Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування конкурентоспроможності зернопродуктового підкомплексу на рівні регіону

Формування конкурентоспроможності зернопродуктового підкомплексу на рівні регіону

Назва:
Формування конкурентоспроможності зернопродуктового підкомплексу на рівні регіону
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,05 KB
Завантажень:
52
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
НОСЕНКО ВІКТОРІЯ АНАТОЛІЇВНА
УДК 336.148
Формування конкурентоспроможності зернопродуктового підкомплексу на рівні регіону
08.04.02 – Економіка сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Полтавській державній аграрній академії
Науковий керівник:
д.е.н., професор Макаренко П. М., проректор з наукової роботи, Дніпропетровський державний аграрний університет, м. Дніпропетровськ.
Офіційні опоненти:
д.е.н., доцент Кириленко І. Г., головний науковий співробітник відділу аграрної та соціальної політики, Національний науковий центр „Інститут аграрної економіки” УААН, м. Київ;
к.е.н., доцент Березін О. В., доцент кафедри економіки підприємства, Полтавський університет споживчої кооперації України, м. Полтава;
Провідна установа – Херсонський державний аграрний університет (кафедра обліку і аудиту), м. Херсон
Захист відбудеться 29 серпня 2005 року о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.804.01 Дніпропетровського державного аграрного університету за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Ворошилова, 25.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського державного аграрного університету за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Ворошилова, 25.
Автореферат розісланий 28 липня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Миронова Р.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Зернопродуктовий підкомплекс АПК є важливою складовою економіки України, його розвиток значною мірою визначає рівень забезпечення населення достатньою кількістю вітчизняних продуктів харчування та соціально-економічну ситуацію в країні.
Виробництво зерна як складова частина зернопродуктового підкомплексу за суспільно-економічним значенням було і є пріоритетним напрямом на всіх етапах розвитку сільського господарства України. За рахунок власного виробництва забезпечується потреба держави в зерні продовольчого призначення, в насіннєвому матеріалі, сировині для пивоварної, спиртової, комбікормової галузей. Україна має значні потенціальні можливості для нарощування експорту зерна.
Проблема підвищення стабільності і ефективності виробництва зерна і хлібопродуктів є однією з ключових у національній аграрній політиці. Вирішення цієї проблеми має чітко виражений регіональний характер, що обумовлено зростаючою відповідальністю регіонів за забезпечення населення продуктами харчування. Головні пріоритети розвитку зернопродуктового підкомплексу Полтавської області на найближчий період – забезпечення нарощування виробництва високоякісного зерна, стримування негативних процесів, що мають місце в сфері реалізації та просування товару до споживача, нарощування експортного потенціалу як зернової, так і зернопереробної галузей. Для цього є всі необхідні умови: родючі ґрунти, сприятливі кліматичні умови, наявність високоврожайних сортів, необхідна база переробки і зберігання продукції, ємні внутрішні і зовнішні ринки, але мало досліджена проблема формування економічного механізму розвитку зернопродуктового підкомплексу.
Проблема розробки механізму ефективного функціонування зернопродуктового підкомплексу є об’єктом дослідження багатьох вітчизняних і зарубіжних вчених, а саме: Андрійчука В.Г., Бойка В.І., Гайдука Т.Г., Гайдуцького П.І., Кобути І.В., Лобаса М.Г., Ніколаєвої З.П., Рабштини В.М, Саблука П.Т., Уланчука В.С., Худолій Л.М., Черевка Г.В., Шпичака О.М., та інших. Проте далеко не всі проблеми дослідження виробництва конкурентоспроможної продукції зернопродуктового підкомплексу на регіональному рівні в умовах реформування власності та формування ринкового середовища достовірною мірою вивчені.
Це насамперед стосується теоретичних і практичних проблем формування регіональних зерно продуктових під комплексів внутрішньовиробничих резервів вирощування, переробки і збуту зерна, створення дієвого організаційно-економічного механізму конкурентоспроможності галузі на розвитку економічних відносин між виробниками і переробниками зерна.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Формування конкурентоспроможності зернопродуктового підкомплексу на рівні регіону

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок