Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ІНДИВІДУАЛЬНОГО СЕЛЯНСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА ПІВНІЧНОГО ЛІВОБЕРЕЖЖЯ УКРАЇНИ У 20-Х – НА ПОЧАТКУ 30-Х РР. ХХ СТ.

РОЗВИТОК ІНДИВІДУАЛЬНОГО СЕЛЯНСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА ПІВНІЧНОГО ЛІВОБЕРЕЖЖЯ УКРАЇНИ У 20-Х – НА ПОЧАТКУ 30-Х РР. ХХ СТ.

Назва:
РОЗВИТОК ІНДИВІДУАЛЬНОГО СЕЛЯНСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА ПІВНІЧНОГО ЛІВОБЕРЕЖЖЯ УКРАЇНИ У 20-Х – НА ПОЧАТКУ 30-Х РР. ХХ СТ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,60 KB
Завантажень:
33
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Харківський національний університет
ім. В. Н. Каразіна
ЛАЗАРЕНКО ВОЛОДИМИР МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 94(477.5)“1920-1930”
РОЗВИТОК ІНДИВІДУАЛЬНОГО СЕЛЯНСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА ПІВНІЧНОГО ЛІВОБЕРЕЖЖЯ УКРАЇНИ
У 20-Х – НА ПОЧАТКУ 30-Х РР. ХХ СТ.
07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Харків – 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії слов'ян Чернігівського державного педагогічного університету імені Т.Г.Шевченка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор БОЙКО МИКОЛА КОРНІЙОВИЧ, Чернігівський державний педагогічний університет імені Т.Г.Шевченка, завідувач кафедри історії слов'ян
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор ДМИТРОЧЕНКО МИХАЙЛО ФЕДОРОВИЧ, Харківська державна академія залізничного транспорту, завідувач кафедри історії та українознавства
кандидат історичних наук МАЙСТРЕНКО ВЛАДИСЛАВ СЕРГІЙОВИЧ, Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна, доцент кафедри історії України
Провідна установа: Інститут історії України НАН України, відділ історії України 1920-30-х рр., м. Київ
Захист відбудеться “26” січня 2001 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.10 Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4, ауд. ІV-65.
З дисертацією можна ознайомитися у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна (61077, м. Харків, площа Свободи, 4)
Автореферат розісланий “22” грудня 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Є.П.Пугач
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми дослідження. Перебудова сільського господарства на ринкових засадах складає суть нинішньої аграрної реформи в Україні, спрямованої на деколективізацію села. Одним із завдань реформування аграрного сектора економіки країни є “створення селянських (фермерських) господарств”, органічно вмонтованих у сучасну інфраструктуру товарного виробництва. Створення нових форм сільськогосподарського виробництва, які відповідають запитам ХХІ ст., має відбуватися з урахуванням досвіду минулого.
Це спонукає науковців до осмислення соціально-економічних концепцій формування аграрних відносин в історії нашої країни. Зосередження зусиль на цій проблемі змінило акценти у тематиці сучасних наукових досліджень у напрямку зростання уваги до селянина як центральної особи в аграрному секторі економіки, що дозволяє скоригувати і поглибити загальні підходи та їх реалізацію в конкретно-історичному аспекті.
Свідченням зростання актуальності проблеми є той факт, що протягом останнього десятиріччя вона стала об'єктом обговорення на симпозіумах з аграрної історії та міжнародних семінарах. Провідною в їх програмах прозвучала думка, що в СРСР на зламі 20-30-х рр. ХХ ст. одноосібні селянські господарства примусово перетворили в колективні, позбавивши економічного стимулу до саморозвитку.
Аналіз наукового доробку з аграрної проблематики свідчить, що в історичній літературі домінує тенденція до глобалізації та уніфікації форм і методів господарювання, в той час як місцевий матеріал залучається з ілюстративною метою, і регіональні особливості розчиняються в загальноісторичному потоці. Отже, актуальність проблеми передбачає вивчення тих її складових, які в комплексі відтворюють реальну історичну картину. Мова йде про вмонтування до загальноісторичного процесу регіональних особливостей, що позбавляє дослідження небезпеки автаркізації.
Зв'язок дисертаційної роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження є складовою теми “Соціально-демографічні процеси в Україні у 20-30-і рр. ХХ ст.” науково-дослідної роботи колективу кафедри історії слов'ян Чернігівського державного педагогічного університету імені Т.Г.Шевченка, затвердженої Міністерством освіти України у 1993р.
Об'єктом дослідження є індивідуальне селянське господарство Північного Лівобережжя України, його місце в соціально-економічній структурі в процесі реалізації політичного і економічного курсу 20  х рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: РОЗВИТОК ІНДИВІДУАЛЬНОГО СЕЛЯНСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА ПІВНІЧНОГО ЛІВОБЕРЕЖЖЯ УКРАЇНИ У 20-Х – НА ПОЧАТКУ 30-Х РР. ХХ СТ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок