Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Виховання естетичної культури старшокласників (на матеріалі творів світового мистецтва)

Виховання естетичної культури старшокласників (на матеріалі творів світового мистецтва)

Назва:
Виховання естетичної культури старшокласників (на матеріалі творів світового мистецтва)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,23 KB
Завантажень:
216
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
АПН України
Михайлова Лариса Миколаївна

УДК 373.1.02:18::37.01
Виховання естетичної культури старшокласників
(на матеріалі творів світового мистецтва)
 
Спеціальність 13.00.07 – теорія і методика виховання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті проблем виховання АПН України.
Науковий керівник: | кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник Миропольська Наталія Євгенівна, Інститут проблем виховання АПН України, лабораторія естетичного виховання,
м. Київ.
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, професор
Щолокова Ольга Пилипівна, Національний педагогічний університет ім. М.Драгоманова, м. Київ;
кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник Шевченко Зоя Олександрівна,
Інститут педагогіки АПН України, лабораторія методики викладання літератури, м. Київ.
Провідна установа: | Кіровоградський державний педагогічний
університет імені Володимира Винниченка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України,
м. Кіровоград.
Захист відбудеться 22 травня 2001р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.454.01 в Інституті проблем виховання АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем виховання АПН України (04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9).
Автореферат розіслано “ 20 ” квітня 2001р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.П. Пустовіт


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і ступінь дослідженості проблеми. На сучасному етапі розвитку суспільства відбуваються значні зміни, як у соціально-економічній, так і культурній сферах життя України.
У зв’язку з цим Державною національною програмою “Освіта (Україна ХХІ століття)” пріоритетними визначено гуманізацію та гуманітаризацію системи освіти, що має сприяти вихованню й розвитку духовної культури підростаючого покоління. У реалізації цієї мети значна роль належить естетичному вихованню, спрямованому на формування в особистості естетичної культури.
Поняття естетична культура розглядається багатьма вченими (Г.Апресян, О.Буров, І.Зязюн, М.Каган, А.Комарова, Г.Лабковська, В.Липський, В.Малахов, Н.Миропольська, М.Овсянников, Л.Печко, С.Раппопорт та ін.), які підкреслюють, що її формування пов’язане з розвитком естетичних творчих здібностей особистості. Останні сприяють перетворенню нею світу (природи й суспільного життя) “за законами краси”. Естетична культура реально виявляється в будь-якому вчинку людини, в її ставленні до довкілля.
Одним із найважливіших засобів формування естетичної культури особистості є мистецтво, яке відображає дійсність в художніх образах і перетворює зовнішні культурні цінності в морально-естетичні надбання людини.
В гуманітарній сфері ролі мистецтва в процесі виховання цілісної особистості приділяли увагу М.Бахтін, В.Ванслов, М.Верб, Л.Виготський, І.Гончаров, Д.Джола, Г.Єгоров, Д.Кабалевський, Є.Квятковський, Л.Коваль, Л.Коган, Є.Крупник, В.Кузін, Б.Ліхачов, Ю.Лотман, Б.Неменський, М.Овсянников, В.Скатерщикова, Ю.Фохт-Бабушкін, Р.Чернявський, А.Щербо, О.Щолокова, Б.Юсов та ін. Особливості виховання школярів засобами різних видів мистецтва досліджувались психологами (Ф.Бичкуріна, Є.Ігнатьєв, Г.Кудіна, О.Леонтьєв, Б.Мейлах, О.Нікіфорова, Г.Петрова, Т.Шуртакова та ін.), а педагогами були запропоновані різноманітні підходи до використання мистецтва в навчально-виховному процесі загальноосвітніх шкіл. У роботах В.Бутенка, Н.Волошиної, Н.Дьоміної, Н.Мирецької, В.Полуніної та інших розглядається система естетичного виховання школярів, у якій вагоме місце відводиться знайомству учнів із різними видами мистецтва з наданням переваги одному з них для більш глибокого ознайомлення. Інші науковці (Л.Баженова, Т.Пеня, Г.Шевченко, П.Халабузар) для вирішення завдань естетичного виховання вважають за необхідне об’єднання деяких видів мистецтва.
З метою формування у старшокласників цілісної картини світу, уявлення про взаємозв’язок і взаємозалежність мистецьких і культурних явищ у 80-90-х рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Виховання естетичної культури старшокласників (на матеріалі творів світового мистецтва)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок