Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Синтез цифрових регуляторів локальних систем керування основними параметрами газотурбінного двигуна

Синтез цифрових регуляторів локальних систем керування основними параметрами газотурбінного двигуна

Назва:
Синтез цифрових регуляторів локальних систем керування основними параметрами газотурбінного двигуна
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,35 KB
Завантажень:
470
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Міністерство промислової політики України
Науково-виробнича корпорація
„Київський інститут автоматики”
УДК 62-55:681.515
Маглюй Сергій Анатолійович
Синтез цифрових регуляторів локальних систем керування основними параметрами газотурбінного двигуна
05.13.07 – автоматизація технологічних процесів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Науково-виробничій корпорації „Київський інститут автоматики” Міністерства промислової політики України.
Науковий керівник – Заслужений діяч науки України, доктор технічних наук, професор
Гостєв Володимир Іванович, провідний науковий співробітник
Військового інституту телекомунікацій та інформатизації Національного
Технічного університету України „Київський політехнічний інститут”.
Офіційні опоненти – доктор технічних наук, професор Воронін Альберт Миколайович,
провідний науковий співробітник Інституту космічних досліджень
Національного космічного агентства України,
- кандидат технічних наук Карпов Євген Миколайович, доцент кафедри
авіаційних двигунів Національного авіаційного університету України.
Провідна установа – Національний технічний університет України „Київський політехнічний
Інститут”, кафедра технічної кібернетики.
Захист відбудеться „24” вересня 2003 року о 13.00 годині на засідання спеціалізованої вченох ради К 26.818.01 НВК „Київський інститут автоматики” за адресою: 04107, Київ – 107, вул.. Нагірна, 22 корп. 1, к. 219.
Відзиви на автореферат у двох примірниках, засвідчені печаткою установи, просимо надсилати за адресою: 04107, Київ-107, вул.. Нагірна, 22, НВК „КІА”, вченому секретарю.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці НВК „Київський інститут автоматики”.
Автореферат розісланий „20” серпня 2003 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат технічних наук Л.П. Тронько


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Газотранспортна галузь є одним з найбільших в народному господарстві споживачів природного газу. Найекономічнішим способом транспортування газу є трубопровідний. Природний газ поступає зі свердловин під тиском 100…200 кгс/см2. Незважаючи на великі (до 2,5...3 м) діаметри труб, тиск газу по довжині газопроводу знижується, тому існує потреба через певні відстані (звичайно 150...200 км) підвищувати тиск перекачуваного газу. Найперспективнішими газоперекачуючими агрегатами (ГПА) є газотурбінні, оскільки джерелом енергії для них служить сам перекачуваний газ, крім того, газотурбінні ГПА забезпечують швидкий запуск з холодного стану, мають високий ККД, малі розміри, просту та надійну конструкцію, розвивають велику потужність. Газотурбінні ГПА не тільки піднімають тиск в магістральному трубопроводі (на 20 кгс/см2 і більше), але і забезпечують задану витрату газу. Автоматичне керування газотурбінним ГПА здійснюється на етапах пуску та зупинки і є особливо необхідним для стабілізації основних параметрів ГПА при змінному навантаженні.
Застосування автоматики є необхідною умовою, тому що лише на цій основі досягнення високої ефективності та забезпечення безаварійної експлуатації газопроводу стають можливими. Підвищення ефективності з впровадженням автоматизації пояснюється не тільки скороченням експлуатаційних витрат, зменшенням чисельності обслуговуючого персоналу. Більш істотною є та обставина, що оптимальні (економічно найвигідніші) режими роботи ГПА можуть підтримуватися тривалий час лише за умови його автоматизації. Автоматичне керування основними параметрами ГПА надзвичайно важливе ще і тому, що оптимальні режими роботи ГПА практично завжди є граничними (що знаходяться біля аварійних режимів), і допустимі відхилення параметрів (температури газу, швидкостей обертання турбін) не повинні перевищувати 1...2% від їх номінальних значень.
На компресорних станціях газопроводів набули поширення стаціонарні газотурбінні установки (ГТУ) та транспортні газотурбінні двигуни (ГТД). На даний час та у перспективі широке застосування отримують двокомпресорні двовальні (двороторні) і трьохвальні (із вільною силовою турбіною) ГТД, які забезпечують високу економічність за номінальних та змінних режимів і будь-яке практично необхідне відношення тиску в циклі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Синтез цифрових регуляторів локальних систем керування основними параметрами газотурбінного двигуна

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок