Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БЮДЖЕТНЕ ВИРІВНЮВАННЯ В РЕАЛІЗАЦІЇ РЕГІОНАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ ДЕРЖАВИ

БЮДЖЕТНЕ ВИРІВНЮВАННЯ В РЕАЛІЗАЦІЇ РЕГІОНАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ ДЕРЖАВИ

Назва:
БЮДЖЕТНЕ ВИРІВНЮВАННЯ В РЕАЛІЗАЦІЇ РЕГІОНАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ ДЕРЖАВИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,01 KB
Завантажень:
197
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Буряченко Андрій Євгенович
УДК 336.14
БЮДЖЕТНЕ ВИРІВНЮВАННЯ
В РЕАЛІЗАЦІЇ РЕГІОНАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ ДЕРЖАВИ
Спеціальність 08.04.01 – фінанси, грошовий обіг і кредит
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фінансів Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Гапонюк Микола Анатолійович,
Київський національний економічний університет,
заступник завідувача кафедри фінансів.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Даниленко Анатолій Івановіч,
Інститут економіки НАН України,
завідувач відділом фінансового регулювання економіки
кандидат економічних наук, доцент
Ляшенко Юрій Іванович,
Академія державної податкової служби України,
Державна податкова адміністрація України,
перший проректор
Провідна установа: Тернопільська академія народного господарства Міністерства
освіти і науки України, кафедра фінансів, м. Тернопіль.
Захист відбудеться “ 17 ” грудня 2001 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.02 у Київському національному економічному університеті за адресою: 03680, м.Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 317.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського національного економічного університету.
Автореферат розісланий “ 16 ” листопада 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Поддєрьогін А.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Реформа бюджетної системи в цілому і системи бюджетного вирівнювання, зокрема, є складовою частиною глибоких соціально-економічних перетворень в Україні. Вона впливає на хід інших економічних реформ, формування ринкових структур, приватизаційний та інвестиційний процеси. Успіх економічної стабілізації значною мірою залежить від створення оптимальних форм бюджетних взаємовідносин, чіткого механізму вирівнювання горизонтальних і вертикальних дисбалансів у бюджетах усіх рівнів. Нові економічні умови диктують і нові засади в системі взаємовідносин державного і місцевих бюджетів, заснованих на формульному підході до розподілу бюджетних трансфертів. З урахуванням цього в Україні необхідно запроваджувати найсучасніші підходи до їх розподілу, у тому числі теоретичні й практичні, а також нові засоби автоматизації.
Як переконує світовий досвід, не існує єдиної, придатної для всіх ідеальної моделі бюджетного вирівнювання. Навпаки, спостерігається розмаїття національних систем, які часто суперечать стандартній теорії оптимальної бюджетної моделі. І причинами такого явища є значний вплив економічної політики та історичні особливості формування держав. Кожна держава приходить до власної ефективної системи бюджетного вирівнювання шляхом спроб і помилок, однак це зовсім не зменшує важливості вивчення і використання світового досвіду у створенні власної системи міжбюджетних відносин.
Як свідчить аналіз, систему міжбюджетних відносин складають бюджети різних рівнів влади, що функціонують автономно, та їхні взаємовідносини, засновані на чітко сформульованих і статистично обґрунтованих нормах. Звичайно, політичний устрій держави (унітарний чи федеративний) позначається на характері бюджетної системи і міжбюджетних відносин, але основним фактором є все ж таки ступінь децентралізації державного управління, заснований на використанні прозорого механізму розподілу фінансової допомоги місцевим органам влади.
Значний внесок у розробку основ формування системи бюджетного вирівнювання внесли вітчизняні вчені В.Андрущенко, Й.Бескид, С.Буковинський, О.Василик, А.Єпіфанов, О.Кириленко, В.Кравченко, І.Луніна, С.Огородник, В.Опарін, К.Павлюк, Ю. Пасічник, О.Романенко, І.Сало, С.Слухай, В.Суторміна, В.Федосов, Д.Чирка, С. Юрій, а також російські та білоруські економісти Л.Дробозіна, А.Ковальова, Л.Павлова, В.Родіонова, Б.Сабанті, М.Ткачук, Л.Ханкевич, Н.Шаталова.
Водночас аналіз літературних джерел свідчить, що наукові питання побудови системи бюджетного вирівнювання в реалізації регіональної політики держави досліджені ще не досить повно.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: БЮДЖЕТНЕ ВИРІВНЮВАННЯ В РЕАЛІЗАЦІЇ РЕГІОНАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ ДЕРЖАВИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок