Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДГОТОВКА СТУДЕНТІВ КЛАСИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ДО ВИХОВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ

ПІДГОТОВКА СТУДЕНТІВ КЛАСИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ДО ВИХОВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ

Назва:
ПІДГОТОВКА СТУДЕНТІВ КЛАСИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ДО ВИХОВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,08 KB
Завантажень:
32
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Вінницький державний педагогічний університет
імені Михайла Коцюбинського
Я Р Е М Ч У К Н а т а л і я Я р о с л а в і в н а
УДК 37.015.3:371.15:378.4(477)
ПІДГОТОВКА СТУДЕНТІВ КЛАСИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ
ДО ВИХОВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогiчних наук
Вінниця – 2007
Дисертацiєю є рукопис.
Робота виконана у Львівському національному університеті імені Івана Франка, Міністерство освіти і науки України, м.Львів
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
ЗАЯЧКІВСЬКА Надія Михайлівна,
Львівський національний університет
імені Івана Франка, кафедра педагогіки, доцент,
м.Львів
Офiцiйнi опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Козубовська Ірина Василівна,
Ужгородський національний університет,
кафедра соціальної роботи, завідувач, м. Ужгород
кандидат педагогічних наук, доцент
Холковська Ірина Леонідівна,
Вінницький державний педагогічний університет
імені Михайла Коцюбинського,
кафедра педагогіки, доцент, м.Вінниця
Захист вiдбудеться “16” жовтня 2007 року о 14 год. на засiданнi спецiалiзованої вченої ради К 05.053.01 у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського за адресою: 21100, м. Вінниця, вул. Острозького, 32, зал засідань.
З дисертацiєю можна ознайомитися у бібліотеці Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського за адресою: 21100, м. Вінниця, вул. Острозького, 32.
Автореферат розiсланий 14 вересня 2007 р.
Учений секретар
спецiалiзованої вченої ради А. М. Коломієць
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. У сучасній освіті питання виховної роботи набувають винятково важливого значення, що відображено в Законах України „Про освіту”, „Про загальну середню освіту”, Національній доктрині розвитку освіти України, Законі України „Про Загальнодержавну програму підтримки молоді на 2004–2008 роки” та ін.
У професійній діяльності педагог реалізує виховну, навчальну та розвивальну функції, які здійснюються в цілісному педагогічному процесі. Важливою функцією є виховна, яка сприяє розвитку особистості учня, його творчого потенціалу. Це зумовлює необхідність формування готовності майбутнього педагога до виховної діяльності в загальноосвітній школі. Особливо гостро постає ця проблема у процесі підготовки майбутніх учителів у класичних університетах, оскільки наявні програми, зміст і методика викладання психолого-педагогічних дисциплін, педагогічні практики не дозволяють сьогодні повною мірою сформувати у майбутніх педагогів необхідні для виховної діяльності знання та вміння.
Вивчення стану підготовки майбутніх учителів в умовах класичного університету до виховної діяльності дало змогу виявити низку суперечностей між: сучасними вимогами до проведення виховної роботи в загальноосвітній школі та традиційним змістом педагогічної підготовки студентів класичних університетів; багатоаспектністю виховної діяльності у професійній діяльності педагога та уніфікацією навчальних програм з предметів педагогічного циклу; рівнем підготовки до виховної діяльності студентів у класичних та педагогічних університетах; визнанням виховної діяльності як пріоритетної стратегії в педагогічній підготовці та недостатнім рівнем її реалізації в умовах класичного університету.
Вчені ґрунтовно дослідили умови педагогічної підготовки у вищих навчальних закладах. Це стосується теоретико-методологічних основ педагогічної освіти (І. Зязюн, Н. Кузьміна, В. Сластьонін) і підготовки педагога у вищих навчальних закладах (О. Глузман, Р. Гуревич, Н. Мойсеюк, Г. Тарасенко, С. Сисоєва). Більшість досліджень проблеми підготовки студентів в умовах класичного університету стосується ідеї університетської освіти (М. Лодижець, І. Марцинковський, О. Мєщанінов, Л. Мішед), організаційно-педагогічних основ становлення майбутнього вчителя (Т. Градусова), інноваційних підходів до підготовки фахівців (Г. Гунда, В. Сагарда), педагогічної освіти студентів класичних університетів (В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПІДГОТОВКА СТУДЕНТІВ КЛАСИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ДО ВИХОВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок