Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОБЛЕМИ ВІДШКОДУВАННЯ ШКОДИ, ЗАПОДІЯНОЇ АДМІНІСТРАТИВНИМ ПРАВОПОРУШЕННЯМ

ПРОБЛЕМИ ВІДШКОДУВАННЯ ШКОДИ, ЗАПОДІЯНОЇ АДМІНІСТРАТИВНИМ ПРАВОПОРУШЕННЯМ

Назва:
ПРОБЛЕМИ ВІДШКОДУВАННЯ ШКОДИ, ЗАПОДІЯНОЇ АДМІНІСТРАТИВНИМ ПРАВОПОРУШЕННЯМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,42 KB
Завантажень:
157
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
Миколенко Олександр Іванович
УДК: 342.9
ПРОБЛЕМИ ВІДШКОДУВАННЯ ШКОДИ, ЗАПОДІЯНОЇ АДМІНІСТРАТИВНИМ ПРАВОПОРУШЕННЯМ
Спеціальність: 12.00.07 – теорія управління; адміністративне право і процес; фінансове право; банківське право.
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському Національному університеті ім. І.І. Мечникова Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор юридичних наук, професор,
академік АПрН України
Васильєв Анатолій Семенович,
економіко-правовий факультет Одеського
Національного університету ім. І.І. Мечникова,
завідувач кафедри
адміністративного та підприємницького права
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
Пахомов Іван Микитович,
Одеський державний економічний
університет, завідувач кафедри правознавства
кандидат юридичних наук, доцент
Комзюк Анатолій Трохимович,
Університет внутрішніх справ,
начальник кафедри адміністративного права
і адміністративної діяльності органів
внутрішніх справ
Провідна установа Київський Національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра конституційного та адміністративного права, Міністерство освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться “24” листопада 2000 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.700.01 Університету внутрішніх справ (61080, м. Харків, проспект 50-річчя СРСР, 27).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Університету внутрішніх справ (61080, м. Харків, проспект 50-річчя СРСР, 27).
Автореферат розісланий “23” жовтня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гоц В. Я.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертаційного дослідження. Існуючі сьогодні адміністративно-правові та цивільно-правові засоби відшкодування шкоди, що заподіяна адміністративним правопорушенням, у певній мірі забезпечують захист прав потерпілих від адміністративних правопорушень. Але загалом у системі адміністративно-правового захисту прав громадян і організацій є суттєві недоліки, які в практиці відшкодування шкоди, що заподіяна адміністративним правопорушенням, нерідко призводять до негативних результатів. Це відбувається в першу чергу тому, що в юридичній літературі з цього питання відсутні обґрунтовані комплексні наукові роботи, а існуючий невеликий теоретичний матеріал розкиданий по різних наукових джерелах та суперечливий за змістом. Це певним чином впливає на стан адміністративного законодавства, норми якого пов’язані з відшкодуванням заподіяної адміністративними правопорушеннями шкоди, які не діють, а якщо і виконуються, то з низьким процентом ефективності. Виходячи з цього, є всі підстави вважати, що вирішення проблем відшкодування шкоди, заподіяної адміністративним правопорушенням, на теоретичному і законотворчому рівнях, дозволило б якісно використовувати силу закону у сфері захисту законних прав і інтересів громадян та організацій.
Запропоноване до розгляду дослідження – саме й демонструє комплексний підхід до проблем відшкодування шкоди, що заподіяна адміністративним правопорушенням. Висновки цього дослідження можуть бути корисні як у науці, так і в діяльності адміністративно-юрисдикційних органів, що безпосередньо застосовують заходи, передбачені ст. 40 КУАП, або причетні до відшкодування шкоди, яка заподіяна адміністративними проступками.
Актуальність розробленої теми обумовлена цілою низкою специфічних факторів, які перетворюють відшкодування шкоди, що заподіяна адміністративним проступком, на одну з проблем юридичної науки.
Питання, що пов’язані з відшкодуванням шкоди, притаманні майже всім галузям права: цивільному, кримінальному, трудовому, а також адміністративному праву. Найбільш досконало ці питання розроблені і закріплені в цивільному законодавстві. У порядку цивільного судочинства відшкодовується не тільки матеріальна, а й моральна (немайнова) шкода, яка заподіяна адміністративним правопорушенням.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРОБЛЕМИ ВІДШКОДУВАННЯ ШКОДИ, ЗАПОДІЯНОЇ АДМІНІСТРАТИВНИМ ПРАВОПОРУШЕННЯМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок