Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Збройні сили України в протистоянні турецько-татарській експансії у другій половині XVI – на початку XVII ст.

Збройні сили України в протистоянні турецько-татарській експансії у другій половині XVI – на початку XVII ст.

Назва:
Збройні сили України в протистоянні турецько-татарській експансії у другій половині XVI – на початку XVII ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,18 KB
Завантажень:
226
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національний університет “Львівська політехніка”
Батюк Тарас Володимирович
УДК 930.2 (477.8) “16/17”
Збройні сили України в протистоянні
турецько-татарській експансії
у другій половині XVI – на початку XVII ст.
20.02.22 - військова історія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії України Дрогобицького держав-ного педагогічного університету імені Івана Франка.
Науковий керівник кандидат історичних наук, доцент
Футала Василь Петрович,
завідувач кафедри історії України Дрогобицького   державного педагогічного університету імені Івана Франка.
Офіційні опоненти доктор історичних наук, професор
Макарчук Степан Арсентійович,
професор кафедри етнології Львівського націо-наль-ного універ-ситету імені Івана Франка
кандидат історичних наук
Книш  Ярослав Богданович,
старший науковий співробітник Інституту українознавства імені І. Крип’я-кевича НАН України, м. Львів
Провідна установа Національна академія оборони України, м. Київ.
Захист відбудеться 19 грудня 2003 р. о 12 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради К.35.052.15 у Національному університеті „Львівська політехніка” за адресою: 79013, м. Львів-13, вул. С.Бандери, 12, корпус 4, аудиторія 204.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету „Львівська політехніка” за адресою:  , Львів – 13, вул. Професорська, 1.
Автореферат розісланий 18 листопада 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук, доцент В.І. Гусєв
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми випливає із завдань дослідження військової історії, особливо тих періодів, коли була втрачена державність, але ще зберігалося українське військо, розвиток якого відбивав поступ суспільства та державні традиції народу. Головною складовою частиною українського війська був козацький стан, який самочинно виник у процесі боротьби з кримсько-турецькою експансією. Сходження з історичної сцени удільних князів не могло не привести до кризи князівського війська. Князівські формування на рубежі XV-XVІ ст. виявилися нездатними обороняти українські кордони від постійних нападів, а держава не зуміла вірно оцінити ступінь загрози і вжити необхідних заходів. Через це роль козацьких військ і самочинної козацької організації почала невпинно зростати.
Вивчаючи козацькі часи, історики радянської доби зосереджували основну увагу на дослідженні козацьких повстань, трактуючи їх як антифеодальні (хоча феодальних, тобто ленно-васальних відносин на той час у Речі Посполитій вже не було) та спрямовані на возз’єднання з російським народом, чого також не було (принаймні джерела про це свідчать достатньо переконливо). Тепер ці повстання трактуються як боротьба за відродження державності, що випливає з недостатнього розуміння тогочасної ментальності та простого перенесення реалій ХХ ст. у XVІ – першу половину XVІІ ст. Боротьба козацьких військ проти кримсько-турецької експансії залишилася на маргінезі козацької історії, і то, переважно, періоду Гетьманщини (завдяки працям О.Апанович, Г.Сергієнка, О.Оглобліна, В.Заруби). Між тим, козацька військова організація виникла саме у ході оборони південних кордонів проти татаро-турецької експансії і сформувалася в період найбільших військових успіхів у цій боротьбі на переломі ХVІ-XVІІ ст. Ці проблеми досліджували тільки М.Алекберлі та В.Сергійчук. Але генеза кримсько-козацьких стосунків, причини морських походів, еволюція взаємодії і взаємин козацьких військ з коронними формуваннями та формуваннями українських магнатів, рівень організації, озброєння і бойових можливостей козацьких військ у порівнянні з противниками та кращими європейськими арміями залишилися поза їх увагою.
Матеріали дослідження є актуальними для подальшого вивчення як історії українського війська, так і вітчизняної історії українського суспільства другої половини XVІ – початку XVІІ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Збройні сили України в протистоянні турецько-татарській експансії у другій половині XVI – на початку XVII ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок