Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ЕФЕКТИВНОГО УЛЬТРАЗВУКОВОГО РУЙНУВАННЯ ГРАНІТУ З ВИКОРИСТАННЯМ ХІМІЧНО АКТИВНИХ РЕЧОВИН

ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ЕФЕКТИВНОГО УЛЬТРАЗВУКОВОГО РУЙНУВАННЯ ГРАНІТУ З ВИКОРИСТАННЯМ ХІМІЧНО АКТИВНИХ РЕЧОВИН

Назва:
ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ЕФЕКТИВНОГО УЛЬТРАЗВУКОВОГО РУЙНУВАННЯ ГРАНІТУ З ВИКОРИСТАННЯМ ХІМІЧНО АКТИВНИХ РЕЧОВИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,58 KB
Завантажень:
449
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНА ГІРНИЧА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
СКИБА ГАЛИНА ВІТАЛІЇВНА
УДК 622. 236. 722 : 622. 236. 25
ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ЕФЕКТИВНОГО
УЛЬТРАЗВУКОВОГО РУЙНУВАННЯ ГРАНІТУ З
ВИКОРИСТАННЯМ ХІМІЧНО АКТИВНИХ РЕЧОВИН
Спеціальність: 05. 15. 11 – Фізичні процеси гірничого виробництва
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі геотехнологій та промислової екології в Житомирському інженерно-технологічному інституті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор Бакка Микола Терентійович, завідуючий кафедрою геотехнологій та промислової екології Житомирського інженерно-технологічного інституту Міністерства освіти і науки України.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Жуков Сергій Олександрович, завідуючий кафедрою промислового і цивільного будівництва Криворізького технічного університету Міністерства освіти і науки України.
кандидат геолого-мінералогічних наук, старший науковий співробітник Баранов Петро Миколайович, професор кафедри мінералогії Національної гірничої академії України Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ).
Провідна установа: Донецький національний технічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра розробки родовищ корисних копалин.
Захист відбудеться “_21_” _червня_2002р. о _12_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.080.03 по захисту дисертацій в Національній гірничій академії України Міністерства освіти і науки України (49027, Дніпропетровськ, пр. К. Маркса, 19, т. 47-24-11).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної гірничої академії України Міністерства освіти і науки України (49027, Дніпропетровськ, пр. К. Маркса, 19).
Автореферат розісланий “_20_” _травня_2002р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук, професор С.Ф. Власов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Природні декоративні, облицьовувальні та самоцвітні камені України широко застосовуються в різних галузях народного господарства: Україна має близько 7 відсотків світових запасів каменю (500 мільйонів кубометрів, 300 родовищ), а обсяг виготовлення продукції становить всього 0,4 відсотка від світового рівня. Тому розвиток та освоєння нових методів обробки природних каменів дозволяє значно розширити галузі використання та застосування каменю, знизити вартість кам’яної продукції. Особливо широко використовується в народному господарстві продукція із граніту. Діючі механічні способи видобутку та обробки каменю, зокрема граніту, не забезпечують необхідну якість продукції. Їх застосування вимагає великих енергетичних витрат, викликає певні труднощі в обробці, не забезпечує необхідної точності. Використання ультразвукового способу обробки каменю дозволяє досягнути кращих результатів, що привело до широкого його застосування в гірничому виробництві. Проте, він також не відповідає тим високим вимогам, які поставлені часом, щодо якості поверхні матеріалів та її стійкості в навколишньому середовищі, точності обробки. Серйозним недоліком існуючого способу обробки є невисока продуктивність та швидкість руйнування каменю. Відсутні комплексні дослідження в розробці нових підходів при ультразвуковій обробці граніту з обґрунтуванням ефективних параметрів ультразвукового руйнування. Ультразвуковий спосіб обробки граніту, при якому як домішки до суспензії абразиву застосовують поверхнево-активні речовини (ПАР) забезпечує підвищення інтенсивності видобутку та обробки граніту, кращу чистоту оброблюваної поверхні, точність різання, дає змогу виконувати технологічно складні види робіт. В зв’язку з цим обґрунтування технологічних параметрів ефективного ультразвукового руйнування граніту з використанням хімічно активних речовин як домішок до суспензії абразиву є актуальною науковою задачею, якій присвячена дана дисертація.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ЕФЕКТИВНОГО УЛЬТРАЗВУКОВОГО РУЙНУВАННЯ ГРАНІТУ З ВИКОРИСТАННЯМ ХІМІЧНО АКТИВНИХ РЕЧОВИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок