Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕРНІ ТЕНДЕНЦІЇ УКРАЇНСЬКОЇ РОМАНІСТИКИ 20-Х РР. ХХ СТ.

МОДЕРНІ ТЕНДЕНЦІЇ УКРАЇНСЬКОЇ РОМАНІСТИКИ 20-Х РР. ХХ СТ.

Назва:
МОДЕРНІ ТЕНДЕНЦІЇ УКРАЇНСЬКОЇ РОМАНІСТИКИ 20-Х РР. ХХ СТ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,66 KB
Завантажень:
313
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЛІТЕРАТУРИ ІМ.Т.Г.ШЕВЧЕНКА
Журенко Ольга Миколаївна
УДК 7.036(477)82-31"192"
МОДЕРНІ ТЕНДЕНЦІЇ УКРАЇНСЬКОЇ РОМАНІСТИКИ 20-Х РР. ХХ СТ.
10.01.01. – українська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ-2003
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі історії української літератури Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна.
Науковий керівник – доктор філологічних наук, професор
Голубєва Зинаїда Сергіївна,
професор кафедри історії української літератури
Харківського національного університету
ім.В.Н.Каразіна.
Офіційні опоненти – доктор філологічних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
Дончик Віталій Григорович,
провідний науковий співробітник
Інституту літератури ім.Т.Г.Шевченка
НАН України;
– кандидат філологічних наук, доцент
Мельников Ростислав Володимирович,
докторант кафедри української літератури
Харківського державного педагогічного
університету ім. Г.С.Сковороди.
Провідна установа – Дніпропетровський національний університет,
кафедра української літератури,
Міністерство освіти і науки України.
Захист дисертації відбудеться “24” лютого 2003 р. о 14.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.178.01 в Інституті літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України (01001, Київ-1,
вул. М.Грушевського, 4).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України (01001, Київ-1, вул. М.Грушевського, 4).
Автореферат розісланий “22” січня 2003 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради М.М.Сулима


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. 20-ті роки ХХ ст. були важливим етапом у розвитку українського роману. У цей час традиційний реалістично-побутовий стиль в літературних жанрах та й взагалі в усьому мистецтві визнається застарілим.
Перша світова війна, Лютнева революція і жовтневий переворот у Росії, громадянська війна – все це вплинуло на роман таким чином, що його домінуючою ознакою стає гостре відчуття перехідного характеру епохи. Багатьом письменникам здавалися анахронізмом відомі форми, типи героїв, існуючі принципи викладу матеріалу. Тому в літературі 20-х рр. починається процес творчих пошуків, вироблення нових форм епічної оповіді. Все частіше мовиться про необхідність оновлення традиційної форми роману, що виявилося у прагненні митців писати модерні твори. Романи такого типу стали помітним явищем в українській романістиці 20-х років, але ще й досі залишаються невивченою сторінкою в історії літератури ХХ ст.
На сьогодні є кілька статей (Ю.Ковалів, О.Ільницький, Л.Сеник, М.Шкандрій) і монографічних праць (З.Голубєва, О.Ільницький), в яких окремі аспекти творчості вітчизняних експериментаторів охарактеризовано здебільшого в оглядово-узагальненому плані або в контексті творчої діяльності того чи іншого письменника. Як у сучасному українському літературознавстві, так і в літературній науці діаспори ще немає комплексного дослідження українського модерного роману 20-х рр. минулого століття. Жанрова своєрідність модерної романістики є особливо важливою у зв’язку з науковим осягненням тих тенденцій, які наявні у сучасній українській літературі. Адже без урахування того, що зробили романісти-новатори, без визначення місця модерного роману в історії вітчизняної літератури картина духовно-інтелектуального розвитку української нації у ХХ ст. буде неповною й однобокою.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана на кафедрі історії української літератури Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна, узгоджена з планами, тематикою та загальним профілем наукових досліджень кафедри з проблем новітньої літератури.
Мета дослідження полягає в комплексному осмисленні та системному аналізі жанрової специфіки українського модерного роману 20-х рр. ХХ ст. Досягнення поставленої мети передбачає вирішення таких конкретних завдань:
- з’ясувати генезу, характер та особливості розвитку українського модерного роману 20-х рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: МОДЕРНІ ТЕНДЕНЦІЇ УКРАЇНСЬКОЇ РОМАНІСТИКИ 20-Х РР. ХХ СТ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок