Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОТОІНДУКОВАНІ ЕФЕКТИ В ТОНКИХ ФОТОЧУТЛИВИХ ПЛІВКАХ Аs2S3–Ag та AgCl–Ag НА СКЛЯНИХ ПІДКЛАДКАХ

ФОТОІНДУКОВАНІ ЕФЕКТИ В ТОНКИХ ФОТОЧУТЛИВИХ ПЛІВКАХ Аs2S3–Ag та AgCl–Ag НА СКЛЯНИХ ПІДКЛАДКАХ

Назва:
ФОТОІНДУКОВАНІ ЕФЕКТИ В ТОНКИХ ФОТОЧУТЛИВИХ ПЛІВКАХ Аs2S3–Ag та AgCl–Ag НА СКЛЯНИХ ПІДКЛАДКАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,37 KB
Завантажень:
436
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна
Погребняк Марина Валеріївна
УДК 535.36:539.283
ФОТОІНДУКОВАНІ ЕФЕКТИ В ТОНКИХ ФОТОЧУТЛИВИХ ПЛІВКАХ
Аs2S3–Ag та AgCl–Ag НА СКЛЯНИХ ПІДКЛАДКАХ
спеціальність 01.04.05 – оптика, лазерна фізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Харківському національному університеті
ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук,
професор Агеєв Леонід Опанасович,
Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна, завідувач кафедри оптики
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник, Стронський Олександр Володимирович, Інститут фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова НАН України, провідний науковий співробітник,
доктор фізико-математичних наук, професор, Авдiєнко Анатолій Антонович, Фізико-технічнічний інститут низьких температур ім. Б.І. Вєркіна НАН України, провідний науковий співробітник.
Провідна установа –
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра оптики, м. Київ.
Захист відбудеться "08" квітня 2005 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.03 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна (61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. ім. К.Д. Синельникова).
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розіслано "01" березня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пойда В.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Серед різноманітних матеріалів, які проявляють нелінійні властивості при взаємодії зі світлом, важливе місце займають тонкі фоточутливі плівки. Велика увага приділяється дослідженням плівок склоподібних халькогенідних напівпровідників і полікристалічних плівок галогенідів металів. Часто використовують і тонкоплівкові композиції напівпровідник-срібло. Прикладами таких композицій є плівки As2S3–Ag та AgCl–Ag. Світло з області прозорості напівпровідника взаємодіє зі сріблом, що приводить до зменшення коефіцієнта поглинання і до зміни показника заломлення композитної плівки. Поряд з таким, первинним за експозицією, нелінійним ефектом, у випадку тонких плівок відомі й інші ефекти, які проявляються із зростанням експозиції. Зокрема, через зменшення поглинання в ділянці плівки, що опромінюється, створюються умови для збудження хвилеводних мод. При дії монохроматичного пучка світла має місце релеєвське розсіювання у плівці, яке створює всередині плівки хвилеводні моди. Інтерференція падаючого пучка з модами визначає запис періодичних структур (ПС). ПС, пов'язані зі збудженням хвилеводних мод, уперше були виявлені у 1984 році у плівках AgCl–Ag. На відміну від раніше відомих подібних структур, які утворюються на поверхні твердих тіл під дією потужних лазерних пучків, ПС у плівках створюються пучками низької потужності від безперервних лазерних і квазімонохроматичних джерел світла. Вони відрізняються великою різноманітністю за умовами формування, за своєю структурою і властивостями. Розвиток ПС під дією лінійно-поляризованого вузького лазерного пучка супроводжується появою і розвитком анізотропного розсіювання, яке створює на екрані характерні смуги розсіяного світла (СРС). СРС спостерігаються і тоді, коли дифракція від ПС не спостерігається.
Дотепер дослідження ПС проводили, головним чином, на плівках AgCl–Ag. Висока чутливість ПС до змін хвилеводної структури зразків і до умов їхнього опромінення дозволяють виявляти нові нелінійні ефекти. Так, нещодавно (у 1999-2000 рр.) виявлено ефект нелінійної оптичної турбулентності (ОТ) у розсіюванні і дифракції при формуванні ПС сфокусованим гаусовим пучком.
Для підтвердження того, що ОТ властива не лише плівкам AgCl–Ag, треба було виявити цей ефект і у інших плівках.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФОТОІНДУКОВАНІ ЕФЕКТИ В ТОНКИХ ФОТОЧУТЛИВИХ ПЛІВКАХ Аs2S3–Ag та AgCl–Ag НА СКЛЯНИХ ПІДКЛАДКАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок