Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Природа і механізм трансформації банківських ресурсів

Природа і механізм трансформації банківських ресурсів

Назва:
Природа і механізм трансформації банківських ресурсів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,18 KB
Завантажень:
127
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Українська академія банківської справи
Національного банку України
ВОЖЖОВ АНАТОЛІЙ ПАВЛОВИЧ
УДК 336.71
Природа і механізм трансформації
банківських ресурсів
 
Спеціальність 08.00.08 – гроші, фінанси і кредит
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Суми – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській академії банківської справи
Національного банку України.
Науковий консультант – доктор економічних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
Мороз Анатолій Миколайович,
Київський національний економічний
університет, завідувач кафедри
банківської справи
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Гуцал Ігор Степанович,
Тернопільський національний економічний університет, завідувач кафедри
банківського менеджменту та обліку;
доктор економічних наук, професор
Крамаренко Галина Олександрівна,
Дніпропетровський університет економіки і права, завідувач кафедри
банківської справи і фінансів;
доктор економічних наук, професор
Корнєєв Володимир Вікторович,
ДУ “Інститут економіки та прогнозування НАН України”, заступник завідувача
відділу досліджень розвитку
та регулювання фінансових ринків
Захист дисертації відбудеться “_28__”____вересня____ 2007 р. о _12.00__ год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 55.081.01 в Українській академії банківської справи Національного банку України за адресою: 40030, м. Суми, вул. Петропавлівська, 57, зала засідань вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Української академії банківської справи Національного банку України за адресою: 40030, м. Суми, вул. Петропавлівська, 57.
Автореферат розісланий “__28_” _____серпня____ 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.М. Бурденко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В умовах поглиблення ринкових перетворень економіки та її переходу на інтенсивний шлях розвитку особливого значення набувають питання формування банками довгострокових ресурсів, необхідних для фінансування інвестиційних проектів. В економічній літературі недостатньо розкрито природу процесів формування довгострокових банківських ресурсів і механізм трансформації акумульованих банками коштів в ресурси, хоча ці питання мають важливе значення для організації ефективного банківського менеджменту та розвитку національної економіки.
Трансформація банківських ресурсів проявляється як на мікро-, так і на макрорівні: банки акумулюють “короткі” та “маленькі” вклади, трансформують їх в “довгі” та “великі” ресурси і передають суб’єктам економіки за допомогою кредитів для фінансування інвестиційної діяльності. У результаті інвестиційно-кредитної мультиплікації та проходження грошових коштів через канали ринкової економічної системи довгострокові ресурси повертаються до банківської системи в трансформованому вигляді, значною мірою у вигляді “коротких” і невеликих за обсягами депозитів до запитання. Банки забезпечують відтворення структури ресурсів, що вимагає детального вивчення закономірностей, притаманних природі та механізму трансформації банківських ресурсів. Необхідність ефективного управління фінансами та грошовим обігом вимагає розвитку теорії банкінгу, виявлення фундаментальних закономірностей, які визначають формування довгострокових банківських ресурсів. Актуальність і практична значимість поставлених проблем зумовили вибір теми дослідження.
Досліджуючи питання трансформації банківських ресурсів, автор використовував роботи відомих вітчизняних фахівців, таких, як: О.В. Васюренко, В.М. Геєць, М.В. Гридчина, А.А. Гриценко, І.С. Гуцал, О.В. Дзюблюк, А.О. Єпіфанов, В.Б. Захожай, В.В. Корнєєв, Г.О. Крамаренко, М.І. Крупка, В.Д. Лагутін, Б.Л. Луців, І.О. Лютий, А.М. Мороз, М.Ф. Пуховкіна, М.І. Савлук, I.В. Сало, П.І. Юхименко, а також праці зарубіжних учених: Г. Габарда, Є.Ф. Жукова, О.І. Лаврушина, Ю.С. Масленченкова, Г.С. Панової, М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: Природа і механізм трансформації банківських ресурсів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок