Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗМАЇТТЯ ґрунтової мезофауни центральної заплави р. Самара В УМОВАХ штучного ЗАБРУДНЕННЯ СЕРЕДОВИЩА

РОЗМАЇТТЯ ґрунтової мезофауни центральної заплави р. Самара В УМОВАХ штучного ЗАБРУДНЕННЯ СЕРЕДОВИЩА

Назва:
РОЗМАЇТТЯ ґрунтової мезофауни центральної заплави р. Самара В УМОВАХ штучного ЗАБРУДНЕННЯ СЕРЕДОВИЩА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,15 KB
Завантажень:
340
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУНАХ ОЛЬГА МИКОЛАЇВНА
УДК 595.771:574.4:591.5
РОЗМАЇТТЯ ґрунтової мезофауни центральної заплави р. Самара В УМОВАХ штучного ЗАБРУДНЕННЯ СЕРЕДОВИЩА
Спеціальність 03.00.16 – екологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Дніпропетровськ - 2006


Дисертацією є рукопис
Работа виконана в Дніпропетровському національному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Пахомов Олександр Євгенович,
Дніпропетровський національний університет,,
декан біолого-екологічного факультету
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Сметана Микола Григорович,
Криворізький технічний університет,
зав. кафедри прикладної екології
кандидат біологічних наук
Штірц Артур Давидович,
Донецький національний університет,
кафедра зоології, доцент
Провідна установа: Київський національний педагогічний університет
ім. М.П. Драгоманова
Міністерства освіти і науки України
Захист відбудеться “14“ червня 2006 р. о 12:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.04 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора біологічних наук у Дніпропетровському національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Наукова, 13, корпус 17, біолого-екологічний факультет, ауд. 611.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Наукова. 13.
Автореферат розісланий “12” травня 2006 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради
Кандидат біологічних наук, доцент А. О. Дубина
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Екологічні аспекти дослідження біологічного розмаїття привертають пильну увагу фахівців багатьох профілів і напрямків. Біорізноманіття виявляє себе на різних рівнях організації живого. Особливу значимість концепт біорізноманіття набуває при аналізі екологічних явищ. Екологічне розмаїття знаходить своє відображення в роботах засновників екологічної школи Дніпропетровського університету О. Л. Бельгарда і М. П. Акімова, які почали активні дослідження в цьому напрямку ще в 20–30-ті роки ХХ сторіччя. Ідеї цих вчених знайшли свій творчий розвиток у діяльності працівників Комплексної експедиції Дніпропетровського університету, що займається вивченням лісів степової зони України з 1949 року. Результатом цієї роботи стало виділення, як самостійного наукового напрямку, циклу досліджень функціональної ролі тварин у діяльності екологічних систем в умовах степу. Засновником цього напрямку став М. П. Акімов. У роботах цих вчених і їх школи повно висвітлені питання ролі хребетних тварин, що викликає зміни середовища. Однак роль безхребетних тварин, найактивніших учасників ряду екологічних процесів, особливо процесів, пов’язаних із ґрунтовим покривом, вивчена не достатньо. Особливо актуальним є дослідження ролі екологічного розмаїття ґрунтових тварин у функціонуванні екологічних систем в умовах забруднення середовища важкими металами.
Ідея екологічного біорізноманіття лежить в основі методу зоологічної діагностики ґрунтів (Гиляров, 1965). Можливість застосування спектрів екоморф (життєвих форм) ґрунтових безхребетних для індикації едафотопів показана О. Л. Бельгардом і А. П. Травлєєвим (Бельгард, Травлеев, 1980). І. Г. Ємельяновим обґрунтована ідея про те, що розмаїття виконує істотну роль у функціональній стійкості та еволюції екосистем (1992, 1999).
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами і темами. Робота виконана відповідно до наукових програм Дніпропетровського національного університету “Антропогенна динаміка зооценозів лісостепу і степу лівобережної України і Криму і перспективи їх охорони, оптимізації і природокористування” (№ 0100U005215), “Функціональна роль тварин в утворенні механізмів гомеостазу в екосистемах промислових регіонів” (№ 0103U000555).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РОЗМАЇТТЯ ґрунтової мезофауни центральної заплави р. Самара В УМОВАХ штучного ЗАБРУДНЕННЯ СЕРЕДОВИЩА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок