Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Підготовка учнівської молоді до життя в сім'ї у Республіці Польща

Підготовка учнівської молоді до життя в сім'ї у Республіці Польща

Назва:
Підготовка учнівської молоді до життя в сім'ї у Республіці Польща
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,03 KB
Завантажень:
190
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Тернопільський національний педагогічний
Університет імені Володимира гнатюка
Даценко Ірина Миколаївна
УДК 173.1:37(438)
Підготовка учнівської молоді до життя
в сім'ї у Республіці Польща
13.00.07 – Теорія і методика виховання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Тернопіль – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка.
Науковий керівник: | доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Кравець Володимир Петрович,
Тернопільський національний педагогічний
університет ім. В.Гнатюка, ректор.
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, професор
Цокур Ольга Степанівна,
Одеський національний університет
ім. І.І.Мечнікова, завідувач кафедри педагогіки, м. Одеса;
кандидат педагогічних наук
Яворська Людмила Геннадіївна,
Європейський університет (Тернопільська філія), доцент кафедри соціально-гуманітарних дисциплін, м. Тернопіль.
Захист відбудеться 27 червня 2008 р. о 1000 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 58.053.01 у Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка за адресою: 46027 м. Тернопіль, вул. М.Кривоноса, 2, зала засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка за адресою: 46027 м. Тернопіль, вул. М.Кривоноса, 2.
Автореферат розіслано 26 травня 2008 р.
В.о. ученого секретаря
спеціалізованої вченої ради Шиян Б.М.
Загальна характеристика роботи
Актуальність і доцільність дослідження. Соціально-економічні проблеми сучасного суспільства знаходять відгук у всіх сферах життя. Особливо боляче вони впливають на функціонування інституту сім'ї. Серед негативних тенденцій у сфері сімейних стосунків у багатьох країнах світу, в тому числі в Україні, домінують такі, як зменшення кількості зареєстрованих шлюбів, поширення нетрадиційних форм організації співжиття, зниження народжуваності, малодітні сім'ї, побудова та адаптація сімейних ролей до статевого рівноправ’я, нівелювання жіночих і чоловічих обов’язків під час ведення домашнього господарства тощо.
Акселерація, автономність дозвілля підлітків та юнацтва, інтенсивність їхніх міжособистісних контактів зумовили актуалізацію багатьох соціально-педагогічних проблем, зокрема: розуміння проблем статевих зносин, здорового способу життя, знецінення моральних якостей в учнівському середовищі, венеричні захворювання, зростання і помолодшання проституції, недостатня інформованість молоді з питань статі, шлюбу і сім'ї, спотворені знання про шлюбно-сімейні стосунки, загальна моральна дезорієнтація суспільства. Всі ці негативні явища в нашому суспільстві спричинені, очевидно, відсутністю системи підготовки учнівської молоді до сімейного життя. Саме тому постала нагальна потреба у чіткому розумінні суті такої підготовки, обґрунтуванні змісту, форм, методів та розробці особистісно зорієнтованих технологій прородинного виховання школярів.
Повноцінний аналіз теоретичних і практичних проблем формування моральних стосунків підлітків різної статі, підготовки молоді до сімейного життя неможливо реалізувати без вивчення праць вітчизняних і зарубіжних фундаторів освіти (Г.Ващенка, А.Макаренка, В.Сухомлинського, І.Беха, П.Блонського, Л.Богдановича, В.Постового), психологів (М.Корольчук, В.Маценко).
У працях вітчизняних науковців знайшли своє відображення різні аспекти проблеми підготовки молоді до сімейного життя. Так, питання статевого виховання та просвіти учнівської молоді вивчали Ю.Бжиська, О.Василенко, О.Главацька, П.Дробязко, О.Коган, С.Колосовський, Г.Корчова; формування в учнівської молоді мотивації до здорового способу життя досліджували В.Кравець, С.Страшко, Л.Животовська; питання дошлюбної підготовки учнівської молоді розглядали Л. Яворська, В. Кравець; соціальну зрілість та шляхи формування життєвих компетенцій молоді аналізували О.Безкоровайна, С.Ситнікова, О.Заболотна, Н.Лавриченко, О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Підготовка учнівської молоді до життя в сім'ї у Республіці Польща

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок