Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Педагогічні основи формування навчально-виховних груп у вищих військових закладах освіти

Педагогічні основи формування навчально-виховних груп у вищих військових закладах освіти

Назва:
Педагогічні основи формування навчально-виховних груп у вищих військових закладах освіти
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,51 KB
Завантажень:
111
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ХАРКІВський державний педагогічний університет
ім. г.с. СКОВОРОДИ
УДК 355.232:37.015.3
Кравченко Іван Віталійович
Педагогічні основи формування
навчально-виховних груп
у вищих військових закладах освіти
13.00.04 — теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків – 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Полтавському державному педагогічному університеті
ім. В.Г. Короленка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Бойко Алла Микитівна,
Полтавський державний педагогічний
університет ім. В.Г. Короленка,
завідувач кафедри педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук
Гребенюк Георгій Євгенійович,
Інститут перепідготовки і підвищення
кваліфікації працівників ОВС
Національного університету внутрішніх
справ, професор кафедри спеціальних
дисциплін;
кандидат педагогічних наук
Штефан Людмила Володимирівна,
Українська інженерно-педагогічна
академія, доцент кафедри педагогіки і
методики професійного навчання.
Провідна установа: Інститут педагогіки АПН України,
лабораторія педагогічних інновацій,
Міністерство освіти і науки України,
м. Київ.
Захист відбудеться “30“ вересня 2003 року о 1600 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.053.04 Харківського державного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди за адресою: 61 002, м. Харків, вул. Артема, 29, зала засідань (ауд. 216).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського державного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди (61 168, м. Харків, вул. Блюхера, 2, ауд. 215-В).
Автореферат розісланий “27“ серпня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
Золотухіна С.Т.


Загальна характеристика роботи
Актуальність і доцільність дослідження. Актуальність формування військових навчально-виховних груп зумовлена низкою проблем. По-перше, Україна як незалежна демократична держава потребує адекватної особистісно зорієнтованої парадигми навчання і виховання особового складу своїх Збройних сил, зокрема, — підготовки офіцерських кадрів; по-друге, це передбачає модернізацію військово-педагогічних структур, наповнення їх функціонування сучасним, гуманістичним змістом, створення на цій основі єдиної системи військової освіти і виховання; по-третє, вимагає обґрунтування головного системотвірного чинника, що ініціює і безпосередньо забезпечує перехід від авторитарної до суб’єкт-суб’єктної моделі формування військових фахівців. Ним виступає навчально-виховна група, у структурі якої формується особистість курсанта, засвоюються професійні знання і вміння. У зв’язку з цим виникає необхідність дослідження закономірностей реалізації педагогічного потенціалу навчально-виховних груп, що потребує постановки питання про наукові основи їх формування. В умовах реформування Збройних сил взаємовплив особистості і групи у педагогічному процесі військового закладу освіти зростає. Отже, все це вимагає розширення кола досліджень педагогічних детермінант, що визначають успішність процесу формування навчально-виховних груп.
Проте практика свідчить, що військові навчально-виховні групи формуються на емпіричному рівні спроб і помилок, їх педагогічний потенціал залишається невикористаним. Загострюється суперечність між потребами суспільства в підвищенні результативності педагогічного процесу військових закладів освіти і недостатньою реалізацією педагогічного потенціалу навчально-виховних груп як головного його чинника.
Проблема формування груп у навчально-виховному закладі досліджується не лише педагогікою, становить також інтерес для філософії, соціології, психології. У педагогічній науці вона найбільш вивчена в межах педагогіки школи (теорії виховання) і традиційно орієнтована на формування учнівського колективу і групи в працях В.А. Бєлоусової, А.М. Бойко, Л.Ю. Гордіна, О.В. Киричука, В.М. Коротова, А.С. Макаренка, Л.І. Новікової, В.О. Сухомлинського та ін.
Підвищення в роки перебудови однобічного інтересу до трансформаційних соціально-педагогічних процесів, зокрема маніпуляція особистісними перевагами, призупинило розвиток проблеми, що призвело до зниження рівня навчання і виховання і продовжує гальмувати реформування освітньої галузі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: Педагогічні основи формування навчально-виховних груп у вищих військових закладах освіти

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок