Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІМІТАЦІЙНЕ МОДЕЛЮВАННЯ УШКОДЖЕНЬ ТА ВІДМОВ СКЛАДНИХ ТЕХНІЧНИХ СИСТЕМ З РЕГУЛЯРНОЮ СТРУКТУРОЮ

ІМІТАЦІЙНЕ МОДЕЛЮВАННЯ УШКОДЖЕНЬ ТА ВІДМОВ СКЛАДНИХ ТЕХНІЧНИХ СИСТЕМ З РЕГУЛЯРНОЮ СТРУКТУРОЮ

Назва:
ІМІТАЦІЙНЕ МОДЕЛЮВАННЯ УШКОДЖЕНЬ ТА ВІДМОВ СКЛАДНИХ ТЕХНІЧНИХ СИСТЕМ З РЕГУЛЯРНОЮ СТРУКТУРОЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,44 KB
Завантажень:
318
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КРАСНОЖОН Сергій Миколайович
УДК 621.1016-001.57
ІМІТАЦІЙНЕ МОДЕЛЮВАННЯ УШКОДЖЕНЬ ТА ВІДМОВ
СКЛАДНИХ ТЕХНІЧНИХ СИСТЕМ З РЕГУЛЯРНОЮ СТРУКТУРОЮ
05.13.06 – Автоматизовані системи управління
і прогресивні інформаційні технології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському національному політехнічному університеті Міністерства освіти і науки України на кафедрі нафтогазового та хімічного машинобудування.
Науковий керівник доктор технічних наук, професор
Становський Олександр Леонідович,
Одеський національний
політехнічний університет, завідувач кафедри нафтогазового та хімічного машинобудування.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Скатков Олександр Володимирович, Севастопольський національний технічний університет, завідувач кафедри кібернетики і обчислювальної техніки;
кандидат технічних наук, доцент
Беспалова Алла Вікторівна,
Одеська державна академія будівництва і архітектури, доцент кафедри організації будівництва та охорони праці.
Провідна установа Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”.
Захист відбудеться 23 червня 2005 р. о 1330 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.052.01 в Одеському національному політехнічному університеті за адресою: ауд. 400-А, 1, пр. Шевченка, 65044, м. Одеса.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Одеського національного політехнічного університету за адресою: м. Одеса, пр. Шевченка, 1.
Автореферат розісланий 18 травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 41.052.01 Ю.С. Ямпольський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Відмова або втрата працездатності в складних технічних системах (СТС) – подія, настання якої ідентифікується за правилами, що іноді далеко виходить за рамки безпосередньої оцінки можливості системи виконувати передбачені для них основні функції. У багатьох випадках критерії відмови досить розпливчасті, нечіткі. Для багатьох СТС ці критерії до цього часу не визначені, що призводить до неузгодженості в оцінці їхнього стану при експлуатації. Ідентифікацію відмови утруднює також звичайно великий та дорогий запас працездатності СТС, що закладається на етапі її проектування, – стійкість системи до ушкоджень окремих елементів, що не призводять до відмови, а також відсутність унікальних елементів, ушкодження яких негайно приводить до відмови системи в цілому. Останнє особливо властиво системам з регулярною структурою (СТС РС), які зустрічаються в механіці (рами, арматури, кручені канати), гідравліці (каскади апаратів), електротехніці (розгалужені ланцюги) та ін.
Проблема ще більше ускладнюється, якщо мова йде не про ідентифікацію відмови реально існуючого, частково вже ушкодженого об’єкта, а про прогнозування працездатності СТС, наприклад, на етапах управління або проектування. У цьому випадку додатковим джерелом інформації може стати імітаційна модель нагромадження ушкоджень, за станом якої можна було б судити про працездатність об'єкта в майбутньому. Зайве підкреслювати, яка роль при цьому приділяється адекватності та швидкодії моделі, особливо, у випадку СТС РС відповідального призначення.
Це джерело інформації про ушкодження та відмови СТС РС, як додатковий аналіз в медицині, дозволить підвищити достовірність діагностики поточного стану складних систем та ефективність прогнозування їх розвитку при подальшій експлуатації.
В ролі такого джерела можуть виступати складні інформаційні системи з регулярною структурою (СІС РС), наприклад, штучні нейронні мережі (НМ), які мають топологічну подібність до СТС РС, що дозволяє припускати в них подібні властивості: запас працездатності, взаємозамінність елементів, кореляцію між подібними ушкодженнями та відмовою тощо. Якщо така подібність має місце, то повинні існувати й адекватні імітаційні моделі працездатності СТС РС, які дозволяють застосовувати їх для цілей прогнозування, без якого не може бути сучасного управління або проектування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ІМІТАЦІЙНЕ МОДЕЛЮВАННЯ УШКОДЖЕНЬ ТА ВІДМОВ СКЛАДНИХ ТЕХНІЧНИХ СИСТЕМ З РЕГУЛЯРНОЮ СТРУКТУРОЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок