Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Виявлення сигналів від космічних об’єктів в астрономічних телевізійних системах у сутінковий та денний час

Виявлення сигналів від космічних об’єктів в астрономічних телевізійних системах у сутінковий та денний час

Назва:
Виявлення сигналів від космічних об’єктів в астрономічних телевізійних системах у сутінковий та денний час
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,01 KB
Завантажень:
287
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ
Литюга Олександр Петрович
УДК 621.397; 520.876
Виявлення сигналів від космічних об’єктів в
астрономічних телевізійних системах
у сутінковий та денний час
05.12.17 – радіотехнічні та телевізійні системи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському національному університеті радіоелектроніки, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор,
Заслужений винахідник України
Стрелков Олександр Іванович
Харківський університет Повітряних Сил ім. І.М. Кожедуба,
завідувач кафедри фізики.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук,
професор Доля Григорій Миколайович,
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, професор кафедри теоретичної та прикладної системотехніки;
доктор технічних наук,
професор Козелков Сергій Вікторович,
Центральний науково-дослідний інститут навігації та управління, м. Київ, директор.
Захист відбудеться “ 26 ” березня 2008 р. о 15:00 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.052.03 Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою 61166, Харків, просп. Леніна, 14,
у залі засідань.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою: 61166, Харків, просп. Леніна, 14.
Автореферат розісланий “ 13 ” лютого 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.М. Безрук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Зростаюча активність людства в освоєнні космосу призвела до утворення на навколоземних орбітах великої кількості так званого космічного сміття, яке є об’єктами штучного походження та їх фрагментами. Ці космічні об’єкти, загальна кількість яких складає мільйони, мають розміри від десятків мікрон до метрів, рухаються з орбітальними швидкостями і залишаються на орбіті впродовж багатьох років. На низьких навколоземних орбітах космічне сміття розташоване в основному в інтервалі висот від 200 до 2000 км і сьогодні серйозно загрожує космічним польотам та довгостроковим орбітальним проектам. Кількість сміття, яке відстежується наземними засобами (фрагменти більші за 10 см 2), сьогодні нараховує приблизно 8700 об’єктів.
Ці чинники призводять до того, що загроза зіткнень функціонуючих космічних апаратів з елементами космічного сміття є реальною. Для прогнозу та можливого попередження зіткнень необхідним є моніторинг і контроль навколоземного космічного простору, метою якого є отримання даних про об’єкти, що спостерігаються, таких як елементи орбіти, розміри, форма, маса, фізичні властивості, строк існування на орбіті і ведення каталогів космічних об’єктів.
Астрономічні телевізійні системи є одними з основних засобів контролю космічного простору завдяки високій точності визначення кутових координат об’єктів, високим чутливості та пропускній здатності, можливості отримання некоординатної інформації (блиску).
Сьогодні виявлення низькоорбітальних космічних об’єктів астрономічними телевізійними системами можливе лише у сутінковий час, коли об’єкт, що спостерігається, освітлений Сонцем, а інтенсивність фонового випромінювання неба не знижує ефективності функціонування астрономічних телевізійних систем. При цьому сумарна добова тривалість сеансу спостереження складає одиниці – десятки хвилин, що недостатньо для здійснення ефективного моніторингу навколоземного простору.
Необхідність підвищення ефективності контролю навколоземного простору вимагає збільшення тривалості сеансу спостереження за рахунок використання денного часу. Для досягнення цього необхідно підвищити надійність виявлення сигналів від об’єктів в астрономічних телевізійних системах у сутінковий час та забезпечити виявлення в денних умовах.
Отже тема дисертаційної роботи, спрямованої на вирішення науково-прикладної задачі розробки методу виявлення оптичних сигналів від космічних об’єктів у вихідній площині астрономічної телевізійної системи при спостереженні у сутінкових та денних умовах є актуальною.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Виявлення сигналів від космічних об’єктів в астрономічних телевізійних системах у сутінковий та денний час

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок