відповідності з НТП “Землеробство”.
Мета і задачі досліджень. Розробити оптимальну структуру сільськогосподарських угідь для Черкаської області на основі всебічного опрацювання статистичного матеріалу землекористування та всебічної оцінки окремих попередників озимої пшениці у вирішенні проблеми виробництва продовольчого зерна.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ОПТИМІЗАЦІЯ СТРУКТУРИ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ УГІДЬ І ПОПЕРЕДНИКІВ ОЗИМОЇ ПШЕНИЦІ ДЛЯ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ ПРИ ПЕРЕХОДІ СЕЛА ДО РИНКОВИХ ВІДНОСИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок