Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГРОМАДСЬКІ ТА ПОЛІТИЧНІ ОРГАНІЗАЦІЇ ПІВДНЯ УКРАЇНИ В КІНЦІ ХІХ - НА ПОЧАТКУ ХХ СТ. (на матеріалах Херсонської губернії)

ГРОМАДСЬКІ ТА ПОЛІТИЧНІ ОРГАНІЗАЦІЇ ПІВДНЯ УКРАЇНИ В КІНЦІ ХІХ - НА ПОЧАТКУ ХХ СТ. (на матеріалах Херсонської губернії)

Назва:
ГРОМАДСЬКІ ТА ПОЛІТИЧНІ ОРГАНІЗАЦІЇ ПІВДНЯ УКРАЇНИ В КІНЦІ ХІХ - НА ПОЧАТКУ ХХ СТ. (на матеріалах Херсонської губернії)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,62 KB
Завантажень:
255
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Кульчицька Олена Василівна
УДК 94 (477.7) “1890/1917”: [061.2 +061.233]
ГРОМАДСЬКІ ТА ПОЛІТИЧНІ ОРГАНІЗАЦІЇ ПІВДНЯ УКРАЇНИ
В КІНЦІ ХІХ - НА ПОЧАТКУ ХХ СТ.
(на матеріалах Херсонської губернії)
07. 00. 01 – Історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Донецьк – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Миколаївському державному гуманітарному університеті імені Петра Могили Міністерства освіти і науки України
 
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор, заслужений
працівник народної освіти України
Тригуб Петро Микитович,
завідувач кафедри міжнародних відносин
та зовнішньої політики Миколаївського
державного гуманітарного університету
ім. Петра Могили
Офіційні опоненти: доктор історичних наук
Турченко Галина Федорівна,
професор кафедри історії України
Запорізького національного університету
кандидат історичних наук
Левченко Лариса Леонідівна, директор Державного
архіву Миколаївської області
Захист відбудеться 29.01. 2008 р. о 11 год. на засіданні спеціалізованої
вченої ради Д 11.051.02 Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, ІІ корпус, ауд.32
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий 24.12. 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Крапівін О.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сьогодні, коли Україна розбудовує громадянське суспільство, яке повинно відповідати потребам усіх націй і народностей, що населяють нашу державу, природним є інтерес до різних етапів вітчизняної історії, до численних громадських організацій, соціальних рухів і політичних партій, що діяли на теренах нашої країни в минулому і брали участь у вирішенні різноманітних проблем громадсько-політичного життя.
Кінець XIX – початок XX ст. в історії України характеризувався формуванням аграрно-індустріальної економіки, змінами у соціальній структурі суспільства, динамізмом і багатобарвністю політичного життя. Події відповідного періоду знайшли своє віддзеркалення й на землях південного регіону. Історико-політичний досвід кінця XIX – початку XX ст. довів, що найбільш активна частина населення Півдня України залучалась до громадсько-політичного життя через участь у різноманітних недержавних організаціях, загальноросійських і національних партіях.
На сучасному етапі з’явилася можливість дослідити їх діяльність, не оглядаючись на ідеологічні стереотипи попередньої доби, використати можливий досвід для політичного й духовного відродження нашого суспільства.
Особливого значення в цьому плані набуває визначення ролі громадських організацій, завдяки яким були створені недержавні соціальні структури, що легітимізували систему громадського представництва і самоврядування й зламали державну монополію на соціальну ініціативу.
Певний слід на південних землях України залишили по собі місцеві відділи російських політичних партій. Зокрема, своїх прихильників у Херсонській губернії знайшла Російська соціал-демократична робітнича партія (РСДРП), партія соціалістів-революціонерів (есерів), конституційно-демократична партія (кадети), правомонархічні партії та деякі інші. Крім загальноросійських партій на південних просторах України функціонували й осередки Української соціал-демократичної робітничої партії (УСДРП), “Спілки”, Української партії соціалістів-революціонерів (УПСР), єврейського “Бунду”, “Поалей-Ціону”, Соціалістичної єврейської робітничої партії (СЄРП) тощо. Своїми заходами вони сприяли активізації національно-визвольного руху в краї. Варто наголосити на тому, що кожна з партій, незважаючи на відмінність програм, стратегії і тактики, методів боротьби, мала потенційні можливості для реалізації власних задумів. Проте жодна з них, окрім більшовиків, так і не спромоглася втілити в життя свої наміри, лишивши по собі тільки повчальний історичний досвід.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ГРОМАДСЬКІ ТА ПОЛІТИЧНІ ОРГАНІЗАЦІЇ ПІВДНЯ УКРАЇНИ В КІНЦІ ХІХ - НА ПОЧАТКУ ХХ СТ. (на матеріалах Херсонської губернії)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок