Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Органи акціонерного товариства (порівняльно-правове дослідження)

Органи акціонерного товариства (порівняльно-правове дослідження)

Назва:
Органи акціонерного товариства (порівняльно-правове дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,96 KB
Завантажень:
296
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Блюмхардт Олександр
УДК 347.72.031
Органи акціонерного товариства
(порівняльно-правове дослідження)
Спеціальність 12.00.04. – господарське право; господарське
процесуальне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі господарського права юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор,
Щербина Валентин Степанович
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри
господарського права
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук,
старший науковий співробітник,
професор кафедри державно-правових дисциплін
Замойський Ігор Євгенович
Донецький інститут економіки
і господарського права (м. Донецьк)
кандидат юридичних наук, доцент
завідувач кафедри аграрного права
Жушман Віктор Павлович
Національна юридична академія України
імені Ярослава Мудрого (м. Харків)
 
Провідна установа: Донецький національний університет,
кафедра господарського права (м. Донецьк)
Захист відбудеться “21” листопада 2002 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.06 при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 253).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий “14” жовтня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат юридичних наук, доцент Боднар Т.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Акціонерні товариства, як одна з найпоширеніших у світовій практиці господарювання організаційно-правових форм підприємництва, належить до суб’єктів господарювання з найбільш складною системою органів управління. Ця складність пояснюється залученням та акумуляцією для ведення господарської діяльності, як правило, значних сум капіталу, відмежуванням капіталу від його власників, використанням його (капіталу) у здійсненні господарської діяльності менеджерами-невласниками та рядом інших причин.
Створення в процесі корпоратизації та приватизації в Україні значної кількості акціонерних товариства, залучення до сфери акціонерної справи нових суб’єктів, у тому числі широких верств населення, що не мають достатньо досвіду та не знаються на тонкощах корпоративного управління, недосконалість корпоративного законодавства породили ряд проблем, від вирішення яких залежить подальший розвиток акціонерного руху в Україні, ефективність управління створеними товариствами, дотримання прав та інтересів акціонерів. Указом Президента України від 21 березня 2002 року “Про заходи щодо розвитку корпоративного управління в акціонерних товариствах” визнано необхідним подальше вдосконалення правових засад корпоративного управління у акціонерних товариствах, що забезпечило б, зокрема, врегулювання відносин між органами управління акціонерного товариства з чітким визначенням компетенції кожного з них, у тому числі розширення кола повноважень, що належать до виключної компетенції загальних зборів акціонерів і не можуть бути передані іншим органам управління; подальше утвердження спостережної ради як органу управління товариством, який представляє та здійснює захист інтересів акціонерів; визначення порядку делегування окремих повноважень загальних зборів акціонерів іншим органам управління.
Час від часу законодавство про акціонерні товариства зазнає змін, спрямованих на вдосконалення правового регулювання відносин, що виникають при здійсненні корпоративного управління. Підготовлений проект закону “Про акціонерні товариства”, у прийнятих Верховною Радою України новому Цивільному та Господарському кодексах містяться статті, норми яких визначають структуру та компетенцію органів акціонерного товариства. Проте відсутність глибоких теоретичних досліджень принципів корпоративного управління в Україні, аналізу ефективності їх нормативного закріплення та реалізації правових норм у практиці акціонерного руху є фактором, що стримує розвиток нормотворчих процесів, приведення нормативно-правових актів у відповідність до потреб сьогодення, чітке дотримання правових приписів у діяльності акціонерних товариств.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Органи акціонерного товариства (порівняльно-правове дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок