Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДАЛЬНЕ КЕРУВАННЯ ТА ОПТИМІЗАЦІЯ В ЗАДАЧАХ СУПРОВОДУ АНТЕННИМИ СИСТЕМАМИ

МОДАЛЬНЕ КЕРУВАННЯ ТА ОПТИМІЗАЦІЯ В ЗАДАЧАХ СУПРОВОДУ АНТЕННИМИ СИСТЕМАМИ

Назва:
МОДАЛЬНЕ КЕРУВАННЯ ТА ОПТИМІЗАЦІЯ В ЗАДАЧАХ СУПРОВОДУ АНТЕННИМИ СИСТЕМАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,39 KB
Завантажень:
240
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МАТЕМАТИКИ
БАКУШЕВИЧ АНДРІЙ ЯРОСЛАВОВИЧ
УДК 517.9, 681.3, 681.513.3
МОДАЛЬНЕ КЕРУВАННЯ ТА ОПТИМІЗАЦІЯ В ЗАДАЧАХ СУПРОВОДУ АНТЕННИМИ СИСТЕМАМИ
01.02.01 – теоретична механіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті математики НАН України.
Науковий керівник: | доктор фізико-математичних наук, професор
Новицький Віктор Володимирович,
Інститут математики НАН України,
завідувач відділу аналітичної механіки.
Офіційні опоненти: | доктор фізико_--математичних наук
Мазко Олексій Григорович,
Інститут математики НАН України,
провідний науковий співробітник
відділу динаміки і стійкості багатовимірних систм;
доктор технічних наук
Лимарченко Олег Степанович,
Міжнародний математичний центр НАН України,
Завідувач відділу інформаційних технологій.
Провідна установа: |
Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут” МОН України.
Захист відбудеться “20” вересня 2005 р. о 16:00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.206.02 Інституту математики НАН України за адресою: 01601, м. Київ 4, вул. Терещенківська, 3.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту
математики НАН України за адресою: 01601, м. Київ–4,
вул. Терещенківська, 3.
Автореферат розісланий “20” липня 2005 р.


Учений секретар
спеціалізованої вченої ради |
Пелюх Г.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема ефективного керування антенними комплексами, які розв’язують задачі супроводу космічних об’єктів, на сучасному етапі розвитку космічної галузі є однією з ключових. Особливо актуальними є дослідження математичних моделей керованих антенних систем (АС) на рухомій основі. У дисертаційній роботі досліджується керована динамічна модель з двовісним азимутально-кутомісцевим опорно-поворотним пристроєм (ОПП) антени.
В минулому більшість ОПП антен розглядались як абсолютно жорсткі системи, а вплив таких параметрів, як податливість і дисипативні властивості, не враховувались. В.Л. Вейц, І.І. Вульфсон, С.Н. Кожевников, М.С. Комаров, В.О. Кононенко та ін. тататаодними з перших розглянули динаміку складних електромеханічних привідних систем, здійснюючи зведення мас та враховуючи податливість виконавчих ланок, включаючи електромеханічні перехідні процеси в електроприводі. До механічних задач антенної галузі близькими є проблеми робототехніки, де також досліджувались аналогічні динамічні процеси (Л.Д.Акуленко, В.Л.Афонин, В.Е. Бербюк, В.В. Белецкий, Е.И.Воробьев, М.Вукобратович, В.Г.Градецький, А.И.Грудев, А.А.Гукасян, М.В.Демидюк, А.Т.Заремба, Н.К.Кузнєцов, С.А.Михайлов, А.А.Пожарицький, П.І.Чинаєв, Ф.Л.Черноусько, S.N.Singh, A.A.Skaar, D.Tucker, D.A.Streit, C.M. Krousgrill, A.K.Bajaj, A.Truckenbrodt, P.B.Usoro, R.Nadira, S.S.Mahil, P.L.Varniere de Irassar, P.A.Laura і т.д.). Коливні процеси в опорно-поворотних пристроях антен із врахуванням податливості та дисипації передавальних ланок вивчались невеликою кількістю вчених. Можна згадати таких вчених, як О.М.Шаблій, Я.М.Бакушевич, М.С.Михайлишин, П.В.Белянський, Ю.Б.Гладьо, Б.А.Квартальнов, Е.С.Блейз, Н.Eschenauer.
На сьогоднішній день з’явилась велика кількість низькоорбітальних супутникових систем, період обертання яких складає менше двох годин, відповідно супровід наземними антенними системами за такими супутниками у межах видимої зони триває від 5 до 30 хв. До таких антенних систем ставляться такі вимоги: за наперед заданими координатами супутника у межах невеликого проміжку часу із заданою точністю здійснити супровід.
На сучасному етапі в антенній техніці використовуються частоти електромагнітних коливань, що досягають 80-120 ГГц. Це призводить до звуження діаграми спрямованості антени, а отже і підвищення вимог точності при слідкуванні за супутником. Звідси випливає, що одними з найважливіших параметрів, які характеризують якість антени, є точність наведення та точність супроводу вектора розповсюдження електромагнітних хвиль на об’єкт.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: МОДАЛЬНЕ КЕРУВАННЯ ТА ОПТИМІЗАЦІЯ В ЗАДАЧАХ СУПРОВОДУ АНТЕННИМИ СИСТЕМАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок