Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕХАНІЗМ УПРАВЛІННЯ НЕМАТЕРІАЛЬНИМИ АКТИВАМИ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ЛЕГКОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

МЕХАНІЗМ УПРАВЛІННЯ НЕМАТЕРІАЛЬНИМИ АКТИВАМИ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ЛЕГКОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

Назва:
МЕХАНІЗМ УПРАВЛІННЯ НЕМАТЕРІАЛЬНИМИ АКТИВАМИ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ЛЕГКОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,75 KB
Завантажень:
321
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ
ІВАНЧЕНКО НАДІЯ ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 338.658
МЕХАНІЗМ УПРАВЛІННЯ
НЕМАТЕРІАЛЬНИМИ АКТИВАМИ НА ПІДПРИЄМСТВАХ
ЛЕГКОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ
Спеціальність 08.00.04 – Економіка та управління підприємствами
(легка промисловість)
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті технологій та дизайну Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Рубан Владислав Якович,
Київський національний університет технологій та
дизайну МОН України,
професор кафедри економічної кібернетики
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Бутнік-Сіверський Олександр Борисович,
Інститут післядипломної освіти,
Національний університет харчових технологій МОН України,
завідувач кафедри економіки, обліку та фінансів
доктор економічних наук, доцент
Савіна Галина Григорівна,
Херсонський національний технічний університет
МОН України, завідувач кафедри менеджменту та маркетингу.
Захист відбудеться “ 28 ” вересня 2007р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.102.05 Київського національного університету технологій та дизайну Міністерства освіти та науки України за адресою: 01011, м. Київ, вул. Немировича-Данченка, 2, корпус 1, 3 поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету технологій та дизайну Міністерства освіти і науки України за адресою: 01011, м. Київ, вул. Немировича-Данченка, 2
Автореферат розісланий “27” серпня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І. О. Тарасенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження.
Сучасний період розвитку економіки характеризується впровадженням нових технологій і випуском наукоємної продукції, що потребує більш глибоких знань і вмінь практичного використання досвіду та кваліфікації працівників, організаційної культури, здатності продуктивно перетворювати та оцінювати інформацію. Саме тому нематеріальні активи (НМА) стають найважливішою складовою активів підприємства.
У зв’язку з цим питання управління НМА має велике наукове і практичне значення. Особливо це стосується підприємств легкої промисловості України, які працюють в умовах жорсткої конкуренції з боку іноземних компаній, мають всесвітньо відомі торгові марки та бренди. Тому, управління нематеріальними активами для підприємств є ключовим ресурсом стабільного розвитку і конкурентоспроможності, а також підвищення їх ринкової вартості.
Методологічні основи наукового аналізу категорії “нематеріальні активи” закладені у працях відомих зарубіжних та вітчизняних економістів: Д.Андриссена, В.Астахова, В.Бочарова, Е.Божко, О.Бутнік-Сіверського, В.Гавви, Л.Едвінсона, Р.Каплана, А.Клименка, Б.Лева, В.Леонтьева, Д.Нортона, О.Олексика, Н.Пузині, Р.Рейлі, І.Рєпіної, Г.Савіної, П.Салівана, О.Святоцького, В.Тесакова, Р.Тиссена, О.Федоніна, Г.Цибульова, Р.Швайса та інших.
Разом з цим, вивчення і аналіз опублікованих за даною тематикою робіт дозволили зробити висновок про те, що питання формування теоретичних та методичних підходів щодо вирішення завдання ефективного управління нематеріальними активами підприємства за умов трансформаційної економіки не достатньо розроблені як у науковому так і в організаційно-практичному аспектах. Подальше поглиблення наукових досліджень пов’язано з удосконаленням таких напрямів як: система управління нематеріальними активами на підприємстві, сучасна класифікація НМА, методи і моделі оцінки стану розвитку НМА.
Саме це обумовило вибір теми, формування мети і завдань дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дисертаційна робота безпосередньо пов’язана з виконанням кафедрою економічної кібернетики Київського національного університету технологій та дизайну МОН України науково-дослідної роботи за темою: “Розробка форм вихідної аналітичної інформації для моделі Реєстру об’єктів державної власності, які використовуються у сфері господарської діяльності”, що була проведена на замовлення Фонду державного майна України (номер державної реєстрації 0104U010116, 2003-2004 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: МЕХАНІЗМ УПРАВЛІННЯ НЕМАТЕРІАЛЬНИМИ АКТИВАМИ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ЛЕГКОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок