Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДВОСТУЛКОВІ МОЛЮСКИ РОДИНИ CARDIIDAE (BIVALVIA: CARDIOIDEA) ПОНТО-КАСПІЙСЬКОГО РЕГІОНУ (ФАУНА, ТАКСОНОМІЯ, ПОШИРЕННЯ, ЕКОЛОГІЯ)

ДВОСТУЛКОВІ МОЛЮСКИ РОДИНИ CARDIIDAE (BIVALVIA: CARDIOIDEA) ПОНТО-КАСПІЙСЬКОГО РЕГІОНУ (ФАУНА, ТАКСОНОМІЯ, ПОШИРЕННЯ, ЕКОЛОГІЯ)

Назва:
ДВОСТУЛКОВІ МОЛЮСКИ РОДИНИ CARDIIDAE (BIVALVIA: CARDIOIDEA) ПОНТО-КАСПІЙСЬКОГО РЕГІОНУ (ФАУНА, ТАКСОНОМІЯ, ПОШИРЕННЯ, ЕКОЛОГІЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,62 KB
Завантажень:
209
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЗООЛОГІЇ ІМЕНІ І.І. ШМАЛЬГАУЗЕНА
Мунасипова – Мотяш Ірина Анатоліївна
УДК 594.151(477.7)
ДВОСТУЛКОВІ МОЛЮСКИ РОДИНИ CARDIIDAE (BIVALVIA: CARDIOIDEA) ПОНТО-КАСПІЙСЬКОГО РЕГІОНУ (ФАУНА, ТАКСОНОМІЯ, ПОШИРЕННЯ, ЕКОЛОГІЯ)
03.00.08 – зоологія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі фауни та систематики безхребетних
Інституту зоології імені І.І. Шмальгаузена Національної Академії Наук України
Науковий керівник: доктор біологічних наук, академік НАН України,
Монченко Владислав Іванович,
Інституті зоології імені І.І. Шмальгаузена НАН України,
головний науковий співробітник
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук,
Золотарьов Валентин Миколайович,
Одеська філія Інституту біології південних морів
імені О.О. Ковалевського,
завідувач відділом популяційної екології безхребетних
кандидат біологічних наук
Халіман Ігор Олексійович,
Таврійський державний агротехнологічний університет,
старший викладач кафедри екології та
охорони навколишнього середовища
Захист відбудеться 13.05.2008 р. о _10_ годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 26.153.01 в Інституті зоології імені І.І. Шмальгаузена НАН України за адресою: 01601, Київ-30, МСП, вул. Б. Хмельницького 15
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту зоології імені
І.І. Шмальгаузена НАН України за адресою: 01601, Київ-30, МСП,
вул. Б. Хмельницького 15
Автореферат розісланий 12.04.2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради _____________ Е.М. Король
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Двостулкові молюски родини Cardiidae – одна з характерних груп Понто-Каспійської фауни. Вони відіграють важливу роль в екосистемах, які формуються в солонуватих водах північно-західного Причорномор’я та в Чорному, Азовському, Каспійському морях. Водойми цього басейну є природно-географічним регіоном з унікальною геологічною історією, своєрідними екологічними умовами. В зв’язку з цим дослідження кардіїд являє собою великий теоретичний та практичний інтерес.
Систематика і таксономія родини Cardiidae навіть в наш час викликають великі ускладнення у малакологів через обмеженість ознак і вкрай незначні дані щодо їх мінливості (Юришинец В.И, Корнюшин А.В. и др., 2002). Більшість ознак, на яких ґрунтуються відомі в літературі уявлення про таксономію цих молюсків, є кількісними, переважно індексами. Зазначені проблеми призводять до різного тлумачення видового різноманіття групи. Так, при одному з підходів до побудови системи (Гримм, 1877; Милашевич, 1916 та ін.) видовий склад групи в Понто-Каспійському басейні нараховує 21 вид, 16 з яких відмічені у фауні України. Навпаки, з точки зору В.І. Жадіна (1952) більшість їх виділена необґрунтовано; тому їхня кількість обмежена ним до 17 видів, (5 з них в фауні України). Але подальший розвиток одержав перший погляд на систему. Так, А. В. Гросу (1962) відмічає в Азово-Чорноморському басейні 26 видів (23 – в фауні України). Після ревізії таксономічної ваги морфологічних ознак (Логвиненко и Старобогатов, 1968; Скарлато и Старобогатов, 1972) видовий склад родини в Понто-Каспійському регіоні доведений до 40 видів (18 з них в фауні України). Таким чином, виявлення таксономічного значення діагностичних ознак цих молюсків є досить актуальним. Крім того, лишались мало відомими особливості поширення кардіїд по водоймах різного типу, проблеми зоогеографії та формування фауни.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано у відділі фауни та систематики безхребетних Інституту зоології імені І.І. Шмальгаузена НАН України (Київ) у межах держбюджетних тем „Таксономічна та екологічна різноманітність ряду груп безхребетних України в мінливих умовах середовища” (номер державної реєстрації 0100U000069) і „Фауна, екологія та філогенія деяких груп безхребетних України (найпростіші, ракоподібні, молюски та інші)” (номер державної реєстрації 0104U000205).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ДВОСТУЛКОВІ МОЛЮСКИ РОДИНИ CARDIIDAE (BIVALVIA: CARDIOIDEA) ПОНТО-КАСПІЙСЬКОГО РЕГІОНУ (ФАУНА, ТАКСОНОМІЯ, ПОШИРЕННЯ, ЕКОЛОГІЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок