Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Ефективність синглетно кисневої терапії у комплексному лікуванні хворих на хронічне обструктивне захворювання легень

Ефективність синглетно кисневої терапії у комплексному лікуванні хворих на хронічне обструктивне захворювання легень

Назва:
Ефективність синглетно кисневої терапії у комплексному лікуванні хворих на хронічне обструктивне захворювання легень
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,40 KB
Завантажень:
160
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДЕРЖАВНА УСТАНОВА
“ІНСТИТУТ ФТИЗІАТРІЇ І ПУЛЬМОНОЛОГІЇ ІМ. Ф.Г. ЯНОВСЬКОГО АКАДЕМІЇ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ”
Курик Леся Михайлівна
УДК: 616.24-007.272-036.12-085.001.6
Ефективність синглетно кисневої терапії
у комплексному лікуванні хворих на хронічне обструктивне захворювання легень
14.01.27 – пульмонологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ-2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Державній установі “Інститут фтизіатрії і пульмонології ім.Ф.Г. Яновського Академії медичних наук України”.
Науковий керівник
академік АМН України, доктор медичних наук, професор
Фещенко Юрій Іванович,
Державна установа “Інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського Академії медичних наук України”,
директор, завідувач відділу пульмонології
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, старший науковий співробітник
Сушко Віктор Олександрович,
Інститут клінічної радіології НЦРМ АМН України,
завідувач відділення пульмонології відділу терапії радіаційних наслідків
доктор медичних наук, професор
Лисенко Григорій Іванович,
Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика, завідувач кафедри сімейної медицини
Захист відбудеться " 29 " жовтня 2007р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.552.01 при Державній установі “Інститут фтизіатрії і пульмонології ім.Ф.Г. Яновського Академії медичних наук України (03680, м.Київ, вул.М. Амосова, 10).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Державної установи “Інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського Академії медичних наук України” (м. Київ, вул. М. Амосова, 10).
Автореферат розісланий " 25 " вересня 2007 р.
Учений секретар Ж. Б. Бегоулева


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ) є одним з найбільш розповсюджених та обтяжливих захворювань з точки зору інвалідізації, смертності та матеріальних витрат на лікування в Україні, і в цілому світі (Фещенко Ю.I., 2005; Фещенко Ю.I. та співавт., 2006).
Успіх у лікуванні хворих на ХОЗЛ цілком залежить від вчасно розпочатого лікування та повного усунення факторів ризику розвитку даної патології (Paggiaro L. P. еt al., 1999, Casaburi S. et. al., 2005, Pedersen Р., 2002).
Основні принципи терапії хворих на ХОЗЛ полягають у поступовому збільшенні інтенсивності лікування залежно від ступеня тяжкості захворювання, регулярності базової терапії, урахуванні варіабельності індивідуальної відповіді кожного конкретного хворого на терапію, постійне проведення довготривалого моніторингу клініко-функціональних ознак (Ikeda A. et al., 2002; Фещенко Ю.I. та співавт., 2006).
Проте, не зважаючи на величезну кількість фармакологічних та не фармакологічних засобів лікування ХОЗЛ, не вдається істотньо покращити та призупинити падіння функції подиху в часі, уникнути персистенції системного запалення та “оксидантного стресу”, загальмувати розвиток численних серйозних несприятливих генералізованих ефектів. Отже, в кінцевому результаті не можливо отримати значний позитивний терапевтичний ефект від “базового” лікування, зменшити строки реабілітації та подовжити ремісію, а отже якість життя та виживаємість хворих на ХОЗЛ (Фещенко Ю.I., 2005; Фещенко Ю.I. та співавт., 2006).
В усьому світі постійно проводиться пошук різнонаправлених засобів лікування, які могли б покращити клініко-функціональний ефект від стандартної терапії ХОЗЛ (Magnussen Y., 1999; Barnes P., 2001; Greenberger P., 2003; Фещенко Ю.I. та співавт., 2006).
Синглетно-киснева терапія (СКТ) — новий та перспективний напрямок у комплексному лікуванні різноманітної патології.
Терапевтична дія синглетного кисню та оксиду азоту забеспечує активацію біохімічних та біофізичних процесів в організмі; зниження протромбінового індексу, рівня фібриногену, збільшення часу згортання крові у постінфарктних хворих; нормалізацію діяльності серцево-судинної системи; відновлення іонної проникливості мембрани клітин; покращання регенеративних та обмінних процесів в тканинах, зменшення запального процесу у вогнищі запалення, зменшення строків заживання та покращання грануляції, зменшення гнійно-запального процесу в раньовій поверхні; покращання мозкового, легеневого та коронарного кровообігу, нормалізацію артеріального тиску та покращання перебігу ускладнених форм гіпертонічної хвороби; зменшення сенсибілізації організму до туберкульозного антигену, іммуномодуляцію Т- та В-систем організму та стимуляцію секреторного Ig А; відновлення слизової бронхів, нормалізацію показників функції зовнішнього дихання, покращання тканьового дихання та зниження гіпоксичних проявів внаслідок різних ступенів дихальної недостатності; зниження рівня молочної кислоти у дихальних м'язах, підвищення рівня гемоглобіну та покращання відходження мокроти, зменшення нападів ядухи та гормонозалежності при важкому перебігу бронхіальної астми, прискорення строків розсмоктування запальних інфільтратів в легенях при пневмонії; нормалізацію рівня білірубіну, холестерину, беталіпопротеїдів та лужної фосфатази, зниження рівня цукру в крові; зниження протеазоруйнівної активності нейтрофілів та посилення їхньої бактерицидної активності при вторинних іммунодефіцитах (Волошин О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Ефективність синглетно кисневої терапії у комплексному лікуванні хворих на хронічне обструктивне захворювання легень

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок