Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОЛЕКСАНДР ГРУШЕВСЬКИЙ — ЛІТЕРАТУРНИЙ КРИТИК ТА ІСТОРИК ЛІТЕРАТУРИ

ОЛЕКСАНДР ГРУШЕВСЬКИЙ — ЛІТЕРАТУРНИЙ КРИТИК ТА ІСТОРИК ЛІТЕРАТУРИ

Назва:
ОЛЕКСАНДР ГРУШЕВСЬКИЙ — ЛІТЕРАТУРНИЙ КРИТИК ТА ІСТОРИК ЛІТЕРАТУРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,36 KB
Завантажень:
225
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Львівський національний університет імені Івана Франка
КОСТЮК ІРИНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 821.161.2-2.09 “19”(092 О.Грушевський)
ОЛЕКСАНДР ГРУШЕВСЬКИЙ — ЛІТЕРАТУРНИЙ
КРИТИК ТА ІСТОРИК ЛІТЕРАТУРИ
10.01.01 — українська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
ЛЬВІВ — 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі української літератури імені академіка Михайла Возняка Львівського національного університету імені Івана Франка
Науковий керівник: кандидат філологічних наук
Гнатюк Михайло Іванович
доцент кафедри української літератури
імені академіка Михайла Возняка
Львівського національного
університету імені Івана Франка
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук
Куца Ольга Павлівна
професор кафедри теорії літератури та
компаративістики Тернопільського державного
педагогічного університету
імені Володимира Гнатюка
кандидат філологічних наук
Вознюк Геннадій Леонідович
доцент, завідувач кафедри української мови
Державного університету “Львівська політехніка”
Провідна установа: Інститут літератури імені Т.Г.Шевченка НАН України, відділ української літератури ХХ століття, м. Київ
Захист відбудеться “31” жовтня 2000 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.06 з філологічних наук при Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Університетська, 1.
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий “29” вересня 2000 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Терлак З.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Олександр Грушевський — відомий у свій час історик, літературознавець, культурний і громадський діяч, один з фундаторів українського відродження, учасник визвольних змагань початку ХХ ст., який поставив собі в житті єдину мету і був їй безмежно відданий — служіння своєму народові на ниві науки.
Актуальність дослідження. Історія українського літературознавства і досі вражає великими білими плямами. Чи не найбільша з них — історія літератури та літературної критики першої чверті ХХ ст. До початку 90-х років на дослідження цієї теми було накладено негласне табу, бо літературознавці окресленого періоду не послуговувалися марксистсько-ленінською методологією і зіграли першорядну роль у національно-визвольних змаганнях.
На сьогодні маємо наукові праці, присвячені багатьом видатним постатям в історії українського літературознавства кінця ХІХ — початку ХХ ст. — О.Огоновському, І.Франкові, С.Єфремову, М.Євшану, М.Грушевському, Л.Білецькому, М.Вознякові. Однак, поза увагою дослідників залишається діяльність багатьох інших, менш відомих українських істориків літератури та літературних критиків, які внесли значний вклад у розвиток українського літературознавства, мали вплив на літературний процес свого часу. Серед несправедливо забутих дослідників історії українського літературознавства і Олександр Грушевський (1877 — 1943?)
В українському літературознавстві радянського періоду не тільки не знаходилось належного місця для поцінування літературознавчої праці та публіцистичних виступів О.Грушевського, більше того — без найменшого ознайомлення з науковим доробком, часто — з огляду лише на родинні зв’язки з М.Грушевським, вся його спадщина кваліфікувалась як “буржуазно-націоналістична” і ворожа, а тому шкідлива і не варта дослідження. Про О.Грушевського рідко писали навіть у тих академічних виданнях, що претендували на найвищу наукову оцінку — як правило, лише констатувалось існування в українській культурі початку ХХ ст. такої постаті, але навіть і тоді знаходимо або негативну, або зневажливу оцінку його діяльності. Так було і в колективних працях, і в монографічних дослідженнях, і в примітках. І це не зважаючи на те, що наукова спадщина (тільки опублікована, та, яку нам вдалось знайти, оскільки окремих видань праць дослідника було вкрай мало) складає понад 100 статей, опублікованих у найавторитетніших літературних та наукових виданнях його часу — “Літературно-науковий вісник”, “Записки НТШ”, “Україна”, “Записки Українського наукового товариства в Києві”, “Украинская жизнь”, “Основа”, “Шлях”, “Громадська думка”, “Відродження” та багато інших.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ОЛЕКСАНДР ГРУШЕВСЬКИЙ — ЛІТЕРАТУРНИЙ КРИТИК ТА ІСТОРИК ЛІТЕРАТУРИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок