Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНАНТРОПНА ФЛОРА ВЕРХНЬОЇ ТЕЧІЇ БАСЕЙНУ ДНІСТРА (УКРАЇНА)

СИНАНТРОПНА ФЛОРА ВЕРХНЬОЇ ТЕЧІЇ БАСЕЙНУ ДНІСТРА (УКРАЇНА)

Назва:
СИНАНТРОПНА ФЛОРА ВЕРХНЬОЇ ТЕЧІЇ БАСЕЙНУ ДНІСТРА (УКРАЇНА)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,22 KB
Завантажень:
298
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
 
Центральний ботанічний сад імені М.М. Гришка
СКИБА ЮРІЙ АНДРІЙОВИЧ
УДК 581.9. 632.51 (477)
СИНАНТРОПНА ФЛОРА ВЕРХНЬОЇ ТЕЧІЇ БАСЕЙНУ ДНІСТРА (УКРАЇНА)
03.00.05 – ботаніка
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук
Київ - 1999
Дисертацією є рукопис
 
Робота виконана в Національному педагогічному університеті ім. М.П. Драгоманова, Міністерство освіти України
Науковий керівник: кандидат сільськогосподарських наук, професор,
Гришко - Богменко Борис Костянтинович
Національний педагогічний університет ім. М.П. Драгоманова, декан природничо-географічного факультету
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор Чопик
Володимир Іванович, Національний університет
ім. Тараса Шевченка, професор кафедри
ботаніки
кандидат біологічних наук Мосякін Сергій
Леонідович, Інституту ботаніки
ім. М.Г. Холодного НАН України, завідуючий
відділом систематики вищих рослин
Провідна установа: Львівський державний університет ім. Івана
Франка, Міністерство освіти України, кафедра
ботаніки, м. Львів
Захист відбудеться «_19__» _березня___ 1999 р. о 10_ годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради К. 26.215.01 Центрального ботанічного саду ім. М.М.Гришка НАН України за адресою: 252014, м. Київ, вул. Тімірязєвська, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Центрального ботанічного саду ім. М.М. Гришка НАН України за адресою: 252014, м. Київ, вул. Тімірязєвська, 1.
Автореферат розісланий ________18 лютого 1999 р.____
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради ________ Музичук Г.М.
Вступ
 
Актуальність теми. Значення знань про флору посилюються в аспекті положень Міжнародної конвенції про збереження біорізноманітності (м. Ріо–де–Жанейро, 1992) та резолюції Міжнародної конференції Planta Europa (м. Їєр (Франція), 1995). Зміни в біосфері призводять до зменшення кількості видів рослин та втрати цінного генофонду флори. Швидкі темпи розвитку суспільства і посилення впливу людини на природний рослинний покрив спричинюють синантропізацію аборигенної флори та рослинності. Тому, одним з головних наукових завдань є вивчення сучасного стану флори та його змін внаслідок антропічного впливу.
Початок всебічному вивченню синантропної флори України покладено працями М.І. Котова, В.В. Протопопової та ін. Дотепер проведено регіональні дослідження синантропної флори Київського Полісся (С.Л. Мосякін), Півдня України (Р.І. Бурда, В.М. Тохтарь, С.В.Петрик, Т.В. Васильєва–Немерцалова), Закарпаття (Б.Г. Проць). Ми досліджували північно–західну частину Прикарпатського флористичного округу.
Флору досліджуваної території почали вивчати з ХІХ ст. угорські, польські та українські дослідники: Ф. Гербіх, Е. Гюккель, Дж. Кнап, Е. Турчинський, С. Кульчинський, В. Павловський, М.І.Котов, В.І. Чопик, Ю.Р. Шеляг-Сосонко, С.М. Стойко, А.Т.Зеленчук, В.П. Ткачик та ін. Проте спеціальні дослідження синантропних видів рослин цього регіону не проводилися, були візуальними і фрагментарними.
Регіональні дослідження синантропної флори сприятимуть уточненню її видового складу, а всебічний аналіз – виявленню закономірностей її формування, що є цінним матеріалом для розробки прогнозу розвитку флори під впливом антропічного чинника, як на локальному, так і на планетарному рівнях, що на сучасному етапі і обумовлює розробку теми дисертаційної роботи: «Синантропна флора верхньої течії басейну Дністра».
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана на кафедрі ботаніки НПУ ім. М.П.Драгоманова у 1995-1998 рр. і пов’язана з планом науково–дослідної роботи кафедри за темою «Зміст освіти: форми, методи і засоби підготовки вчителів».
Мета і завдання дослідження. Подати повний конспект синантропної флори регіону, визначити сучасний стан флори та провести її аналіз. Простежити історію формування синантропної флори і виявити можливі тенденції її трансформації під дією абіотичних, біотичних та історичних факторів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: СИНАНТРОПНА ФЛОРА ВЕРХНЬОЇ ТЕЧІЇ БАСЕЙНУ ДНІСТРА (УКРАЇНА)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок