Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Регіональні особливості розміщення та розвитку бурякоцукрового комплексу України

Регіональні особливості розміщення та розвитку бурякоцукрового комплексу України

Назва:
Регіональні особливості розміщення та розвитку бурякоцукрового комплексу України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,99 KB
Завантажень:
238
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут регіональних досліджень НАН України
Пендзей Ярослав Адамович
УДК 332.133.2.663.63(477)
Регіональні особливості розміщення та
розвитку бурякоцукрового комплексу України
Спеціальність – 08.10.01 – Розміщення продуктивних сил і регіональна економіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Інституті регіональних досліджень НАН України
Науковий керівник: доктор географічних наук
Іванух Роман Андрійович,
Інститут регіональних досліджень НАН України,
головний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор, академік УААН
Борщевський Петро Прокопович
Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України,
заступник голови
Шевчук Любов Теодорівна
кандидат економічних наук, доцент
Львівський національний університет ім. І.Франка
Провідна установа: Тернопільська академія народного господарства,
кафедра економіки, організації і планування в АПК.
Захист відбудеться 25.01.2002 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України
Автореферат розісланий 23.12.2001 р.
Вчений секретар,
кандидат економічних наук В. ЖОВТАНЕЦЬКИЙ
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Забезпечення прискореного розвитку продовольчого комплексу України, значне підвищення рівня продовольчої безпеки населення на основі постійного нарощування виробництва продуктів харчування, поліпшення їх якості, поживної цінності і збалансованості та максимальної доступності до них населення має стати стратегічним пріоритетом соціального та економічного розвитку України, Продовольчий комплекс охоплює цілий ряд підкомплексів, провідне місце серед яких займає бурякоцукровий. Він належить до тих структурних формувань, пріоритетний розвиток яких сприяє зміцненню економічного потенціалу нашої держави і зростанню її експортних можливостей. В майбутньому Україна може мати високорозвинений структурно завершений, збалансований, економічно високопродуктивний, конкурентоздатний на внутрішньому і зовнішньому ринках бурякоцукровий комплекс.
Україна має найбільш сприятливі природно-економічні умови для розвитку бурякоцукрового виробництва. Великі площі родючих грунтів, придатних для вирощування цукрових буряків, сприятливі кліматичні умови, наявність великої кількості трудових ресурсів, значний досвід вирощування високих і стабільних врожаїв цукрових буряків, можливості інтенсифікації, специфікації, концентрації, комплексної механізації та індустріалізації відкривають великі можливості для розвитку бурякосіяння на Україні. Високорозвинена насінницька база, яка охоплює 135 насінницьких господарств, 3 заводи з підготовки насіння до посіву, 8 тис. бурякосіючих господарств, 192 цукрові заводи, допоміжні і обслуговуючі підприємства, кар'єри по видобутку вапна, машинобудівні та ремонтні заводи, транспортні засоби, науково-дослідні установи створюють сприятливі умови для високопродуктивного функціонування бурякоцукрового комплексу. Однак протягом останніх років він зазнав значних деформацій. Зменшилася площа посіву цукрових буряків, скоротилися ареали їх розміщення, відбулася деспеціалізація і переспеціалізація господарств, зазнали великих змін сировинні зони, багато цукрових заводів зменшили виробництво цукру, а окремі з них стали на консервацію, що призвело до значного спаду виробництва цукру.
Виникає необхідність широкомасштабних і ґрунтовних досліджень регіональних проблем розвитку бурякоцукрового комплексу, удосконалення в цілому в державі і її регіонах його функціонально-компонентної і територіальної структури та визначення шляхів підвищення економічної ефективності його функціонування. З огляду на це визначається актуальність теми, яка спрямована на розв'язання регіональних, соціально-економічних, організаційних та науково-технічних завдань розвитку бурякоцукрового комплексу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 



Реферат на тему: Регіональні особливості розміщення та розвитку бурякоцукрового комплексу України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок