Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ПСИХОЛОГІЗМУ ТА ЖАНРОВА СВОЄРІДНІСТЬ “ТЕАТРАЛЬНОГО РОМАНУ” М. БУЛГАКОВА

ОСОБЛИВОСТІ ПСИХОЛОГІЗМУ ТА ЖАНРОВА СВОЄРІДНІСТЬ “ТЕАТРАЛЬНОГО РОМАНУ” М. БУЛГАКОВА

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ПСИХОЛОГІЗМУ ТА ЖАНРОВА СВОЄРІДНІСТЬ “ТЕАТРАЛЬНОГО РОМАНУ” М. БУЛГАКОВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,98 KB
Завантажень:
391
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. Г.С. СКОВОРОДИ
ПОЛЯКОВА ЄВГЕНІЯ ЮРІЇВНА
УДК 821.161.1-31 Б
ОСОБЛИВОСТІ ПСИХОЛОГІЗМУ ТА ЖАНРОВА СВОЄРІДНІСТЬ
“ТЕАТРАЛЬНОГО РОМАНУ” М. БУЛГАКОВА
10.01.02 – російська література
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна, Міністерство освіти й науки України.
Науковий керівник: | кандидат філологічних наук, доцент
Гуторов Олександр Михайлович,
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна,
доцент кафедри історії російської літератури;
Офіційні опоненти: | доктор філологічних наук, професор
Андрущенко Олена Анатоліївна,
Харківський державний педагогічний університет ім. Г.С. Сковороди, професор кафедри російської і світової літератури;
кандидат філологічних наук, доцент
Трушевський Дмитро Сергійович,
Харківська державна академія культури, завідуючий кафедрою літератури.
Провідна установа: | Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського, кафедра російської і світової літератури, Міністерство освіти й науки України, м. Сімферополь
Захист відбудеться “ 4 ” березня 2004 року о 13-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.053.03 у Харківському державному педагогічному університеті ім. Г.С. Сковороди за адресою: 61002, м. Харків, вул. Артема, 29, ауд. 216.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського державного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди (61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2, ауд. 215-В).
Автореферат розіслано “ 2 ” лютого 2004 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради ------------------ ______________ Тищенко Т.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дисертаційної роботи. Одна з головних причин підвищеного інтересу до творчості М.Булгакова полягає в тому, що цей письменник, тонкий і проникливий, дивовижно гостро відчував час, і не тільки той, в якому жив, але й той, що прийде, і ця спрямованість у майбутнє, запрошення прилучитися до таємниць буття роблять його добуток на рідкість своєчасним для читачів нової епохи. Для його художнього мислення надто важливими є модель діалогу між вічністю, історією й культурою, концепція творчої людини й тотальної „театралізації” життя, що поки залишається поза увагою літературознавців, за винятком побіжних зауважень і окремих спостережень, які потребують корегування й значного доповнення.
У літературознавстві творчість М.Булгакова досліджується у різних аспектах: історико-біографічному (М.Чудакова, Л.Яновська, В.Сахаров, В.Лакшин), культурологічному й театрознавчому (А.Смілянський, М.Петровський, О.Нінов, М.Золотоносов, В.Шенталинський, Я.Платек), жанрово-стильовому (Б.Соколов, В.Нємцев, І.Бєлобровцева, Б.Гаспаров, С.Нікольський, В.Чеботарьова, Є.Яблоков), фантастичному (О.Корабльов, М.Козлов та ін.). У новітніх підручниках історії російської літератури високо оцінена проза М. Булгакова, але дослідження, в яких спеціально розглядався би психологізм творів письменника, його концепція світу й людини, відсутні. Поодинокі фрагментарні й лаконічні припущення з цього приводу потребують розвитку й аргументації, до того ж відсутній цілісно-системний аналіз всієї творчості цього автора.
У цілому “булгаківський психологізм” залишається недостатньо вивченим ані у своїх джерелах, ані у функціях. Це стосується насамперед “Театрального роману”, який вважається ескізом або нарисом до роману “Майстер і Маргарита” і розглядається власне лише під таким кутом зору. Однак психологія творчості в “Театральному романі” є однією з центральних тем, а також аспектів авторської концепції людини й театрального світу. Необхідність вивчення особливостей психологізму та жанрової своєрідності “Театрального роману” М. Булгакова пояснюється насамперед тим, що саме в цьому творі письменник спробував розкрити механізми творчості.
Від вирішення актуальних питань своєрідності психологізму і жанрової специфіки, від трактування психології творчого процесу залежить адекватне розуміння художньої природи й цінності прози М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ПСИХОЛОГІЗМУ ТА ЖАНРОВА СВОЄРІДНІСТЬ “ТЕАТРАЛЬНОГО РОМАНУ” М. БУЛГАКОВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок