Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМУ МІЖНАРОДНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ У ПРОЦЕСІ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ ЕКОНОМІКИ

ФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМУ МІЖНАРОДНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ У ПРОЦЕСІ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ ЕКОНОМІКИ

Назва:
ФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМУ МІЖНАРОДНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ У ПРОЦЕСІ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ ЕКОНОМІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,74 KB
Завантажень:
178
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національна академія наук України
Інститут світової економіки і міжнародних відносин
ЛИУ Конг Тхань
УДК 339.727.2
ФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМУ МІЖНАРОДНОГО
РЕГУЛЮВАННЯ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ
У ПРОЦЕСІ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ ЕКОНОМІКИ
Спеціальність 08.05.01 -
світове господарство і міжнародні економічні відносини
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ-2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі міжнародної глобалістики і геополітики Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України
Новий керівник: СІДЕНКО Володимир Романович,
доктор економічних наук, директор економічних програм Українського центру економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова
Офіційні опоненти: ШНИРКОВ Олександр Іванович,
доктор економічних наук, професор,
заступник директора Інституту міжнародних відносин Київського національного
університету ім. Тараса Шевченка
ФОМІН Ігор Сергійович,
кандидат економічних наук, головний науковий консультант Головного науково-експертного управління Верховної ради України
Провідна організація: Київський національний економічний університет, кафедра міжнародного менеджменту.
Захист відбудеться „24” жовтня 2002 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.176.01 по захисту дисертацій в Інституті світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, Київ-30, вул. Леонтовича, 5.
Автореферат розісланий „20” вересня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.М. Хахлюк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблеми глобалізації економіки і тісно пов'язані з ними питання глобального економічного регулювання в даний час стали однієї із самих гарячих тем дискусій в усьому світі. Уже це одне говорить про величезну актуальність наукових досліджень зазначених проблем, по яких спостерігаються не тільки різні, але в багатьох випадках, діаметрально протилежні позиції.
Прямі іноземні інвестиції (ПІІ) є одним з головних двигунів процесу глобалізації. Саме з ПІІ зв'язані міжнародне виробництво, міжнародне співробітництво в галузі науково-дослідних робіт, передача знань і технології, міжнародний поділ праці, глобальне планування діяльності транснаціональних корпорацій. Тому те, як буде далі розвиватися глобалізація, чимало залежить від ступеня лібералізації національних інвестиційних режимів і розвитку міжнародного регулювання інвестицій.
В даний час спроба вирішення питання про регулювання інвестицій на багатосторонній основі починається в рамках Світової організації торгівлі (СОТ), де активно ведеться вивчення проблеми взаємозв'язків між торгівлею й інвестиціями з метою подальшого підписання міжнародної угоди з інвестицій. Так, на четвертій сесії міністерської конференції СОТ в м. Доха (Катар) 9-14 листопада 2001 р. було прийняте рішення погодити умови проведення переговорів по створенню подібної угоди і на цій основі почати переговори.
Слід, однак, відзначити, що цілий ряд принципових питань, що відносяться до проблем багатостороннього регулювання іноземних інвестицій, залишається невирішеним і викликає гострі дискусії. Причому прогрес системи СОТ усе більше пов'язаний не з торговельною політикою як такою (де більшість основних питань у принципі вирішені), а з досягненням фундаментальних міждержавних домовленостей щодо інвестицій. У числі цих питань найбільш істотними є наступні:
- Який повинен бути темп лібералізації національних інвестиційних режимів країн, щоб, з одного боку, стимулювати інвестиції, спрямовані на економічний ріст і модернізацію, а з іншого - не викликати істотної макроекономічної дестабілізації і структурних деформацій через неготовність менш розвинутих країн працювати в режимі відкритої глобальної конкуренції?
- Яким чином поєднати національні пріоритети розвитку, часто реалізовані через систему національних інвестиційних пільг, з формуванням уніфікованих правил і норм здійснення інвестиційної діяльності в глобальних рамках?
- Яким чином гармонізувати глобальні стратегії ТНК найбільш розвинутих країн з інтересами економічного розвитку і модернізації менш розвинутих держав?
- Як вибудувати механізми функціонування глобальних регулюючих інститутів, у тому числі СОТ, щоб у їхніх рішеннях знаходили належне відображення насущні проблеми і потреби країн, що розвиваються, і країн з перехідною економікою?
- Яка повинна бути політика країн, що у даний час не є членами СОТ, щоб найменш болючим способом адаптуватися до вимог глобального міжнародного регулювання?
Необхідність пошуку відповідей на ці питання підкреслює актуальність глибоких наукових досліджень по темі дисертації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМУ МІЖНАРОДНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ У ПРОЦЕСІ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ ЕКОНОМІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок