Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІЗНІЙ ПРОТЕСТАНТИЗМ В УКРАЇНІ: ІНСТИТУЦІЙНИЙ ТА СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНИЙ АСПЕКТИ (1991–2004 рр.)

ПІЗНІЙ ПРОТЕСТАНТИЗМ В УКРАЇНІ: ІНСТИТУЦІЙНИЙ ТА СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНИЙ АСПЕКТИ (1991–2004 рр.)

Назва:
ПІЗНІЙ ПРОТЕСТАНТИЗМ В УКРАЇНІ: ІНСТИТУЦІЙНИЙ ТА СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНИЙ АСПЕКТИ (1991–2004 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,41 KB
Завантажень:
229
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЗАПОРІЗЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МОКІЄНКО Михайло Михайлович
УДК: 94 : 284. 1/2(477) “1991/2004”
ПІЗНІЙ ПРОТЕСТАНТИЗМ В УКРАЇНІ: ІНСТИТУЦІЙНИЙ ТА
СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНИЙ АСПЕКТИ (1991–2004 рр.)
07.00.01 – Історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Запоріжжя – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі новітньої історії України Запорізького національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
Грушева Тетяна Вікторівна
Запорізький національний університет,
доцент кафедри новітньої історії України
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор,
академік АПН України
Пащенко Володимир Олександрович
Полтавський державний педагогічний університет ім. В.Г. Короленка, ректор
кандидат історичних наук, доцент
Ігнатуша Олександр Миколайович
Запорізький національний університет,
доцент кафедри історії України
Провідна установа: Харьківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, кафедра історії України
Захист відбудеться “ 13 ” квітня 2007 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.01 у Запорізькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, , корп. , ауд. .
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Запорізького національного університету за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, , корп. .
Автореферат розісланий “ 12 березня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Г. Ткаченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Наприкінці ХХ – на початку ХХІ ст. українська релігійна палітра зазнала значних трансформацій. Її межі та строкатість, обумовлені в основному дробленням православ’я і поступовим зміцненням католицького ареалу, на сучасному етапі корегуються через утвердження та подальше урізноманітнення протестантизму. Особливо це стосується його пізніх відгалужень, що на вітчизняних теренах, як і в цілому на світовій арені, стають дедалі чисельнішими та впливовішими.
З падінням тоталітарного режиму та здобуттям Україною державної незалежності, пізньопротестантські течії разом з іншими релігійними осередками опинилися в нових для себе соціокультурних і суспільно-політичних умовах. Реакція на них з боку духовних центрів пізнього протестантизму, становить наукову проблему, пов’язану, зокрема, із динамічним зростанням ролі релігійних інституцій у розвитку громадянського суспільства. У надрах існуючих протестантських спільнот розпочалася внутрішня перебудова, покликана, з одного боку, адекватно відповісти на нові реалії, з другого – підкреслити специфіку кожної з течій, значно знівельовану в радянську добу. В протестантському середовищі почали активно витворюватися нові церкви й об’єднання, демонструючи його внутрішню роздрібненість і конфесійне розмаїття. Соціально значущою є суспільно-політична активність пізніх протестантів, що посилює необхідність дослідження.
Об’єктивне вивчення проблеми дає змогу подолати рудименти минулого, які збереглися серед значної частини суспільства у вигляді стійких упереджень і негативних стереотипів щодо пізніх протестантів. Оцінка сучасного етапу розвитку пізньопротестантських спільнот відкриває шляхи до виявлення можливих моделей майбутньої поведінки репрезентів цього руху.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана відповідно до планів держбюджетної теми історичного факультету Запорізького національного університету в рамках теми “Суспільно-політичні трансформації в Україні наприкінці ХХ ст. в світлі історичної компаративістики” (номер держреєстрації – 0106У000587).
Об’єктом дослідження виступають пізньопротестантські спільноти баптистського, п’ятидесятницького та адвентистського віровчення.
Предметом дослідження є інституційно-функціональний розвиток і суспільно-політична діяльність пізніх протестантів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПІЗНІЙ ПРОТЕСТАНТИЗМ В УКРАЇНІ: ІНСТИТУЦІЙНИЙ ТА СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНИЙ АСПЕКТИ (1991–2004 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок