Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ НОРМАТИВНОЇ БАЗИ ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖ НИЗЬКОЇ НАПРУГИ

УДОСКОНАЛЕННЯ НОРМАТИВНОЇ БАЗИ ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖ НИЗЬКОЇ НАПРУГИ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ НОРМАТИВНОЇ БАЗИ ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖ НИЗЬКОЇ НАПРУГИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,76 KB
Завантажень:
116
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національний університет "Львівська політехніка"
Рудик Юрій Іванович
УДК 614.841.4:621.31
УДОСКОНАЛЕННЯ НОРМАТИВНОЇ БАЗИ
ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ
ЕЛЕКТРОМЕРЕЖ НИЗЬКОЇ НАПРУГИ
05.01.02 – стандартизація та сертифікація
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі “Метрологія, стандартизація та сертифікація” Національного університету "Львівська політехніка" Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Столярчук Петро Гаврилович
Національний університет “Львівська політехніка”, завідувач кафедри “Метрологія, стандартизація та сертифікація”
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Демчина Богдан Григорович
Національний університет “Львівська політехніка”, завідувач кафедри “Будівельні конструкції і мости”, м. Львів
кандидат технічних наук
Друзюк Василь Михайлович
Львівський державний регіональний центр метрології, стандартизації та сертифікації, генеральний директор, м. Львів
Захист відбудеться “ 12 ” жовтня 2007р. о 16.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.08 у Національному університеті "Львівська політехніка", 79013, Львів, вул. С.Бандери 12, ауд. 226 головного корпусу.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету "Львівська політехніка" (79013, Львів, вул.Професорська,1).
Автореферат розісланий 3 вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Луцик Я.Т.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Очевидним є твердження, що якість готової продукції, процесів та послуг великою мірою визначається оптимальністю та узгодженістю нормативної документації, на основі якої вони виготовляються. Нормативна документація повинна сприяти забезпеченню безпеки продукції для життя і здоров'я людей, її сумісності та взаємозамінності, охорони навколишнього середовища, безпечності господарських об'єктів. Тому вдосконалення нормативної бази є першочерговим завданням у сфері стандартизації і сертифікації.
У сучасних умовах спостерігається зниження якості ділянок електричних мереж низької напруги під час їх експлуатації. Відсутність чіткої регламентації нормативно-технічних вимог у цій сфері, зокрема, призводить до виникнення пожеж зі значними матеріальними і, на жаль, людськими втратами. Стан пожежної безпеки електроустановок, як готової продукції, значною мірою обумовлюється нормативною документацією, на основі якої вони виготовляються. Оптимальність, раціональність та взаємоузгодженість стандартів, що визначають весь комплекс вимог до показників безпеки електроустановок, дозволяють дотримуватися заходів пожежної безпеки при їх розробленні, виробництві, експлуатації.
Удосконалення номенклатури, структури, змісту, засобів оформлення та побудови нормативних документів має вирішальне значення для підвищення ефективності їх застосування.
Стандартизовані методики містять детерміністичні та ймовірнісні методи оцінки пожежної небезпеки, які мають від-мінності між собою в умовах випробувань і критеріях оцінки. Деякі положення цих методів суперечать принципам оцінки пожежної небезпеки і надійності елек-тротехнічних виробів. Через це, за різними вимогами, отримують невідповідні між собою ре-зультати випробувань, що призводить до реалізації споживачам пожежонебезпечної продукції.
Згідно із принципами діяльності міжнародних організацій стандартизації (ISO, ІЕС, СЕN, СЕNELEC) стандартизація заходів зниження пожежної небезпеки повинна охоплювати всі етапи життєвого циклу продукції, в т.ч. електротехнічних виробів.
У світовій практиці в цій сфері діє нормативний документ ІЕС Технічний регламент з підтвердження відповідності безпеки низьконапружного обладнання, затверджений уповноваженим органом в Україні. Цей Регламент поширюється на виробників та постачальників, які займаються введенням електрообладнання в обіг, центральні органи виконавчої влади, на які покладено функції з технічного регулювання та нагляду за безпечністю електрообладнання, а також на уповноважені органи із сертифікації електрообладнання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ НОРМАТИВНОЇ БАЗИ ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖ НИЗЬКОЇ НАПРУГИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок