Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БАКТЕРІОЦИНОГЕННІ І ПРОБІОТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ЛАКТОБАЦИЛ

БАКТЕРІОЦИНОГЕННІ І ПРОБІОТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ЛАКТОБАЦИЛ

Назва:
БАКТЕРІОЦИНОГЕННІ І ПРОБІОТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ЛАКТОБАЦИЛ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,71 KB
Завантажень:
103
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МІКРОБІОЛОГІЇ І ВІРУСОЛОГІЇ ІМ. Д.К. ЗАБОЛОТНОГО
ДІМОВА МАРІЯ ІВАНІВНА
УДК 579.864.1:615.331
БАКТЕРІОЦИНОГЕННІ І ПРОБІОТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ЛАКТОБАЦИЛ
03.00.07 – мікробіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
біологічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі фізіології промислових мікроорганізмів Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного Національної Академії Наук України
Науковий керівник: | доктор біологічних наук, професор, член-кор. НАН України
Коваленко Надія Костянтинівна, Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України, провідний науковий співробітник відділу фізіології промислових мікроорганізмів.
Офіційні опоненти: | доктор біологічних наук, старший науковий співробітник Кіпріанова Олена Андріївна, Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України, провідний науковий співробітник відділу антибіотиків;
доктор медичних наук, старший науковий співробітник Поліщук Олена Іванівна, Державна установа “Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського” АМН України, завідуюча лабораторії загальної мікробіології.
Захист відбудеться 21 листопада 2007 року о 10 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.233.01 Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України за адресою: Д 03680, м. Київ ДСП, вул. Заболотного, 154, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту мікробіології і вірусології ім. Д. К. Заболотного НАН України за адресою: м. Київ, вул. Заболотного, 154.
Автореферат розісланий " 19 " жовтня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук,
старший науковий співробітник Пуріш Л.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Антагоністичні властивості молочнокислих бактерій (МКБ) – предмет зацікавленості вчених та спеціалістів різних галузей. Головним метаболітом і антагоністом цих мікроорганізмів є молочна кислота. Однак, окрім молочної кислоти, вони можуть синтезувати й інші речовини, які виступають як антимікробний фактор, зокрема, бактеріоцини. Аналіз літературних даних свідчить про те, що в останні роки дослідження з бактеріоциногенії молочнокислих бактерій проводяться досить активно, але ще існує багато напрямків в цій області, які висвітлені недостатньо. В першу чергу, це стосується екології та розповсюдження штамів-продуцентів цих біологічно активних речовин. Переважна більшість описаних молочнокислих бактерій, що синтезують ці субстанції, були виділені з харчових продуктів. Майже відсутні дані про бактеріоциногенні МКБ холоднокровних і теплокровних тварин. В останні роки з’явилися дані, що бактеріоцини грампозитивних бактерій, зокрема, молочнокислих, діють не тільки на близькоспоріднені види, тому важливо дослідити це явище з якомога більшою кількістю тест-культур. Подібні дослідження відкривають ще одну сторінку біології бактеріоцинів та розширюють сфери їх застосування.
Зв’язок роботи з науковими програмами. Робота виконана у відповідності з напрямом науково-дослідних робіт Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України в межах бюджетної тематики відділу фізіології промислових мікроорганізмів “Систематика і біосинтетичні можливості бактерій і дріжджів. Розробка наукових основ створення за їх допомогою нових біотехнологічних препаратів і процесів” номер 0104U003000 (2004-2008 рр.); з прикладною бюджетною тематикою відділу “Розробка наукових основ створення біотехнології одержання біоконсервантів з використанням пробіотичних штамів молочнокислих бактерій” номер 0104U003196, в межах теми “Роль мікроорганізмів у функціонуванні живих систем: фундаментальні проблеми та біоінженерні рішення. Пробіотична активність молочнокислих бактерій: фундаментальні аспекти і створення препарату” номер 0106U009464 (2006-2008 рр.) відповідно конкурсу спільних проектів учених НАНУ та Сибірського відділення РАН.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: БАКТЕРІОЦИНОГЕННІ І ПРОБІОТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ЛАКТОБАЦИЛ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок